Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az álmaidat magadért, vagy...

Az álmaidat magadért, vagy mások elismeréséért akarod valóra váltani?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon komoly társadalmi kérdés, és nem lehet rá kapásból azt mondani, hogy természetesen magamért. Mert gyakran az ember az önbecsülését mások elismerése által növeli. Ezt mindenkinek alaposan át kell gondolnia, kicsit önismereti kérdés is ez, hogy látod e magadban a valós motivációt? Pár példát hoznék:


Tegyük fel hogy sikeres ügyvéd szeretnél lenni. Miért? Mert ez az álmod? Szeretnél embereken segíteni, vagy szeretnél bűnözőket fedezni? Szeretnél gazdag lenni, de miért? Mert jól éreznéd magad úgy, vagy hogy mások elismerjenek, esetleg mások irigykedjenek?


Szeretnél egy új kocsit, de miért? Mert annyira kényelmes vezeti, jó az utazás élménye, jó az úttartása, vagy első számú indok, hogy másoknak villogj vele, irigységet és elismerést vársz a világtól?


Akarsz egy új ékszert, de miért? Mert annyira szereted testeden érezni az arany érintését, vagy hogy másokat elkápráztass vele?


Miért csinálunk bármit? A saját önbecsülésünkért, vagy mások elismeréséért? És az önbecsülésünk mitől lesz erősebb? Ha mások elismernek, vagy ha mi elismerjük saját magunkat?


Híres sportoló akarsz lenni, mi a célod? Hogy a testedből kihozd azt ami benne van, vagy hogy másokat legyőzz, és az emberek elismerjenek?


Lehetne még rengeteg példát hozni, de azt hiszem a lényeg érthető. Legkönnyebben úgy döntheti ezt el az ember, ha belegondol abba a szituációba, hogy a céljait eléri, de senki nem tudna róla. Írna egy világsikerű könyvet, dalt, forgatókönyvet, de senki nem tudná hogy ő volt, sőt, más aratná le a babérokat. Nyerne egy olimpiai aranyat, de a neve és személye az ismeretlenség ködében maradna. Híres orvos lenne, aki embereket ment, de mindig inkognitóban műtene, és senki nem tudná ki ő pontosan. Akkor is megérné végigcsinálni az egészet? Ha azt mondod, igen, akkor tényleg magadért, a saját magad elismeréséért küzdesz, nem pedig hogy másoknak bizonyíts.



2019. okt. 4. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván magamért, mert az álmaimat nem tudja senki, tehát azt se, hogy teljesülnek-e vagy nem.
2019. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy olyan célom van, ami nagyon hivalkodó.


Hobbi szinten testépítek, ami azt jelenti, hogy heti 5x edzek súlyokkal, étrendet követek. Lényegében ha picit jobban koncentrálnék rá olyan szinten edzenek mint egy profi testépítő csak én soha sem akarok versenyezni, szóval csak hobbi.


Sokáig azt hittem, hogy a lányok miatt csinálom. Amikor +30kg felesleg volt rajtam és semmi izom, akkor még ez volt a cél.


Majd eljutottam egy olyan pontra, hogy magam miatt akarok jól kinézni, mert jó ézés, amikor nem fáradsz el a lépre felfutás közben. Nem dörzsölődnek össze a combjaid a farmerban és elég erős vagy fizikailag a mindennapi élethez. Pl.: ha megkell emelni a bútort.


Ekkor még a látszik hogy edzek, de nem vagyok izmos kategóriába voltam.


Majd mikor elkezdtem áttérni a látszik, hogy testépítek és jól láthatóan nagyobbak az izmaim és már olyan alacsony a testzsírszázalékom, hogy vannak kocka kezdeményezéseim, elkezdtek az emberek máshogy viselkedni velem.


Hírtelen rettenetesen könnyű volt az ismerkedés lányokkal. A férfiak irigykedve kibeszéltek vagy beszoltak valamit a kevésbé értelmesek időnként az utcán.


Amikor meg másokkal beszéltem. Észre vettem, hogy már nem úgy kezelnek mintha alattuk lennék a ranksorban.


Amíg kövér voltam és zsírosan izmos, akkor hiába volt 45ös karom. Egy vékony zsírréteg elfedte és nem látszódott az izom definíció így kövér kategória voltam és úgy is bántak velem.


Ahogy megéreztem az emberek hozzámállásában a külömbséget elkezdtem kicsit a külvilág miatt edzeni.


Kb még 10 ilyen dolgot letudnék írni ilyen részletességgel, de talán ez az az dolog amit leginkább a külvilág miatt teszem.

2019. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes :) Nekem épp ellenkezőleg történt. Én is elkezdtem edzeni, de én a gyerekkori álmom miatt, azaz, hogy erős legyek. Nem érdekelt a kinézet, csak az erő és a kitartás. Elkezdtem izmosodni, és mindenki csak cseszegetett miatta. A szüleim, meg kiváltképp a nagyanyám folyton sírtak, hogy "Há hova edzel még, úgy nézel ki mint egy börtöntöltelék! Hagyd abba mert már túlzásba viszed!" Meg úgy vettem észre hogy a lányoknak sem tetszik, de nem érdekelt, edzettem csak tovább, és jelenleg is edzek. Kevesek ismernek el miatta, de többen inkább csak lehúznak.


Kicsi Off, de az pedig érdekes, hogy ha felveszek egy elegánsabb inget, zakót, meg nadrágot, akkor 360 fokos fordulatot vesz a világ. Onnantól olyan szinten komolyan vesznek az emberek, ami számomra teljes döbbenet. A nők folyton engem néznek, de még a férfiak is tisztelettel fordulnak hozzám. Nekem ez azért szokatlan, mert mindig fiatalos, színes ruhákban járkálok, és úgy a kutyát sem érdeklem. Egyetlen zakó kifordít ebből az állapotból. Úgyhogy ha a kinézetem miatt edzettem volna, akkor most csak fognám a fejem hogy semmi értelme nem volt :D

2019. okt. 4. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Kizárólag magamért. Nincs szükségem mások elismerésére, nem vágyom rá, nem akarok beilleszkedni vagy megfelelni a társadalomnak, idegen embereknek. Nem szeretem, ha bárki irigy rám, sőt, kifejezetten idegesít, nem szeretem, ha nyilvánosan megdícsérnek (pl. munkahelyen), az nekem inkább büntetés, sokkal jobban szeretem, amikor a csendben, a háttérben maradva viszek végre fontos változtatást és látom a munkám eredményét anélkül, hogy bárki tudná, hogy én tettem. Mindig is ilyen volt a természetem.
2019. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Az magamért, vagy mások miatt van, ha szeretnék egy számomra megfelelő barátnőt? Mert ez az álmom.
2019. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, én is ilyen vagyok. Csomószor direkt eltitkolom a munkahelyemen hogy én csináltam e meg ezt vagy azt. Vagy ellapátolom a házunk elöl a havat, de azt mondom utána a családnak hogy nem tudom ki volt. Mindezt azért teszem, mert engem se érdekel a dicséret. Különösebben nem zavar, de nem érdekel épp úgy, mint a szidalom se. Mások véleménye hidegen hagy, legyen az pozitív vagy negatív.


5-ös, ez szintén egy összetett kérdés, de a választ csak te tudod. Mit akarsz találni, egy biztos társat aki szeret, vagy egy dekoratív nőt aki melletted van? Ezt úgy tudod a legjobban eldönteni magadban, ha belegondolsz a következő szürreális szituációba: Egy csúnya lánynak tetszenél, akit mindenki undorítónak talál, de ő nagyon szeretne téged és veled képzelné el a jövőjét. Ekkor feltűnne maga Ámor személyesen, és megkérdezne téged, hogy akarod e, hogy szíven lőjön a nyilával? Akarnál e beleszeretni a csúnya lányba? Ha igent válaszolnál, lenyilazna, és szeretnétek egymást, és nem érdekelnének az utcán rajtatok fanyalgó emberek, mert te is szereted, ő is szeret. Ha viszont elküldenéd Ámort a halálba, akkor érdekel mások véleménye.

2019. okt. 4. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg jó kérdés, mert alapból amúgy én is azt mondanám, hogy nyilván magamért, de valóban, pont egy pár hónapja vettem magamon észre, hogy van benne egy kis "kívülre " megfelelni akarás.

Nem sok, ha reálisan nézzük talán 5%-ot mondanék , de így hogy ezzel tisztába jöttem, tudatosan csökkentem 0-ra, mert azok közül az emberek közül senki nem kérhet engem számon, sőt!

2019. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedvenc kérdésem.


Nekem azért célom ami az mert jó érzést okoz meg eufória.


Pl:

- Én is heti 5 edzést tolok,ezt én is azért kezdtem mert csinos szexi barátnőt akartam mindig is.

Ilyen is lett de közben még keményebben eddzek mert jó érzés jól kinézni jó testűnek lenni egyrészt magamnak másrészt válogathatok a legszebb lányok között.

- Csinos szexi barátnő,magam miatt,csak ilyenre tudok felizgulni meg ez jön be egyszerűen imádom a ,,minőséget" durván fogalmazva erre vágyok tiszta szìvből.


Ugyanez igaz karrierben is a lehető legjobb cégnél legmagasabb fizetésért mert a minőségi dolgoknak ára van prémium autó,óra,ékszer, szép lakás,wellnesz,utazás.


De mindezt magunknak nem felvágni meg villogni egyszerűn eufóriát meg jó érzéseket okoz nekünk.


Facere soha nem teszünk ki semmit sőt nem is beszélünk róla senkinek inkább titkoljuk.

2019. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, ha kitörne az apokalipszis, és te lennél az egyedüli túlélő, akkor is érdekelne hogy szép kocsid, lakásod, ruhád legyen? Vagy akkor már mindegy lenne, és inkább kipróbálnál mindenfélét?


Az ember gyakran azt mondja, szereti a minőséget, de végtére is mit jelent a minőség? Kényelmet, vagy társadalmi rangot? Egy prémium autó miért jobb? Én nagyon sok autót vezettem már életemben a munkahelyemből adódóan, és a legkényelmesebbek számomra a 90-es évek környéki luxus, és fél-luxus autók. Akkoriban még puha volt a felfüggesztés, nem volt divat a kemény rugózás, és nem volt túltolva még a biztonság, és nekem hihetetlenül bejön az a szintű komfort és vezetési élmény. Meg amúgy is az a kissé kockás dizájn nekem a mindenem. Egy régi Saab, Honda Legend, vagy Toyota Avensis engem egyszerűen megvesz kilóra. Tehát ha apokalipszis lenne, én ezeket a kocsikat vezetném. Ma már nem nagyon lehet villogni egy régi Avensis-al, de mivel nekem az tetszik, így ilyen kocsim van.

2019. okt. 4. 19:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze akkor is mert nekem fontos,én szeretek ránézni,olyan nekem mint a drog,ez az aaaa érzés.

Meg imádok egy pl S5-be beleülni és repeszteni meg a minőség.

Ez mind magamnak,meg a páromnak.

2019. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!