Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az OK, ha a...

Szerintetek az OK, ha a barátom 1 baráti találkozó 2 hét múlva esedékes, általam javasolt időpontjára a 2 hét alatt semmit se mond, mert ő úgy áll hozzá, hogy részéről ez meg van beszélve (hallgatás=beleegyezés)?

Figyelt kérdés
Velem van a baj, ha vártam a barátom "visszaigazolását" és annak hiánya miatt 2 hétig idegeskedtem, hogy mi a f...ért nem képes válaszolni, mert így aznapra még programot se tudok tervezni? Szerintem találkozót úgy beszélünk meg, hogy mindketten ott helyben rámondjuk az áment a feldobott időpontra és onnantól úgy intézzük a dolgainkat, hogy el tudjunk menni vagy megegyezünk egy másikban, ha az 1.időpont nem jó valamelyikünknek, de nem tartjuk full bizonytalanságban a másikat.
2019. okt. 8. 23:35
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

Nem OK, ahogy az sem, hogy itt vered a hisztit ahelyett, hogy nála kérdeznél rá, hogy akkor áll-e a dolog vagy sem.


Amúgy alapból veszett fejsze nyele az ilyen találkozó. Ha találkozni akarok valakivel akkor nem 2 hétre előre fixálok időpontokat, csak megkérdezem mikor ér rá, vagy ma-holnap ráér-e és kész. Saját tapasztalatom, hogy az ilyen "majd jövő héten meg majd 2 hét múlva" dolgok tipikus lerázós időpontok, mert azt mégsem mondhatja, hogy soha, ezért inkább be van állítva egy rövid távú időpont amire később lehet hivatkozni, hogy elfelejtette, nem szóltál, más dolga lett.

2019. okt. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van elsőnek, nem szabad adni ezekre a hosszútávú időkre mert lerázás. De nem is értem az embereket. Nekem is van ilyen barátném, aki "majd a jövő hónapban"... Kértem már tőle hogy ne ígérgessen mert úgysem lesz belőle semmi, mondja inkább hogy "nem tudom, én is szeretnék már talizni de majd még írok közvetlen előtte, mert nincs időm mostanában." és akkor nem vagyok hitegetve. Beszéld meg ezt a barátoddal hogy te sajnos komolyan veszed az ígéreteket, egy barátságba ennek az őszinteségnek bele kell férnie!
2019. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!