Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanulj és végezz olyan szakmát...

Tanulj és végezz olyan szakmát amit szeretsz! De ha szóba kerül a sikeres párkapcsolat/karrier, akkor meg jönnek a "miért nem tanultál piacképes, jól fizető szakmát"! Csak én tartom ezt baromi képmutatásnak?

Figyelt kérdés
Itt is meg lehet figyelni azt a jelenséget, amikor valaki megkérdezi, hogy mit tanuljon, milyen szakma fizet sokat, akkor olyan válaszokat kap, hogy "azt tanulj amit szeretsz, csak amit szívből csinálod". De aztán ha valaki felhozza az anyagi/karrier gondjait, akkor kapja a hideget-meleget, hogy "miért nem tanulták keresett szakmát, mehettél volna mérnöknek/programozónak, de te lusta vagy tanulni" stb. Van itt a gyk-n egy az átlagnál is idiótább vízfej, aki állandóan odaböfögi a karrier/társkeresési témákhoz, hogy én ELTE-n végeztem proginfón, alig aludtam, fejlesztettem magamat, amíg te ba**tad a rezet és piacképes szakmát szereztem. És csak teperni kell a jobb állásért, nem pedig rinyálni". Egészen ütni való stílusa van, nem tudom csak én ismerem-e. Viszont akkor az ilyen vízfejektől kérdezném, hogyha a piacképes szakma a lényeg, tanuljon mindenki annak, amiben van pénz, akkor mégis ki fogja megsütni a kenyeredet, éjszaka kimenni mentőautóval a stroke-os édesanyádhoz, törit tanítani 150 nettóért a 10 éves fiadnak vagy felújítani a fürdőszobádat? Tehát akkor fontos-e, hogy azt tanuljam amit szeretek és amihez értek vagy inkább mégis egy lúzer, lusta semmirekellő vagyok, hogy nem programozónak/közgazdásznak tanultam, mint a többi x ezer pasi, akinek bejött az élet és drága sportkocsit/csinos feleséget engedhet meg magának? (ahogy te szoktál fogalmazni kedves érintett)

2019. okt. 28. 12:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem bármivel lehet jól keresni ha jól csinálod. Ha pedig az a kérdésem hogy XY munkakörben miért nem tudok jól keresni, arra csak egy idiótának az a válasza, hogy miért nem tanultál mást, ahelyett hogy inkább tanácsokkal szolgálna, hogy hogyan csinálhatnám jobban azt amit épp csinálok... ha meg nincs otlete, jobb ha kussol.


ez a rovid es velos velemenyem! :D

2019. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%

"De ha szóba kerül a sikeres párkapcsolat/karrier"

1.: Szerintem jobb helyeken a párkapcsolatnak ehhez semmi köze.

2.: Mi az, hogy sikeres? Mert nekem az a siker, ha abban, amit szeretek, kiemelkedő eredményeket érhetek el.

3.: A Te életed. Nem azt kell nézni, hogy mások miként szeretnének látni téged.

2019. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan már, ELTÉSEK... kicsit elvannak szallva maguktol. Jatsza a kiralyt es egy gyk-n osztogatja az eszt? Nehogymar emiatt kevesnek erezd magad.

Eltesekrol amugyis az a guny szoveg megy hogy “majd a mekiben talalkozunk”... es meg igaz is.

2019. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
#1: Azért a bármivel erős túlzás. Én nekem titkos vágyom volt mindig fiú létemre virágokkal foglalkozni, akár koszorúkészítés és temetők közelében való értékesítésével vagy közterületek díszítése. Na megnézném, hogy mire mennék ilyen munkával (ha egyáltalán fel is vennének a sztereotipizálás miatt).
2019. okt. 28. 12:20
 5/28 A kérdező kommentje:
#3: Te is ismered az illetőt? Itt szokta játszani az agyát, hogy ő 6 órákat szokott aludni egyetem mellett is már tepert és hajtott, programtervezőnek tanult, mert az baromi jól fizető szakma meg mellette még kondizni is volt ideje és milyen lusta, aki ezt nem csinálja és csak sajnáltatja magát, ahelyett, hogy kávén/energiaitalon tolná a melót orrvérzésig és teperne felfele (alulra meg taposna).
2019. okt. 28. 12:23
 6/28 anonim ***** válasza:
0%

3 és kérdező ugyanazok vagytok kicsit se feltűnő.


Javaslom olvasd el ezt Napoleon Hill A siker törvénye 16 leckében.

Aztán némi célktűzést jah meg Elon Muskról is olvashatsz kisgyerek,ő heti 80 órát dolgozik.


Te meg az a bombanőskérdező vagy tuti aki mindent elvár de mellette semmit se tud nyújtani.

2019. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

3-aska te mit vègeztél ha annyira okos vagy?


Várj sejtem csak.

2019. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE proginfen végeztem, mégsem gondolom magamat többnek másoknál, teljesen értelmetlen lenne ilyennel felvágni.
2019. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Értem a problémafelvetésedet, és részben egyet is tudok érteni vele, de ez a kérdés csak öncélú fröcsögés.
2019. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%

8-as hagyd csak kötözködni tud Mr. BOMBANŐS kérdező.


Nem érti miről van szó.

Inkább olvass könyvet majd rájössz miről beszélek.

2019. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!