Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyes embereknek...

Miért van egyes embereknek folyton nyitva a szája?

Figyelt kérdés
Főleg férfiaknál, fiatal fiúknál látom. Résnyire nyitva tartják és sokszor a felső első fogaik is látszanak. Sosem csukják be. Betegség? Rossz szokás? Alkati dolog? Be tudnák csukni?

2019. okt. 19. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Orrsövény ferdülés miatt például.
2019. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vegyesen szoktam látni nőknél-férfiaknál, be tudják csukni (ezt is láttam már).

Így bambulnak egyszerűen, valószínűleg, ha minden alkalommal rászólnának amikor ezt csinálják, akkor odafigyelnének rá és egy idő után megszoknák a csukott szájat is.

2019. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Van, aki csak így kap levegőt rendesen.
2019. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Vagy csak szokás, vagy olyan a foguk hogy nem tudják passzívan becsukni, vagy valamiért az orrukon nem kapnak rendesen levegőt és ezért nyitva kell hagyniuk.
2019. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elszúrt fogszabályzás eredménye is lehet, mint nekem például. A felső fogsoromat kifelé tolták, hogy be tudják sorolni a két szemfogamat, ami kijjebb állt a többinél, csak aztán nem hozták egyenesbe, így évekig nem fértem be rendesen a számba, aztán kihúzták (máshol) az egyik bölcsességfogamat, és a fogsorom elkezdett magától beljebb kúszni, azóta beférek a számba.
2019. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi két válasz elég jó.

Nekem is az a bajom, hogy nem férnek el a fogaim rendesen. Nem néznek ki rosszul szerencsére, de nekem folyamatosan gondot okoznak. Harapni nem tudok rendesen és zárt fogsor esetén is szétnyílnak az ajkaim ha nem figyelek oda mert felül előrébb állnak a fogak mint kéne. Szülők nem vittek a tanács ellenére fogszabályzásra. Most már csak úgy lehetne helyre hozni ha eltörnék az állkapcsomat. Maradok inkább szájtáti. Nem, mintha feltűnő lenne, inkább csak engem zavar.

Egészen biztosra veszem, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

2019. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem csak hülyék.
2019. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem vittek fogszabályzásra, és nem kellett volna, pont ezzel cseszték el. Az a két kiálló szemfog nem volt akkora probléma, mint később az, hogy a fogzománcomat szétkarcolták, ami folyamatos fájdalmakat okozott, csak egyetlen fogkrém képes ezt rendben tartani fájdalom nélkül, a fogorvosok sem foglalkoznak vele, és az, hogy nem fértem be rendesen a számba a fogaimmal, mert kifelé tolták. Most sem tökéletes, de jobb, amióta azt a bölcsességfogamat eltávolították. Mielőtt szabályozni kezdték, befértek a fogaim a számba. Engem nem zavartak a kiálló szemfogaim, nem volt csúnya, csak egy picit vámpíros.
2019. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!