Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne egy kis önbizal...

Hogyan lehetne egy kis önbizalmam?

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok, de még soha nem volt. Azt mondták sokan, sportoljak. 14 éve sportolok, többfélét is. Volt amiben versenyt is nyertem, voltam kigyúrt is, de nem sokat segített. Nem lett ezektől önbizalmam, mégha meg is dícsértek, akkor sem. Mások azt mondták érjek el tanulmányi eredményeket, szerezzek okleveleket, diplomát, tanuljak nyelvet. Mind megvolt, a diplomaosztón sem éreztem önbizalmat. Legyek sikeres a munkában, legyen pénzem. A munka nagyon eredményesen megy, minden évben a legmagasabb prémiumot adja át nekem a cégcsoport angol tulajdonosa. Ettől sem lett jobb. Vettem saját lakást, egy autót, de hiába.

Egy senkinek érzem magam még mindig. Nem is értem hogy tárgyaktól vagy külsőségektől miért változnék meg, miért érezném magam többnek.

Barátaim akadnak, barátnőm még nem volt. Mivel nem vagyok egy nagy eresztés, nem tudom miért állna szóba velem bárki. Amikor erölködtem, mindig visszautasítottak. A mai napig nem szeretnek szóbállni velem a nők.

Múltkor az egyik kolleganőnél bepróbálkoztam és ő mondta, hogy nincsen önbizalmam és így nem fog egy nő sem leállni velem.

Ez olyan mint egy ördögi kör. Hogyan lehetne egy kicsi önbizalmam? Pénzzel biztos nem, mert tegnap ütöttem nyélbe egy nagy üzletet, de ugyanolyan senkinek érzem magam. Még fel se dobott a dolog. Mások szerint nagy dolgok ezek, Anyám barátnői ámulnak, azt mondják milyen ügyes vagyok, sikeres és rátermett vagyok. De én nem értem miért nagy dolgok ezek, szerintem egy majom is megcsinálná ha megmutatnánk neki.


2019. okt. 23. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Lehet fejleszteni. Léteznek ilyen csoportok.
2019. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
"nincs onbizalmad ezert egy no se fog leallni veled". azert ne altalanositsunk mar. sok ember szenved onbizalomhianyban es meg is lesz parjuk. a kolleganod egy nyomorek
2019. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Látod a példádból látszik,hogy az ember önbizalma nem külső tényezőkön múlik. Én is így jártam mint te,és hiába magyaráztam másoknak hogy attól hogy valaki szépnek hív,még nem leszel boldog és magabiztos.

Sokáig azt hittem az a bajom,hogy nem vagyok elég ügyes,sikeres,úgy éreztem bárki képes arra amire én,hiába dicsértek agyon. Aztán egyre sikeresebb lettem,nagyobb fizetést kaptam,az önértékelésem semmit sem változott.

Szerintem számodra is az lenne az első,hogy megtaláld,mi számodra a siker,a magabiztosság kulcsa. Lehet hogy sokaknak a pénz,de attól lehet hogy számodra semmit sem jelent. Azt is fontos lenne megtalálnod, hogy mi okozza nálad ezt,mi a problémád gyökere. Lehet hogy már olyan régen kezdődött hogy nem is emlékszel,lehet hogy szükséges egy terapeuta,pszichológus,de magad is rájöhetsz,ha hajlandó vagy egy kicsit mélyebbre nézni.

Nekem ez segített egyedül. Rájöttem,hogy kiskoromtól fogva mindenki megalázott a családban,rámszóltak,visszafogtak. Akármit csináltam mindig kijavítottak,mindig azt éreztem ki vagyok én,hogy itt bármit szóljak? Biztos a többiek jobban tudják,én nem értek hozzá. Rá kellett jönnöm hogy ez egy rossz berögződés,és a terapeutám magyarázta el nekem először életemben,hogy én is pont annyit érek mint mások,az én véleményem is számít. Vannak nálam sokkal hülyébbek,ügyetlenebbek,kétszer akkora önbizalommal,akkor én miért ne érdemelhetnék meg minden jót,amit mások? Ezeket a kérdéseket kell feltenned magadnak.

2019. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Most ezt így olvasva meg sem próbálkozom semmivel,úgy látom ezek szerint nincs értelme,fogom magamat és le húzom a vécén.

Ahogy nekem szokták mondani még előttem áll az egész élet, így 21 évesen, inkább most fel is adom úgy sincs értelme ezek szerint csinálni valamit, semmi sem ad nekem sem önbizalmat.

2019. okt. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja szerintem neked egy igazi nő kéne,meg van úgy mond minden ami egy nőnek kell vagy is majdnem,szerzel önbizalmat, találkozol egy kedves, aranyos nővel akivel boldog tudsz lenni és szerintem mindent másképp fogsz látni.
2019. okt. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én úgy vélem hogy az önbizalom minden embernél máshogy jelenik meg. Valakinél külsőségekben, ahogy írtad, pénz, autó, ház, valakinél tapasztalatban/élményben gondolok itt egy nővel töltött időre. De ezen kívül sorolhatnám.

Saját magamból kiindulva több tanácsot is adnék neked mert szerintem több technika is van amivel fejlesztheted.

Tűzz ki magadnak kisebb célokat, például, hogy leszólítod egy kolegád (hölgy), vagy akár a munkában egy célt, most nyélbeütsz egy nagyobb üzletet. Miútán sikerült megvalósítanod mérlegeld magadban, képes voltál rá, sikerült, ha ez is sikerült más is sikerülni fog. Ha valami nem sikerül ne érezd magad csalódottnak, mérlegeld hogy lehet jobb hogy nem sikerült, milyen kockázatokkal járt volna ha sikerül. Nő esetén gondolj arra hogy valószínűleg nem illettetek össze. Ne foglalkozz a negatív kritikával, valószínűleg azért kapod mert akitől kapod annak vagy része volt benne, vagy ezzel akarja kompezálni azt hogy az üzletek terén mennyire vagy sikeres.

Barátnő terén úgy gondolom, hogy az első kalandon kell átesni, utána fogod megkapni azt az önbizalmat amivel folytathatod az utadat.


A végére hagytam szerintem a legfontosabb dolgot. Szerintem az önbizalom kulcsa a baráti társaság. Barátok akikre támazkodhatsz, akiknek elmondhatod hogy ha negatív dolog ért. Lehet számodra furcsán hangzik, de amint úgymond kibeszéled magadból negatív élményeidet és emellett még egyetértést és pozitív energiát is kapsz nem csak egy hanem több embertől is, na az megtudja emelni rendesen bárkinek az önbizalmát. Szóval, amit tanácsolok, hogy igyekezz minél több emberrel kapcsolatot kiépíteni, barátkozni, mélyen jóban lenni és ami a legfontosabb beszélni (ahogy fentebb írtam).

2019. okt. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!