Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember, miért nem...

A legtöbb ember, miért nem szereti a tanácsokat, miért nem fogadják meg szakembertől sem?

Figyelt kérdés
Munkából adódóan sok tanácsot kell adnom, de nagyon nehéz meggyőzni az embereket. Nejem orvos, szintén ezt tapasztalja, ráadásul igen szomorú, hogy sokan még az egészségükkel kapcsolatban sem fogadják meg a tanácsokat.

2019. okt. 27. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Olyan is van, amikor valaki megrendelt egy terméket (asztali számítógép például) és rábízta a boltra, hogy milyen legyen, annyit mondott: "gyors legyen". Kapott egy számítógépet, ami már elavult volt, fejleszteni a későbbiekben nem lehetett, új processzort se lehet alaplapba betenni. Elképzelhető, hogy ezután az illető nem fog hinni, bármit is ajánlanak, hanem fórumokon, meg tesztek alapján stb összeválogatja, mert nem kíván mégegyszer így járni, hosszútávra szeretne vásárolni.
2019. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert sokak szerint ott van az internet, ami mindig "pontos" infót ad, és az elég. Másrészt az emberek nagyrésze a saját vakfoltjával nem akar szembenézni.
2019. okt. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van igaza a tanácsot adónak, esetleg nem mindenre lát rá, stb.

Anyámnak pl egymás hatásait ütő gyógyszereket adnak más-más bajaira a szakorvosok, úgy, hogy tudnak egymásról, emiatt anyám most majdnem 100kg...

2019. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Két oldala van ennek. Én szívesen fogadom a tanácsokat, ezzel is tanulok, több leszek, általában kérdezni is szoktam, és az emberek örülnek, hogy segíthetnek.


De ott a másik oldal, mikor valaki ért valamihez, és átver. Ezek nem orvosok. Szakemberek. Mondjuk nekem (nőnek) nagyobb összeget mondanak javításra, mint apámnak. Ez megtörtént.

2019. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert a hozzád hasonlók legtöbbször hihetetlenül arrogánsan adják elő a dolgot.
2019. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azért fogadom meg a tanácsokat félve, mert már sajnos csalódtam szakemberben. Pl orvosokban, akik félrediagnosztizáltak, olyan dolgokat mondtak, amiknek semmi értelme, és még jó, hogy hallgattam a megérzésemre, és nem szedtem be a gyógyszereket, amiket írtak nekem. De hasonló félrediagnosztizálós sztorikat ismerősöktől is hallok.
2019. okt. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Orvosoknál van, aki hiteltelen, pl. aki kétszer akkora, mint én, és lenézően mondja, hogy fogyni kéne, egészségesebbnek lenni...


A másik, aki meg csak szimplán hülye. A tesómnak mondta egy orvos, hogy vegye ki a piercing-et a füléből - semmi baja nem volt vele, évek óta megvolt neki, és nem ott volt panasz -, mert leesik a füle.

2019. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!