Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyenkor miért erősödik fel...

Ilyenkor miért erősödik fel bennem az együttérzés? Veletek is hasonló vagy volt már hasonló módon?

Figyelt kérdés
Amikor találok valakit akibe szerelmes leszek, vagy azt érzem szükségem van rá meg neki is rám, akkor valahogy mindenre sokkal érzékenyebb vagyok. Könnyebben bele élem mások helyzetébe magam. Lehet azért mert úgy érzem van valaki akiért megéri kicsit engedni az érzéseknek? Egyébként elég rideg tudok lenni.

2019. okt. 27. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy azért. A szerelmes embernek rá kell hangolódnia a másik érzéseire, lelkiállapotára, ezért "érzelmileg jobban nyitott lesz".
2019. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mikor utoljára szerelmes voltam (körülbelül 7 éve) én is teljesen megváltoztam. Sokkal érzelmesebb lettem minden másban is és nőtt az empátiám. Saját magam is meglepődtem, hogy vannak érzéseim. Zenei ízlésem is változott annyiban hogy akkor át tudtam érezni az érzelmesebb zenéket. Persze ez már rég elmúlt.
2019. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekes ugyanerre gondoltam hogy rá hangolódok a másikra. Milyen szar is lenne az élet ezek nélkül az érzések nélkül. :D
2019. okt. 27. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!