Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok a fura?

Én vagyok a fura?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elkezdtem szeptemberben egy iskolát, 30-an vagyunk kb az osztályban (felnőttoktatás).


Már első nap hülyének nézett mindenki, mert közöltem a tanárral, hogy szép és jó, ha Facebookra tölti fel az anyagot, csak nem mindenkinek van ilyenje. Utálom, 1000 éve voltam fent és akkor sem láttam értelmét.


A szünetben általában átolvasom az anyagot, meg kimegyek a levegőre, ilyenkor van időm tanulgatni, meló közben nem annyira.


A többiek meg falkába verődve mászkálnak, vihognak, együtt mennek a vécére. Én ebből már kinőttem 13 éves koromban.


Van férjem, vannak barátaim, velük jól elvagyok, de nem szeretem az ilyen felszínes, érdekkapcsolatokat, nem tudom megjátszani magam és jópofizni.


Bunkó nem vagyok, beszélgetek ha hozzám szólnak, de nekem ennyi elég. Nem akarok "fészbukcsopiba" belépni és szeretek egyedül pisilni menni. A kávémat is szeretem egyedül meginni.


Az életkor változatos, 20-tól 50-ig, de mindenki ugyanúgy viselkedik. Aztán 2 év múlva meg sem ismerik egymást az utcán.


Kezdek elgondolkozni azon, hogy én vagyok a fura amiért nincs meg bennem ez a nyájhatás, de így jobban érzem magam. Csak néha látom, hogy mintha hülyének néznének.


31N


2019. okt. 9. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Én is ilyen vagyok,de alkalmazkodni kell.

Ha 29 embernek jó ha a tanár a Facebookra tölti fel az anyagot,akkor nekem is.


Nem vagyok ellene sem a facenek még mellette sem. Nekem nincs.


De ha te ilyen kulonc vagy,akkor ne csodálkozz ha kilogsz a sorból,és hulyenekt néznek.


Próbálj kapcsolatot teremteni a többiekkel.

Mi van ha ők együtt járnak vécére?

Téged az miért zavar?

Azért mert te nem vagy ilyen?


Egy kicsit lenezed őket?

2019. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Felnőtt ember vagy, ne érdekeljen már, hogy mit gondolnak rólad, ha neked jó úgy, ahogy.

Az meg szerintem hülyeség, hogy nem lépsz be facebook-ra, ha egyszer oda tölti fel, akkor ez van és kész. Kell az anyag? Akkor lépj be vagy kérd meg a tanárt, hogy neked e-mail-ben küldje el, amire persze kevés esélyt látok, hogy megteszi. Én sem vagyok egy facebook rajongó, de ha egyszer nálunk is odateszik fel csopiba a dolgokat, akkor felmegyek és onnan leszedem, fél perc az egész, nem kell túlbonyolítani a dolgokat.

2019. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem várható el mindenkitől kötelező jelleggel, hogy fent legyen egy közösségi oldalon. Ahhoz meg, hogy ki miért nincs fent, senkinek semmi köze.

Ismerek olyat, aki a munkája miatt nem lehet fent, engem meg pl.sokáig zaklattak, ezért (sem) vagyok fent többek között. De ezt nem fogom ott senki orrára kötni. A másik fele meg az, hogy feleslegesnek tartom.


Engem nem zavar ha kilógok a sorból, mert nem barátkozni mentem, hanem tanulni. Barátaim vannak.


A kapcsolatteremtéssel nincs baj, mert mint mondtam szoktam velük pár szót váltani, de nekem ennyi elég is.


A fene se nézi le őket, csak a csordaszellemet nem értem, amikor az egyik közli, hogy megy pisilni és 6-an mennek vele, amiből a felének nem is kell, csak állnak az ajtó előtt és beszélgetnek.

Aztán engem is kérdeznek, hogy kell-e mennem, én mondom hogy nem és lemegyek kávézni. És látom, hogy nem értik, hogy miért kávézom, amikor épp a mosdóban zajlik a buli.

2019. okt. 9. 10:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Kicsit fura vagy.

A fb tényleg jogos volt. Nincs mindenkinek, nem is kell. Küldje e-mailben. Vagy töltse fel egy nyilvánosan megosztható linkre.

Én is jártam felnőttoktatásra. Nem mentünk együtt wc-re, nem vihogtunk.

De szünetekben beszélgettünk közösen, kisebb csoportokban. Eleve jó volt megismerni pár embert. Meg hasznos is volt, pl. suli anyagok megosztásában.

Szerintem az fura, hogy ennyire elzárkózol mindenkitől. De ha neked így jó, akkor jó, a te dolgod.

2019. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Szóval te vagy az " áldozat " a többi 29 ember meg a rossz ?? Érdekes ... :D

Én se használom a facebookot , de ilyen esetekben nem problémáznék .

A kérdésedben szerepel hogy vannak 40-50 évesek is . Gondolom köztük vannak normálisak és ők se problémáztak ezen .

Röviden , tömören . A kérdésedre a válasz: igen ! Te vagy a fura :D

31 évesen pont úgy viselkedsz , mint egy 13 éves ...

2019. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Én teljesen megértelek, mert én is ilyen vagyok és nagyon gáznak tartom, hogy ilyen szinten ráerőszakolnak az emberre egy közösségi oldalt. Jó dolognak tartom, hogy így kiállsz magadért, valószínű én megpróbálnék azért ott beépülni, pont azért, hogy ne tartsanak csodabogárnak. Itt szerintem a többség úgy sem fogja a nézőpontodat osztani, pont ahogy már írtad is, a "csordaszellem" miatt.
2019. okt. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

A facebook csak egy dolog, abban igazad van, semmiből sem tart neked külön elküldeni emailben az anyagot.

Viszont nem értem, hogy miért fáj az neked, hogy különcködsz, nem nyitsz feléjük, lenézed őket, úgy alapból valószínűleg ez a kicsit bunkóci, nyomika karakter vagy, és ők ezért cserébe nem esnek hasra előtted, sőt, nevetgélni is mernek. Hát borzasztó!

2019. okt. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Facebook oldalt gipsz jakab néven is használhatsz, semmibe sem kerül létrehozni, és már meg is van az anyag.

Az, hogy zárkózottabb vagy, az a te problémád, de senki sem kötelez, hogy csatlakozz hozzájuk!

2019. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért van baj az irányítótoronyban pár embernél. Egy szóval sem írtam, hogy lenézek bárkit és szövegértelmezés terén is vannak gondok, mert külön kiemeltem, hogy nem vagyok bunkó.


Az meg, hogy nem szeretek veszett kanca módjára vihogni a semmin, nem tartom olyan nagy dolognak és az sem köt le, hogy ki mit főzött a hétvégén.


Az anyagot meg így is "cserélgetjük", mert a padtársamnak átküldtem mailben azokat az órai anyagokat, amiken nem volt bent.


5! Te meg baromi frusztrált lehetsz (és nemcsak írásból kellene különórákat venned, hanem szövegértelmezésből is).

Egy szóval nem írtam olyat, amit te itt a furmányos agyaddal kikövetkeztettél. ;)

2019. okt. 9. 13:54
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Az én képzesemen is vannak infók, amiket csak facebook-on osztanak meg. Nekem van egy régi profilom, nem használom semmi másra, csak annak a csoportnak az ellenőrzésére. Mások is felregisztráltak kamu nevekkel (Sós Ropi és társai) meg hasonló, és szóltak az adminnak, hogy ők azok, és használják a csoportot anélkül, hogy bármi személyes adatot közölnének magukról. Nem kötelez senki arra, hogy a közösségi médiát te figyeld is, meg levelezz velük ezután, én se teszem, ez a bolhából elefánt problémája. Ha ők Google Drive-ba tennék a dokumentumot, de te citromail használó vagy (létezik az még?), akkor is el kéne érned valami kompromisszumot, ami vagy a google fiók létrehozása vagy pedig megkérni valakit, hogy küldje el neked külön.



Jópofizni meg szerintem senkivel nem kell. De egyébként a bizonyos élethelyzetben működő baráti kapcsolatok, amik később elhalnak, teljesen normálisak, nem lehet mindenki mindnekinek a legjobb barátja, de ez nem jelenti azt, hogy ezek felesleges érintkezések. Csak ők szociálisabbak, szükségük van a társaságra a jó közérzethez, te meg én meg nem vagyunk azok.

2019. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!