Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nagyon lekezelően/le...

Ha valaki nagyon lekezelően/lenézően beszél veled mit teszel?

Figyelt kérdés

Ha nem opció kilépni a beszélgetésből valami miatt.

Pl. vizsgáztat, projekten dolgoztok együtt stb.



2019. okt. 27. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Semmit. Lepereg rólam. 40F
2019. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Na jó, azért megpróbálok visszaélni a képeivel, napiszar, kamuprofilok, ismerősök zaklatása, rémtörténetek terjesztése stb. 40F
2019. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Akkor elviselem, hiszen rá vagyok szorulva. Am meg tudom és hiszem h úgyis visszafogja kapni azt ami velem tett! Én nem szennyezem be magam azzal h átkozzam, ink tov.lépek!
2019. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
2/3 gratulálok, 40 évesen dedós picigyerek szintjén ragadtál
2019. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Pont ma volt egy ilyen esetem egy kollégával. Teljesen nyílt egyenes és világos kommunikációval megmondtam neki, hogy nincs igaza, hogy igazságtalanul volt bántó és indokolatlanul lekezelő. Hogy visszautasítom ezt a hangnemet és egyben kérem, hogy máskor, ha valamiben nézeteltérés adódik, akkor emberhez méltóan, tsizteletteljesebben folytassuk le a kommunikációt.

Ha ezt higgadtan elmondjuk úgy, hogy nincs benne támadási felület, akkor kénytelen lesz belátni.


Pl tőlem is elnézést kért a "kedves" kolléga.

2019. okt. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem hagyom, hogy fogást találjon rajtam.

Végül is az egész lekezelősdi őt minősíti.

Ha mi is ráteszünk egy lapáttal és etetjük az ócsárlásában, akkor ez nem fog abbamaradni, sőt további káros hatásai lehetnek pl. a munkára nézve is.

2019. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is van ilyen kollégám.Rossz családból származik,agresszív,bunkó.Ezek ilyenek,nincsenek megnevelve,olyan mintha barlangban nőttek volna fel távol a normalitástól.Valahol sajnálom az ilyen embereket,gondolom otthon kutyának nézik őket.
2019. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Én alapvetően egy jókedvű pali vagyok, valószínűleg ezt is így kezelném. Amikor tesz egy kijelentő vagy kérdő mondatot, azután valami oltári baromságot válaszolnék rá. Pl: jó, jó de melyik utca? Miután nem érti miért mondom addig szivatnám, amíg meg nem érti, hogy ez így nem fog menni.
2019. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Konkrét példa nélkül nem tudok válaszolni. Ezer féle lekezelő metódus létezik, nyílt és zárt is. Gyakori nőknél a "légy férfi!" nevű manipuláció. Pl. Valaki legyinthet is a mondanivalódra, ez lekezelés.


Én akit nem tisztelek, az alá adom a lovat, hogy kielégüljön, hiszen nem kedvelem azt, amikor valakinek bizonygatni kell, és láthatóan semmire sem becsül. Pl. Egy idős ember kérdezte (70-éves) Mi az "folt hátán folt, tű benne sosem volt". 39-évesen már csak tudom, úgye és érezhető volt hogy hülyének néz, s persze mivel ő így akkor én is úgy, tehát azt mondtam Orbán Vikor. Tudom a kedvence, azért mondtam. KiakkadA másik ember meg kérdezte mi kedvenc filmem, mondom Kacsamesék és Micimackó...egy ideig ment, de ő rájött, hogy szívatom...

2019. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
44%
Igyekszem tojni se rá, és a továbbiakban lehetőleg minél messzebb elkerülni, vagy minél kevesebbet hozzászólni. De egyébként ha nem származik belőle hátrányom, tehát ilyen 'családban történik című', és nem pl a főnökömről van szó, vagy kollégáról, tehát ha otthon van ilyen, akkor visszaszólok, mert ne nézzen már lábtörlőnek. Nyilvános helyen meg nem állok neki idiotácskákkal vitázni. Hanem gondolom próbálni kell rövidre zárni a dógot.
2019. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!