Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mèrt van az hogy nem "szabad"...

Mèrt van az hogy nem "szabad" az érzéseinkről beszèlni?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha valakinek fontos egy ember, aki nem családtag vagy barát csak ismerős vagy munkatárs rögtön megijed ha valaki azt mondja, jaj de bírlak, szép vagy netántán szeretlek. Pedig ez mind szép és örülni kellene neki..persze ha csak kimutatjuk nincs ez az ijedtség.

Szerintetek miért?


2019. okt. 4. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert ebben a közönyös elb..xott világban ha valaki kedves, akkor akar valamit. Szexet, pénzt, szívességet, stb, és ez macerás.
2019. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Mi szoktuk a munkatársainkkal dícsérni egymás külsejét és azt is elmondjuk, ha bírjuk a másikat vagy ha nem. Szeretetről mondjuk szó sincs. Szeretem a családom, a párom, a legjobb barátaimat is úgy érzem néha, de azért a munkatársakkal nincs ilyen szintű közelség, kötődés. A munkahelyre, dolgozni járunk.
2019. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem másképp gondolod Tomi
2019. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Mert nem kimondani kell hanem kimutatni. Ha nem kölcsönös akkor kényelmetlen hallani.
2019. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mondani és kifejezni egyaránt kell. Én mondjuk ritkán "vallok", de akkor őszintén úgy gondolom. Persze az ciki, amikor olyasvalakinek mondod, hogy többet érzel mint lehetne, akinek csak egy jó ismerős vagy.
2019. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Érzelmekkel könnyű befolyásolni a másikat. Manipulatívnek hat, hogyha a másik által kiváltott érzésekről van szó. Ez még azért van, mert a manipuláció egyik fontos alapja pont az érzelmi döntésre való rábírás.


A másik, hogy túl személyes, és valóban, ahogy az első mondja, tolakodó is lehet.


Az Még egy idióta magyar szokás, amit a magyar tanárok nagy hibája, hogy fogalma nincs az embereknek az érzelmeikról és azt mondják, higy: úgy érzem valaki csinál valamit ; vagy van ey olyan érzésem valaki csinál valamit. Mi a baj ezekkel? Az, hogy ezek nem érzések, hanem gondolatok. De az egyén nem hajlandó felvállani saját gondolatait és érzelmek mögé bújik. Mintha éppen meleg lenne a szobában, ahova belép, arról ő nem tehet, hogy meleget érez. Ugyan így mentésíti magát az egyén a saját gondolatainak felelőssége alól egy saját magát is becsapó manipulációval. És ez bizony a magyar tanárok hibája, de miért? Mert a műelemzésnél tanítják, hogy az érzelmeikre is kell hallgatni, de az is szó nem dísznek van ott, mert gondolkodni is kell és a kettőt nem szabad összekeverni. De a diákból a vers nem váltott ki érzelmeket és a tanár szintén rossz magyar tudással rendelkezőktől tanult, ezért elfogadja, amikor a diák azt mondja: úgy érzem a költő azt akarta mondani.... NEM! Ezt Gondolod. Aa tanár még rá is kontráz, hogy úgy érzem, nem figyeltél. (katasztrófa b+, nincs ilyen érzelem, ezt a bölcsész eszevel gondolja, de manipulációt használ akár tudat alatt is és ez kártékony.) És kész is egy teljesen érzelemileg analfabéta ember, társadalom legyártása az iskola rendszer miatt.

Ezen fel tudom húzni magamat nagyon. Miért?

Mert az iskola előtti gyerekek tisztán és őszintén tudnak beszélni az érzelmeikről. Sőt! Sokuk azt is észre veszi, a másik mit érez. Ez a természetes érzelmi intelligencia hal meg az iskolában.


De lehet bókolni anélkül, hogy elárasszad a másikat túlzott érzelmeiddel. A "szeretlek" nagyok erős szó. A "tetszik a hajad, gyakrabban hordkibontva", vagy a "de jól áll rajtad ez a ruha". Ezek sokkal konkrétabbak, nem annyira manipulatívak. Tanulj meg bókolni.


Hogy szerethetsz valakit, akit nem ismersz? Tetszik neked. Érthető. De mi tetszik benne? Mit szeretsz benne? Az általános "teccó gecci, gyüssz topogni?" nem éppen személyes kifejezés. Ha tényeg meg akarod mondani, hogy tetszik, fogalmazz pontosabban és ne használj hétköznapokban elhasznált, semmit mondó szavakat, konkretizáld, fejtsd ki részletesen a mondani valódat. Tetszik, ahogy a szemed csillog, amikor mosolyogsz,


Az érzelmekről felnőttekkel lehet beszélni. Meg lehet mondani, hogy most én izgulok, én fáradt vagyok, én kíváncsi vagyok, én nagyon benne voltam egy feladatban és agyilag még ott járok, ezért nehezen én fókuszálok most, de igyekszem koncentrálni, de kíváncsi és de koncentrált vagyok egyszerre. Te azt mondtad most aksrsz erről beszélni, ezér itt vagyok. Gyakrabban vissza fogok kérdezni, hogy megértsem, amit te mondasz. (ez múlt héten a főninek mondtam és láss csodát megérette az érzelmeket és a gondolatokat is - tehát lehet ezekről beszélni).


Amikor nem magadról beszélsz, úgy nevezett "én-kifejezéssel" az érzelmekről, hanem a a másik személyéről, az manipulatív. Ezt kevesen szeretik.


A "jaj de bírlak" helyett mkndhatod, hogy mit csinált és azt, hogy neked az a viselkedés mennyire tetszik. Így nem lesz személyeskedés és mégis arról szól, hogy a másiknak jelzed, amit csinált, az neked szimpi. Így nem tolakodó és érthetőbb.

2019. okt. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!