Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne legyőzni a...

Hogyan lehetne legyőzni a sötétségtől való félelmet?

Figyelt kérdés
Itt vagyok 25 évesen és mint egy gyerek, lámpa mellett alszom. Először is le szeretném szögezni, nem attól félek, hogy van valami a sötétben, hanem a sötétségtől. Ha lekapcsolom a villanyt, és nem látok, bepánikolok, olyan mintha megfulladnék. Nagyon rossz érzés, és mindig kell valami fény, hogy lássak valamit. Párommal összeköltözrünk, de ő sötétben szeret aludni, mikor együtt aludtunk régen, utálta, hogy kellett valami fény. Most màr valami kis led-és cuccot használok, kevés fényt ad, de jobb mint a semmi, de tudom, hogy páromat ez is zavarja. Nem tudok mit csinálni, és tök ciki már nekem. Valami ötlet, vagy valaki aki ezzel küzd?
2019. okt. 25. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha pároddal alszol együtt, akkor adódik a pofonegyszerű megoldás: bújj hozzá. Biztonságérzetet ad.
2019. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Valami időkapcsolós lámpával, mindig kevesebbre állítod az időt amikor ki kell kapcsolnia.
2019. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Először is nem kötelező vaksötétben lenni/aludni. Én pl nem félek, csak utálom, hogy még az ajtót se látom, esek-kelek, nekimegyek a falnak. Fokozatosan hozzá tudod magad szoktatni a sötéthez úgy, hogy vagy egyre nagyobb sötétben tartózkodsz, vagy egyre tovább, vagy mindkettő. Amúgy nincs abban semmi, ha valami minimálisan világít, hangulatot ad. kicsi az esély rá, hogy olyan élethelyzetbe kerülsz, hogy abszolúte sötétben kell lenni. Még a csillagok is adnak egy kis fényt.
2019. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ablak nélküli szobában alszotok talán? Mert ha nem, kizárt dolog, hogy ne jöjjön be valami fény a közvilágításból vagy a holdfényből.
2019. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A probléma inkább az, hogy a páromat zavarja minden való fény. Ő a vaksötét híve, én meg attól pánikrohamot kapok. Na mindegy megoldom.

Utolsónak pedig: Ember, el vagy tévedve a világban. Nem mindenkinek jut panorámás kilátás főleg ha albiba laksz és az előtted levő épület takar mindent. Milyen esti fény jusson már be ha nappal se jön be napfény nemhogy este??? Gondolkodj már egy kicsit.

2019. okt. 25. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem ezt kérdezted, de leírom a véleményemet.


1. Ha pánikrohamot kapsz a vaksötéttől, akkor sürgősen irány a pszichológus! Kezeltesd ki magad, ne akarj egy életen át korlátok között élni!


2. Párod is érdekes egy ember, nem állt sorba, amikor az alkalmazkodóképességet osztogatták. Konkrétan fütyül arra, hogy neked mi lenne jó, kizárólag az az elfogadható, ahogyan ő gondolja. Szerinted milyen lesz vele együtt élni 40-50 éven át?


Én pl. egyáltalán nem kapok pánikrohamot vaksötétben, de - ahogyan más is írta - ha éjjel ki kell mennem, vagy reggel az órámhoz nyúlnék, én bizony szeretem, ha valami nagyon enyhe derengés van, amihez elég, ha a sötétítő függöny nem töksötétet csinál, hanem csak lefogja a fényt, kint meg van Hold, csillagok, de minimum a közvilágítás, amelyeknek a fénye enyhén beszűrődik. Lehet, hogy neked már ennyi fény elég is lenne, kérdező, hogy ne legyen pánikrohamod?

2019. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A te problémádra nem tudok megoldást sajnos, de a párodnak vegyél egy ilyen szemmaszkot alváshoz. Hacsak nincs retinaégetően világos, azzal sötétben lehet, te meg felkapcsolva hagyhatod a kis lámpát, és nem zavarod vele.
2019. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a sötétségtől félsz.


"Ha lekapcsolom a villanyt, és nem látok, bepánikolok, olyan mintha megfulladnék."


A fulladástól félsz.


"Ha lekapcsolom a villanyt, /és/ nem látok..."

Miért akarsz látni a sötétben?


Nincs és. Ha lekapcsoljuk a villanyt nem látunk. Legalábbis nem olyan élesen, de egy kis idő kell. Farkasvakság, ha tényleg semmit sem látsz.


Nem fulladsz meg, ez csak az ijedség miatt érzed úgy. Nem kell küzdened a félelmeddel csak megérteni, hogyan működsz és kész. Biztos van valami, ami miatt élvezed, talán nem kapsz elég figyelmet és ki kell tűnni valami gyerekes dologgal.

2019. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!