Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testvérem autista és a...

A testvérem autista és a szüleim nagyon kivételeznek ez miatt vele. Már nagyon nehezen bírom. Más is van így?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Mindig is megértő voltam a testvéremmel aki 13 éves tudom hogy ez egy betegség.De a szüleim hozzá állása már elviselhetetlen.Egyik nap a testvérem széttépte darabokra a füzetemet és a beadandómat hajnal 3 ig fent voltam mert újra kelett írni erre a szüleim engem hibáztattak hogy mertem szólni hogy mit csinált.Mindenre az a válaszuk a szüleimnek hogy beteg ezt megis értem de akkor is az egész gyerekkoromban csak tűrtem ,viseltem.Ha agresszív volt ha hangulat ingadozása volt mind el viseltem .De van az a pont ahol már nekem is sok.A szüleimmel ez miatt soha nem volt jó kapcsolatom.(Ezt nem panaszkodásból írtam).Mit tegyek?Van valaki hasonló helyzetben?
2019. okt. 4. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Próbáld meg egy kicsit a szüleid szemszögéből nézni a dolgot!

Te mit tennél a helyükben?

2019. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ülj le velük nyugodt hangnembe beszélni, szemtől szemben...

Mindent meg lehet beszélni, ha értelmesek a felek s nem indulatból kaffognak.

2019. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az életem soran mar 2szer is volt autista osztálytársam. Ismerem ezt a "betegséget".

De van különbség aközött hogy mindent ráhagyunk, meg megpróbaljuk fejleszteni.

Sajnos egyik osztálytársamra az elöbbi volt igaz, kb kezelhetettlen mert a szülei nem fordítottak energiát a fejlesztésére.

2019. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%
Te segitesz tanitod fejleszted a tesod vagy csak eltüröd?
2019. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Ha ilyen kifejezéseket használsz, hogy "ez miatt", akkor lehet, hogy te is az vagy. Voltál már orvosnál?
2019. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak osztálytársam volt ilyen beteg, mondjuk az nyolc évig, de én legalább hazamehettem délután abból a terrorból... ha megvert minket, ha kövekkel dobált, ha rongálta a cuccunkat, ha üvöltözött velünk, vagy kssoltunk, vagy kaptuk a beírást, mert biztos mi bántjuk (nem bántottuk. a közelébe se mertünk menni, magasabb és idősebb volt nálunk, meg különben is, nem voltunk balhés gyerekek)


két fő kérdés: hány éves vagy? illetve: nincs esetleg olyan rokonod, aki befogadna?

mert erre kb az a megoldás, ha lelépsz... ha kiskorú vagy, vagyis nem mehetsz a magad akaratából, és nincs rokonod sem, aki nevelne téged, menj el az iskolapszichológushoz, ő hátha ad neked valami kontaktot, családsegítő, vagy ilyesmi? de készülj fel rá, hogy durva menet lesz, mert ma minden elsőbség azoké, akiknek papírjuk van a viselkedni képtelenségükről

2019. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én teljesen megértelek. a te negatív érzelmeidnek, frusztrációdnak is kellene helyet adni.

Nem normális dolog, hogy neked mindent el kell tűrnöd és még vágj is jópofát mindenhez. Legalább puffogni lehessen szabad.

Sajnos a szüleid nincsenek könnyű helyzetben, biztosan fáradtak, és rád már nem marad energiájuk.

Sajnos jótanácsot nem tudok adni, csak annyit tudok mondani, hogy megértelek.

2019. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nehéz sor vár vád, mert amikor a szüleid, reméljük minél öregebben, de meghalnak, a testvéred gondozása rád fog maradni. Valamilyen intézetben érdemes majd akkor gondolkodnod. Addig is pedig olyan szakmát kellene találnod, ami nagyon keresett, és sok pénzzel jár, pl. CNC-esztergályos, mert a szüleid a tesód mellett nem fognak tudni téged anyagilag támogatni. És ahhoz is kell egy ilyen kurrens szakma, hgy elköltözhess, és saját életed legyen.
2019. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy a szüleidnek legalább volt jó gyerekkoruk, de nekem gyerekkorod sem lehet. Összességében te többet szenvedsz a testvéred betegsége miatt, mint ők. És ők is ki vannak készülve, és mint hozzátartozótól azt várnák tőled, hogy viselkedj felnőttként, és könnyítsd meg az életüket. És amikor már ők nem lesznek, akkor továbbra is áldozd fel magad a tesódért. Nem tudom, hány éves vagy, de mikor nagykorú leszel, és már nem tarthatnak vissza, el kell költöznöd, mert ha maradsz, se szerelmed, se saját családod nem lesz, mindenki menekülni fog a tesód dührohamai elől. De ehhez jó szakma kell, és ebben a családban egyetemre se fogsz tudni menni, mert azt ilyen környezetben nem lehet elvégezni. És ki is fizetné neked? Készülj fel tudatosan arra, hogy miből fogod eltartani magad, hogy el tudj majd menni. De otthon erről ne beszélj, mert a szüleid ezzel elveszítenének egy támaszt.
2019. okt. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
A segitsünk a sajàt testvérünknek tipusu vàlaszom miert is van lepontozva?
2019. okt. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!