Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet azt lelkileg...

Hogy lehet azt lelkileg feldolgozni, ha valaki aranylag szegeny?

Figyelt kérdés
Ennivalora van penzunk parommal, csekkeket, hitelt tudjuk fizetni, de ennyi. Ha elmegyunk boltba etelt, italt venni, mindenbol a legolcsobbat, leggagyibbat vesszuk meg, egyeb dolgokra (mozi, etterem, nyaralas) sosincs penzunk. En tanar vagyok kezdo fizetessel, a parom ilyen titkrano fele, egy vallalkozonal. Hiaba keresunk mas munkahelyet, sehol nem kapnanak tobb penzt. Megvagyunk, eldegelunk, de ennyi. Olyan jol jonne neha egy kis plusz de shogy nem megy.
2019. okt. 20. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell beletörődni, azon kell lenni, hogy jobb legyen. Ez így csak vegetálásra elég, és ha bejön valami probléma, akkor borul minden. :/ Mivel tanár vagy, magánórákat nem tudnál tartani? Meg tudtommal már egy Aldi-s pénztáros is többet keres egy tanárnál, oda azért csak felvennének.
2019. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Le kell $z@rni hogy szegény vagy.

Én is csöves vagyok a rózsadombiakhoz képest mégis megvagyok,le kell gyözni azt hogy nincs pénzem mozira meg drága piákra,és arra kell koncentrálni hogy mennyi minden jó dolog van ami ingyenes.naplemente,ősz,jó tv műsorok,star wars,rokonok,kutyák,politikai hovatartozás ezek segítenek túlélni még lefoglalni az agyam.

2019. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Szép hivatás a tanári, de ha a megélhetésről beszélünk, nem sok perspektíva van benne. A kezdő fizetés egyenlő a 0-val, családfenntartáshoz nagyon kevés. Sajnos, a későbbiekben se fog elszállni a fizetésed. Manapság csak a mazochisták vállalják be, ez a pálya az elhivatottságról szól, szuper dolog, mikor érzed a gyerekek és a szülők szeretetét, de azért semmit nem adnak a boltban. 37 éve vagyok a pedagógus pályán,jelenleg vezető beosztásban, privát különórákkal, de hamarosan külföldre költözöm, mert elegem van. Velem már ne írassanak portfoliót sem!
2019. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézzetek körül, pláne a párod a titkárnő félénél biztos találni jobban fizető állást is.

Te pedig tanárként vállalj korrepetálást, vizsgára, érettségire felkészítést.


Nem feldolgozni kell, hanem tenni érte hogy másképp legyen(momdom ezt úgy hogy 3 helyen dolgoztam egyszerre, hogy mihamarabb kifizessem a lakáshitelem, azóta egy munkahely is kényelmesen elég)

2019. okt. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Na én meg pont az ellenkező helyzetben vagyok. Keresek havi 600 nettót, de mindennel együtt kijövök 100-120ból. Viszont 40 évesen se gyerekem, se párom, többféle pszichiátriai probléma, eléggé súlyosak, gyógyszerfüggőség, nulla életkedv, semmi motiváció...
2019. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
az még hagyjan h tanar vagyok, de egy 100%ban cigany iskolaban. el lehet kepzelni milyen jo egyutt dolgozni hullareszeg, szen bedrogozott c-kel...
2019. okt. 20. 21:09
 7/17 anonim ***** válasza:

Tanár ként is kereshetsz jól.


Volt külön angoltanárommal, nagyon jól összebarátköztünk és tanórákon kívül is találkoztunk néha plusz segítettem 1-2 nem tanításhoz kapcsolódó projektében.


Családi baráttá vált így már évekkel később is találkozunk párszor. Már nem tanít, de ... nagyon jól keresett a tanítással.


2500Ft nála egy óra, ami inkább 50 perc volt. 1 órát nem lehetett venni nála, csak egyszerre 2-t, mert amúgy jogosan mondta, hogy 1 óra semmire sem elég éppen hogy belemelegedjük a dolgokba.


Azért kérhetett el ennyit pár éve, mert nagyon kompetens volt az angolban és rettenetesen jól kommunikált. Annyira hogy ezen kívűl még tolmácskodott és fordított is úgy hogy nem volt semmelyikre sem végzettsége, de erre még kitérek. Meg csak B2re és afölé lövő diákkokkal foglalkozott. Pl.: többet között engem is C2 felé készített (ami az anyanyelvi).


Szóval diákonként alkalmanként 5 ezert kapott. Ami után semmi adót nem fizetett, mert feketén csinálta.


Iskolában nem tanított csak a lakásán és rengeteget panaszkodott, hogy halálra dolgozza magát és maximálisan be van táblázva. 1-2x láttam is a naptárát. Kb reggel 10től 8ig maximálisan be volt osztva diákokkal.


Azt kiszámolva (10x2.500) 25 ezer egy ilyen keményebb napon. Az 125.000/hét.


Ami ilyen 600 ezer/ hónap. Most vegyük bele hogy páran lemondják valami oknál fogva vagy nem úgy sikerül a hónap, akkor is 500 ezer reális. Főleg hogy nála előre kikellett fizetni 1 hónapot persze attól függően hogy hányszor jártál.


Ha nem jelentél meg vagy túl későn mondtad le, akkor az óra árának felét levonta belőle, mert az idejével játszottál.


Ez önmagában nagyon szép.


Emellett még fordított ritkán és olyan évente 2-3 elment tolmácsolni. Ami alatt azt kell elképzelni, hogy egy hétvégére kap kb 300 ezret, elszállásolják és etetik, hogy éjjel nappal kisérjen egy külföldi üzletembert vagy akárkit és útközben tolmácsoljon akármit is csinálnak.


Ami szintén nagyon durva, főleg hogy ilyen végzettsége nem is volt. Pl.: egyik ilyen útján én vigyáztam a kutyáira onnan tudom ilyen részletesen.


Szóval szerintem, csak így önálló tanítgatás és időnkénti fordítás, tolmácsolásból lazán jobban lekeresett mint most egy vezető pozícióban lévő mérnök.


... és persze úgy is élt. Belvárosi lakást bérelt, hallottam hogy 20 ezert költött egyik hajvágására, folyton új márkás dolgokban járt.


Pl.: Anyukám nem akarta elhinni az életkörülményeit. Sokáig azt hitte, hogy férfi prostituált, de persze egy idő után mikor jobban megismerte rájött, hogy csak keményen dolgozik és elkéri a munkájáért a pénzt, mert az minőségi.


Szóval ha ez bármit is tanít, hogy nem szabj magadra limitációt mert tanáként is tudsz nagyon jól keresni.


Egy másik példa:


Ez már picit elszálltabb, de a BMEn az egyik gyakorlatvezetőm indította el a mateking.hu-t ami több száz milliókat éri vállalkozás, nem csak itthon létezik, külföldön is terjezkednek.


Édesanyukámnak is tanári diplomája van, most egy privát iskola fenntartója. Igaz nem keres fényűző életmódot biztosítóan, de kb dupla annyit mint egy normál tanár és még ő is tanít a mai napig.


A barátnődről nem is beszélve. Ő is még bármire viheti az életben... csak ne szabjatok magatokra limitációt, mert akkor biztos nem lesz jobb az anyagi helyzetetek.

2019. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nincs nyelvtanari vegzettsegem. van egy kozepfoku angolom es ennyi
2019. okt. 20. 21:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Keress másik sulit, ahol több sikerélmény ér.

Nem csak nyelvből lehet korrepetálni, szinte minden más tantárgyból.is.

2019. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kitartás a tanítashoz, bár a cigókat aztán lehet tanítani a legtöbb mocsok egy fajtát.nekem is van cigány ismerősöm aki egész életében dolgozott,de a mai jogi vízbázis világba nem lehet velük kezdeni semmit.
2019. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!