Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért törtetnek így az emberek?

Miért törtetnek így az emberek?

Figyelt kérdés

Mikor meg kozepiskolas voltam, emlekszem, hogy valaminek annyira fontos volt hogy kituno legyen, hogy nem ment be dolgozatiras napjan, hanem megszerezte a dolgozatkerdeseket es csak utana ment be.

Sot voltak olyanok is, akik tornabol nem jeleskedtek az alkatukbol kifolyolag, ezert az orvos ismerosuktol kertek igazolast egesz evre hogy ne kelljen tornazniuk, ergo meglegyen nekik a kituno.

Ezt miert csinaljak az emberek? Miert nem lehet felvallalni, hogy nekem nem megy pl a nemet nyelv es akkor leszek belole 3-as. Miert kell vegigcsalni csak azert hogy nekik jobb legyen, mikozben en aki rendesen bejartam, kaptam a szar jegyeket.....

Miert kell ezt csinalni? Szerintem ez mar beteges es habar egyetemen nem tapasztalom ezt, nagyon kellemetlenul es bosszusan ereztem magam ilyen helyzetekben, mikor a tobbiek elore megszereztek a dogakerdeseket es megirtak 5*-ra a dogat, en meg csak ott szivhattam. Es en amugy nem is fogok csalni, mert az nem az igazi teljesitmenyemet mutatja, csak valahol azert ez igy rosszul esik



2019. okt. 11. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerinted a törtetés és a csalás ugyanazt jelenti?
2019. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem minden esetben

Itt azért csaltak, hogy előrébb kerülhessenek, ergo törtettek

De ez csak az én szubjektív nézőpontom

Inkább a kérdésre irányuló válaszra várok:)

Köszönöm

2019. okt. 11. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

A törtetés meg a csalás nem ugyanaz.

Tesiből emlékszem én is felmentettem magam, mert elviselhetetlen tanárt kaptunk, plusz nem is volt valami jó az erőnlétem, kár lett volna egy 2-essel lerontani az amúgy elég jó átlagom. Középiskola végén meg már nem csak arról szól a dolog, hogy “felvállalom, hogy nem megy a német”, hanem az egyetemi továbbtanulás lehet a tét. Gondolom ezért is törtetnek sokan.

2019. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert így vagyunk szocializálva. Mikrokörnyezetben nem feltétlenül, de makro szinten igen. Amolyan társadalmi-gazdasági elvárás. Ez persze akkor válik problémássá és érthetetlenné (teljesen jogosan), amire te is most rámutattál, hogy azt tanítják, hogy a becsület és a tisztesség mindennél fontosabb, és el kell ismernünk, hogy nem vagyunk tökéletesek, miközben a tökéletesség hajhászására ösztönöznek gyakorlatilag mindenhol.
2019. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!