Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy legyen önbizal...

Mit tegyek hogy legyen önbizalmam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmi önbecsülésem nincs, nem tudom szeretni magam.

Mindent próbáltam, persze lehet nem mindent, ezért is teszem fel ezt a kérdést.


Ez az "írd fel papírra a jó és rossz tulajdonságaidat'' nem vált be, se az hogy vegyem körül magam olyan barátokkal akik megbecsülnek. Elfoglaltak, megvan a maguk gondja.


Jártam pszichológusnál, az sem segített (vagy nem megfelelő szakembernél jártam).


A családi körülményeim szerintem az oka, az apám egyáltalán nem volt jelen az életemben, az anyám nem törődött velem, a tesóm meg mindig lehülyézett és kicikizett, iskolában is félénk voltam és mindig engem csúfoltak.


Azt hittem ez megváltozik, ha felnövök, de nem. Nem hiszem el ha tetszem valakinek (hiába mondják szép vagyok, csúnyának látom magam), nem tudok kiállni magamért ha bántanak.


Nem bízok magamban, nem tudom mit tegyek.


A családomat nem okolhatom egész életemben.


Szóval, mit lehet tenni önbizalomhiány esetén? Mi a megoldás?



25/L



2019. okt. 20. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
25%
Összejössz egy palival, aki a tenyerén hordoz.
2019. okt. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1, Önismereti tréning;

2, Csernus könyvek olvasása, amit a gyakorlatban is kipróbálsz.

2019. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!