Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vette át az átlag ember...

Miért vette át az átlag ember is a kereszténység tanítását az ítélkezésről?

Figyelt kérdés

Megszámlálhatatlanul sok ember hivakozik arra, egy emberről való negatív véleménnyilvánításkory hogy "ne ítélkezz". Miért is ne?


Én bizony nagyon is ELÍTÉLEM az embereket. :-) Ez van, ilyen vagyok. Tudom, hogy erre az lesz a válasz, hogy én mit szólnék ahhoz, ha engem is elítélnének, de nem érdekel.


2019. okt. 5. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.

Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek." /Mt. 7:1-2/


Kerülhetsz még olyan helyzetbe akár te, akár egy szeretted, hogy igenis fontos az, hogy nem ítélnek meg/el valamiért, aminek nem is látják a valódi okát.

2019. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Abszolút nem érdekel, ha elítélnek, márcsak azért sem, mert néha kifejezetten bunkó vagyok.


Mellé ateista is vagyok, így a vallásos szetetetmaszlagban sem hiszek.

2019. okt. 5. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Csakis azért, mert ők nem akarják hogy róluk bárki is bármi rosszat mondjon. Aztán közben az összesnek van valami rossz véleménye másról amit a háta mögött meg is oszt mindenkivel.

Kétszínű, álszent emberek.


Én is ítélkezem. Engem is nyugodtan lehet ítélni. De engem se fog érdekelni. Nem akarok megfelelni senkinek se magamon kívül. Pontozzatok le, szóljatok be. Az se érdekel.

Kérdezőnek meg pacsi.

2019. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszi, jó látni, hogy vannak még ilyen erős személyiségű emberek. Ment a zöld pacsi.

2019. okt. 5. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Mert ítélkezni hülyeség. Az esetek 90%-ában úgyis szarul vagy rosszul ítélsz meg/el embereket mert nem ismersz minden körülményt és az emberek fejébe se látsz bele.

Plusz lehet, hogy téged nem érdekel, de másoknak rosszul esik, ha elítéled őket. Ja, persze, az se érdekel téged. Gratulálok a nulla empátiádhoz.

Lehetsz büszke arra, hogy bunkó vagy és járhatsz orral az égnek de nem attól lesz erős a személyiséged hogy köcsög vagy másokkal. Ó persze, mindenki más kétszínű, mert azt mondják ne ítélj, de ítélnek, úúú. Igen, mert a lényeg az lenne hogy leküzd a belső késztetést az ítélkezésre és ez által jobb ember legyél. De gondolom te nem akarsz jobb ember lenni mert mindenki le van szarva nem érdekel.

A "ne ítélkezz" nem szigorúan vett keresztényi tanítás hanem egy alapvető dolog amit meg kéne tanulni ahhoz, hogy békésen egymás mellett tudjunk élni.

2019. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálatos módon ma az a divat tombol, hogy senkinek nem szólhatsz egy rossz szót sem, mert máris ugrik a vonat elé bánatában. Ehhez még hozzá jött a valláskárosultak által terjesztett ige is, amit említettél. Egyébként ez a legtöbb ember esetében csak álszentség, épp úgy ítélkeznek, csak legfeljebb nem tudsz róla.


Egyébként engem sem tud meghatni ez az ökörség. Ha valaki szándékosan rosszat tesz, azt igenis elítélem a cselekedetével együtt, mivel saját akaratából cselekedett. Épp így vagyok egyébként a "halottról jót vagy semmit" maszlaggal is. Miért ne mondhatnám ki az igazságot? Attól még hogy halott valaki, nem kell, és nem is lehet elfelejteni a bűneit. Ellenben azzal egyetértek, mikor azt mondják, hogy ne ítélj elhamarkodottan.

2019. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az 5-ös válasz annyira szórakoztató, hogy kedvem lett ízekre szedni. Szinte biztos, hogy egy nő az írója. Na lássuk:


"Mert ítélkezni hülyeség. Az esetek 90%-ában úgyis szarul vagy rosszul ítélsz meg/el embereket mert nem ismersz minden körülményt és az emberek fejébe se látsz bele."


->Honnan jött ki neked ez a 90%? Feltehetőleg onnan, hogy te rossz emberismerő vagy, és sokszor tévedsz. Én azonban jó emberismerő vagyok. Az én ítéleteim helyesek. Másrészt nem igaz, hogy nem láthatunk bele mások fejébe. Aki jól olvassa a testbeszédet, az lényegében azt csinálja. Még a profi hazudozók is csak kis ideig tudják tudatosan irányítani a viselkedésüket.


"Plusz lehet, hogy téged nem érdekel, de másoknak rosszul esik, ha elítéled őket. Ja, persze, az se érdekel téged. Gratulálok a nulla empátiádhoz."


->Nem érdekel, mert nem ok nélkül ítélkezek. Empátiám meg a normális emberek felé van.


"Lehetsz büszke arra, hogy bunkó vagy és járhatsz orral az égnek de nem attól lesz erős a személyiséged hogy köcsög vagy másokkal."


->Dehogynem. A bunkóság mindig is az erőnek egyfajta megnyilvánulása volt. A gyenge emberek képtelenek bunkón viselkedni, ők mindenkitől bocsánatot kérnek, meg behódolnak másoknak. A tipikus jófiúság mindig is a gyengeséggel párosult, ők azok, akiket szivatnak az iskolában is: mint pl. a Vissza a Jövőbe filmben Marty édesapja. Köcsög meg nem vagyok (eredetileg ezt a szót a homoszexuálisokra használják, de értem, mit akarsz mondani), mert nem okozok fájdalmat szándékosan.


"Ó persze, mindenki más kétszínű, mert azt mondják ne ítélj, de ítélnek, úúú. Igen, mert a lényeg az lenne hogy leküzd a belső késztetést az ítélkezésre és ez által jobb ember legyél. De gondolom te nem akarsz jobb ember lenni mert mindenki le van szarva nem érdekel."


->Így van, mindenki le van szarva. Jobb ember akarok lenni, de nem erkölcsi, hanem minőségi alapon.


"A "ne ítélkezz" nem szigorúan vett keresztényi tanítás hanem egy alapvető dolog amit meg kéne tanulni ahhoz, hogy békésen egymás mellett tudjunk élnio"


->Nem keresztény tanítás? Áruld már már el, akkor, hogy a hegyi beszéd előtt hol adják parancsba? Nem lehet békésen élni. Pont az olyanok miatt, akiket elítélek.

2019. okt. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!