Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testvérem nagyon sznob és...

A testvérem nagyon sznob és kontrollmániás. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Általában mindig különböztünk, nagyon sok volt az egyet nem értés közöttünk.


Benne mindig volt nem kis adag sznobság, nárcisztikus hajlamai is vannak.

De, hozzá kell tennem, hogy jóképű és tényleg elég okos, sikeres is.Van egy műszaki meg egy gazdasági diplomája is.Baromi jó állása van és többet keres, mint anyu meg apu együtt.

Modern társasházban lakik jó környéken,drága autója van és csak 35 ezertől kezdődő ingeket hord.



Jelenleg pályaválasztás előtt állok, a bátyám szerint csak műszaki vagy gazdasági szak jöhet szóba.Szerinte, amit én kinéztem, azzal csak közalkalmazott lehetek és, ahogy mindig mondja "lóf_szt sem fogsz keresni vele".

A szüleim nagyon adnak a szavára, sőt azt is kimerem jelenteni, hogy bár külön lakik, de gyakorlatilag ő a főnök.


Gyakran a fejemhez vágja,hogy én nem tudok rendes döntéseket hozni és ő azért van,hogy kijavítsa a hibáimat.



A témára visszatérve, a műszaki szakok baromi nehezek és nem igazán köt le a gépészet.

A közgazdasággal az a baj, hogy ismerem, mivel ilyen szakközépiskolába járok.Mikroökonómia,makroökonómia köszönöm nem akarom ezeket a szörnyűségeket mélyebben tanulmányozni.


2017. nov. 22. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Menjél informatika szakra
2017. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vele nem kell kezdened semmit.

Ő dönti el hova mész, mit csinálsz, vagy mi?

Nem, te döntöd el.

A kérdésed abból áll:


"Azt fogom csinálni amit én akarok, vagy azt amit rám kényszerítenek? Hogy fogok dönteni?"

2017. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért mit néztél ki? Lehet, hogy a bátyád egy paraszt, de nagyobb bajaid lesznek az életben, ha olyan szakra mész, amivel aztán szarért-húgyért robotolsz 12 órákat.
2017. nov. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves a bátyád? És te hány éves vagy?
2017. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szomorú ezt mondani, de bizonyos szintig igaza van a bátyádnak.

Nem azt mondom, hogy olyan szakra menj, ami kínszenvedés lenne, de hidd el, pár évnyi nehézség megéri azért, hogy utána stabil anyagi háttered legyen. Csak azt akarja, hogy hasonlóan jól élj mint ő. Most ne beszéljünk a külsőségekről, mert az érthető, ha neked nem a jó kocsi meg drága ing jelenti a boldogságot, de azért valljuk be: akármihez kezdeni akarsz az életben, pénz kell hozzá.

2017. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!