Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteg lehet a testvérem?...

Beteg lehet a testvérem? Ötleteket szeretnék mert mi már mindent próbáltunk.

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, 22 éves, állandóan a számítógép előtt ül. Nem hajlandó beszélgetni se velem, se anyával, a "barátait" csak internetről ismeri, nem szokott találkozni senkivel, nem jár szórakozni. Boltba se, sehova nem hajlandó elmenni, a házimunkában sem segít.Mindennap és egész nap a számítógép előtt ül és játszik vagy filmet néz... Tanul, ez lesz az utolsó éve, de nem dolgozott még sehol. A fogai eszméletlen romlottak, próbáljuk rávenni hogy elmenjen fogorvoshoz megcsináltatni, de nyilván oda sem hajlandó menni. Szabad akarata ellenére pedig ugye nem vihetjük mivel már felnőtt ember... Már annyira elfajultak a dolgok, ahogy észrevettem nem is fürdik, nem mossa meg a haját sem, és senkire nem hallgat. Bármilyen tanácsot elfogadok, gondoltunk rá hogy elvinnénk pszihológushoz például, de ha fogorvoshoz nem hajlandó elmenni nyilván oda sem fog... Köszönöm hogy elolvastátok!

2018. aug. 26. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%

Akármennyire családtag,az ilyen az ilyen sz@r alakot ki kell vágni otthonról,mint a taknyot,és ennyi.

Max. segíteni neki egy albérlet kezdésében,aztán oldja meg a makacs igénytelen életét.

Tudom,kegyetlenség amit írtam,de ki fog készíteni titeket.

Ha valaki beteg pszichésen,attól még fürödnie kellene,meg a fogait rendben tartani,és néhány szót váltani a családtagjaival.

Bezzeg gépezni azt tud...

2018. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ezt vele kéne megbeszélni,hogy mégis miért nem mozdul ki,és akkor megtudjátok
2018. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es,nem olvastad,hogy nem hajlandó beszélni senkivel?Pont ez az egyik probléma!
2018. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, teljesen igazat adok neked, viszont nyilván sajnáljuk. Annyira életképtelennek tűnik, nem tudom mi lenne vele... Valami kevésbé drasztikus megoldás lenne jó, de nem látok ilyet

Második: Nem lehet vele beszélgetni. Hozzászólunk és vagy nem válaszol, vagy jó flegma és bunkó stílusba, már veszekedés is volt belőle nem egyszer, hogy egy kérdésre se hajlandó válaszolni.

2018. aug. 26. 21:17
 5/19 anonim ***** válasza:
Szüleid húzzák ki a gépet a konnektorból és ne engedjék,hogy visszadugja avagy a netet zárjátok el. Nem olyan drasztikus+mivel felnőtt létére még otthon van ezért beleszólása sincs. Tessék. Nem dobtátok ki de megvontátok tőle a dolgot. Ha vidzont még ezt sem tudjátok megtenni,akkor veletek van a baj,hogy mindent megengedtek neki.
2018. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

1 vagyok,

pedig nincs más megoldás.

Ez ami most van ez a legrosszabb,ez csak egy helyben topogás.

Ha rákényszerül arra,hogy tenni kell dolgokért,akkor megtanulja albérletben,ha ott is ilyen lesz,akkor otthon is ez folytatódna vég nélkül.

Én a Fiammal megcsináltam,hogy kidobtam otthonról,nem azért mert bunkó pr0lik vagyunk,hanem mert ő is ilyen flegma laza volt,délig aludt,füves cigi,stb.Ő is 21-22 volt.Elment albérletbe,elkezdett dolgozni,egyre jobb srác lett,ez 4 éve volt,ma már jogsija van,sportkocsija van,fix munkahelye,csomó maszek munkája,és mivel ilyen jó gyerek lett,mert rákényszerítettem,ma már egy jó kis lakása is lett,amiben persze én segítettem.

Ha otthon tűrtem volna,talán ma is ott lógna a nyakamon.

:)

2018. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
depresszios. valoszinuleg pont azert, mert ilyen "eletkeptelennek" tartjatok. nalunk ugyan ez volt, csak en voltam aki bezarkozott. nem veletlenul. en se furodtem es elhagytam magam, annyira depresszios voltam, h engem is csak a gep erdekelt. nektek is van benne reszetek, h ilyen lett. ha gondolod irj privatot, hatha tudok valamiben segiteni, en ki tudtam ebbol maszni, de az en vagyok.
2018. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Elveszitek tőle a számítógépet ha meg nem tetszik neki akkor el lehet szépen költözni.
2018. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Milyen nevelést kapott?Mindent megkapott,kímélve volt házimunka terén?
2018. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló. Mi soha nem mondtuk neki hogy életképtelen. Mindig próbálunk a kedvében járni olyan programokat szervezni amikre esetleg szivesen jönne, csak mozdulna ki néha itthonról. Eleinte ment is a dolog de mostanra teljesen elzárkózott minden elől. Ma sikerült rábeszélni a fogorvosra el is mentünk együtt elkezdik a kezelését.

9-es válaszoló, sajnos mindig el volt kényeztetve, anyukánk egyedül nevel minket kamaszkorunk óta. Én is ugyanúgy el voltam látva mint ő, viszont belőlem "normális" ember lett. Dolgoztam, már családom van, vannak barátaim, őt meg így elvitte a virtuális világ, meg az hogy ki volt mindig nyalva a feneke sajnos....

2018. aug. 27. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!