Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem csúnyák a feketék?

Csak szerintem csúnyák a feketék?

Figyelt kérdés
Nem vagyok rasszista, ha mellém ül egy fekete a buszon nem ülök el mert nem zavar. Volt fekete osztálytársam is gimnáziumban és nagyon jóban voltam vele. De mindenféle rossz indulat nélkül úgy néznek ki a feketék mint a majmok. Az osztálytársnőm is, kedveltem, de szegénykém olyan nagyon csúnya volt. Főleg a fekete férfiak akik olyan gorillaszerűek. Nektek mi a véleményetek?

2019. okt. 27. 13:39
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
69%

szerintem se vonzóak

na és akkor

mindenki mást talál szépnek és csúnyának

ahogy előttem leírták ez alapjaiban a kulturális közegben gyökerezik amiben felnövünk és élünk

ettől függetlenül mindenkinek más fog tetszeni

én például megőrülök a japán és kínai lányokért, a fekete lányok viszont például nem jönnek be, max egy-kettő mint Nereyda Bird és Cecilia Lion, bár őket feketének nevezni erős túlzás mert a fekete és fehér mellett még ki tudja milyen vér van bennük, őket Amerikában már nem is feketének hanem mulattonak hívják

2019. okt. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
55%

“Csak szerintem csúnyák a feketék?”

nem, a feketék rondák. ez tény. amelyik meg nem, az is maximum ezerből egy.

2019. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Sunshinedoll ***** válasza:
27%
Van egy rossz hírem: ha valaki úgy kezd mondatot, hogy "Nem vagyok rasszista, de (tetszés szerinti negatív, embertelen, lekicsinylő vélemény a feketékről) akkor rasszista vagy.
2019. okt. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
72%

#13

na még egy húgyagyú aki nincs tisztában a rasszista jelentésével

a rasszista az az ember aki előítéletek miatt ítél el, diszkriminál és támad egy rasszt

a kérdező leírta hogy nem zavarják a feketék, sőt volt fekete barátja is, csak az ő szemszögéből a feketék nem szépek

legközelebb nézz utána a dolgoknak mielőtt hülyeségeket beszélnél

2019. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Sunshinedoll ***** válasza:
16%

Tisztában vagyok a szó jelentésével, és kijelenteni, hogy egyetlen egy feketét sem tart valaki vonzónak/szépnek pusztán azért, mert fekete az igenis rasszista dolog :D

Nem kell ahhoz aktívan szétütni valakit az utcán, hogy valaki rasszista legyen. Jó reggelt, nyiss ki egy könyvet és beszélj feketékkel, ne mindig más fehéreket kérdezd meg, hogy mi rasszista és mi nem.

2019. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
74%

az igaz, nem minden rasszista ver feketéket

de aki gond nélkül áll szóba, ül le a buszon feketék mellé és képes barátságot kialakítani velük, az nem rasszista

szóval ugyanúgy tartunk, nem tudod a szó jelentését

2019. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
17%
*ugyanott
2019. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért a rasszizmusba tényleg nem tartozik bele az, hogy az egyértelműen fekete sajátosságok valakinek nem vonzóak, és ezáltal a feketék en bloc nem vonzóak a számára.


Ugyanez bármilyen más rasszal is működhetne.

Ha nekem kifejezetten nem vonzó a kerekded arc, és a nagyon rövid,. már már konkáv arckoponya, akkor a kelet ázsiaiak en bloc nem lesznek nekem szépek.

Ez nem előítélet, hisz a kelet ázsiaiakra valóban ez jellemző.


Attól kelet-ázsiai hogy ilyen fizikai külső jegyeket hordoz, különben nem lenne az.

Ha valaki jól meg tudja nevezni mik azok a vonások, amik miatt az ő szépség ideáljába nem tartozik bele valaki, és ezek a fizikai jegyek történetesen egybeesnek egy adott rassz általános jegyeivel, akkor az illető kimondhatja minden gond nélkül hogy számára nem szépek az ahhoz a rasszhoz tartozók.


Mint ahogy énm megneveztem a nagyon lapos arckoponyát, a kerekded fejformát, ami történetesen tökéletesen illik a kelet-ázsiaiakra. Ettől senki nem lesz rasszista.


Egy totalitárius eszmét arról lehet legjobban felismerni, hogy a szépség fogalmát nem hagyja meg az embereknek szabadon, hanem saját magához görbíti, és megmondja minek kell szépnek lennie.


Meg kell tanulni egyet nem érteni kultúráltan.


A rasszizmust meg ne nyújtsuk ki feleslegesen. Rasszizmusba tartozzon az, ha egfy rasszhoz való tartozás tényéből próbálnék meg levezetni személyiségjegyeket, vagy konkrét viselkedésbeli szokásokat.

Az nem rasszizmus, hogy megállapítom az illető tagadhatatlan, tényszerűen jól látható külső jegyeiből a rasszát.


Ez már nagyon PC szint, mikor azért vagy rasszista, mert kimondod az antropológiai tényeket, pl hogy a feketéknek valóban jellemző vonásuk a szélesebb ajak, szélesebb orr, vagy nemes egyszerűséggel a sötétebb bőrszín. Ez már a szándékos szemellenző felvétele lenne, hogy véletlenül se vegyük észre a nyilvánvalót.


Vagy tagadjuk le, hogy az európaiak jellemzően hegyes orrúak, a feketék sötét bőrűek, és az ázsiaiak mandula szeműek?

Ez a progresszív irány?

2019. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok az, nekem sem tetszenek.
2019. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
65%

"Ez a progresszív irány?"

sajnos igen

ma már bárki bármi, akár picit is negatív dolgot mond a feketékre, azt rasszistának bélyegzik meg az olyan ostoba emberek mint sunshinedoll

ha én azt mondom hogy nem tetszenek a fekete lányok akiknek természetes afro haja van, akkor én már hurr durr rasszista vagyok

az igazi baj inkább azzal van, hogy ez oda vissza nem működik, pedig a feketék között ugyanannyi rasszista van mint a fehérek között

de pl. ha egy fekete azt mondja hogy az összes fehér rossz ember mert 200 éve rabszolgaság volt Amerikában, akkor afelett szemet hunynak a bugyuta emberek, hiszen a fekete ugyanazt csinálja egy ilyen esetben, azt amit 200 éve csináltak a fehér ültetvényesek az Amerikai Egyesült Államokban, azt kiterjesztik egy egész rasszra és alapján ítélik el vagy vetik meg a fehéreket

2019. okt. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!