Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tanulj és végezz olyan szakmát...

Tanulj és végezz olyan szakmát amit szeretsz! De ha szóba kerül a sikeres párkapcsolat/karrier, akkor meg jönnek a "miért nem tanultál piacképes, jól fizető szakmát"! Csak én tartom ezt baromi képmutatásnak?

Figyelt kérdés
Itt is meg lehet figyelni azt a jelenséget, amikor valaki megkérdezi, hogy mit tanuljon, milyen szakma fizet sokat, akkor olyan válaszokat kap, hogy "azt tanulj amit szeretsz, csak amit szívből csinálod". De aztán ha valaki felhozza az anyagi/karrier gondjait, akkor kapja a hideget-meleget, hogy "miért nem tanulták keresett szakmát, mehettél volna mérnöknek/programozónak, de te lusta vagy tanulni" stb. Van itt a gyk-n egy az átlagnál is idiótább vízfej, aki állandóan odaböfögi a karrier/társkeresési témákhoz, hogy én ELTE-n végeztem proginfón, alig aludtam, fejlesztettem magamat, amíg te ba**tad a rezet és piacképes szakmát szereztem. És csak teperni kell a jobb állásért, nem pedig rinyálni". Egészen ütni való stílusa van, nem tudom csak én ismerem-e. Viszont akkor az ilyen vízfejektől kérdezném, hogyha a piacképes szakma a lényeg, tanuljon mindenki annak, amiben van pénz, akkor mégis ki fogja megsütni a kenyeredet, éjszaka kimenni mentőautóval a stroke-os édesanyádhoz, törit tanítani 150 nettóért a 10 éves fiadnak vagy felújítani a fürdőszobádat? Tehát akkor fontos-e, hogy azt tanuljam amit szeretek és amihez értek vagy inkább mégis egy lúzer, lusta semmirekellő vagyok, hogy nem programozónak/közgazdásznak tanultam, mint a többi x ezer pasi, akinek bejött az élet és drága sportkocsit/csinos feleséget engedhet meg magának? (ahogy te szoktál fogalmazni kedves érintett)

2019. okt. 28. 12:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
#6: Nagy üldözési mániád lehet, ha azt gondolod, hogy a 3-as kommentelő és én ugyanazok vagyunk. Írj privátban mindkettőnkre, meglátod nem így van.
2019. okt. 28. 12:38
 12/28 anonim ***** válasza:
24%

Semmilyen üldözési mániám nincsen.

Csak következtetés.


De fröcsögj csak tovább az előbbre visz az életben.

2019. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#12: Ilyenkor van az, hogy érzékeny területet érintettem, tudod, hogy igazam van ezáltal belső felszültség alakul ki benned és emiatt kitérsz a válaszadás alól és inkább érv nélkül visszatámadsz. Nem lepődnék meg, ha te lennél az az illető, akiről írtam a kérdésben. Ő is 45%-al okoskodott mostanában.


Továbbra is normális válaszokra várok, mert baromi releváns és helytálló jelenségre hívtam fel a figyelmet a kérdésemben.

2019. okt. 28. 12:47
 14/28 anonim ***** válasza:
"mert baromi releváns és helytálló jelenségre hívtam fel a figyelmet a kérdésemben" - Se nem releváns, se nem helytálló, ezen kívül a "többi része" igaz.
2019. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem érintettél semmit.

Én csak tapasztalataimat osztom meg,meg amit sokkal értelmesebb emberek ugyanezeket elmondták már.


Ki az akire hallgatsz, ez nagyon találó mondás.



Azt kell felfogni a piac diktál,kapitalizmus van ennyi.


Meg mindig lesz aki elvégezze azon melókat ,,ez a mindenki nem lehet..".

Nem is kell,de te lehetsz attól még.

Téged mit érdekel,hogy Pista nem él meg?

2019. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Azt kell felfogni a piac diktál,kapitalizmus van ennyi."


Jó, de akkor egy naiv, tájékozatlan kis 14 évesnek mit tanácsolnál?


ad1.: Tanulj olyan szakmát, amit igazán szeretsz és örömmel csinálod, legyen az asztalos, raktáros, buszsofőr vagy mentős.


ad2.: Tanulj a középsuliban, mint az állat, erőltesd 2 nyelv tanulását, hogy minél előbb C1-ig eljuss (mégha utálod is az idegen nyelvet). Utána menj egyetemre, programtervező/villamosmérnök képzésre, akkor is ha nem szereted, mert baromi sok pénz van benn.


Mert ha a 2-es mellett döntesz, akkor ne hitegessétek már szerencsétleneket a munka szeretetével minden olyan kérdésnél itt a gyk-n, amiben megkérdezik, hogy mit tanuljanak x évesen, hogy el tudjanak helyezkedni!

2019. okt. 28. 13:06
 17/28 anonim ***** válasza:

Inkább 2-es legyen.


Keresse meg mi az amit szeret és mire van kereslet.


Menjen el pályaválasztási tanácsadóhoz,nézzen szakmákat meg,olvasson utána.

Kérdezgessen sikeres embereket.


Önmagában nem elég ha szereted a melót sőt nagyon nem,szeretetből még nem vettél lakàst meg kocsit sem.

2019. okt. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust. Szerintem ennél hasznosabb választ nem lehet adni erre a kérdésre.
2019. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Te ugyanakkora idióta vagy, mint akire panaszkodsz.

A középutat és az egyensúlyt kell megtalálni, nem pedig végletekben gondolkozni és siránkozni.

2019. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
#19: Világéletemben az volt a vágyam, hogy virágkötő legyek, de tudom, hogy sehova nem vennének fel főleg fiúként. Akkor most én vagyok az idióta, amiért jelenleg olyat tanulok, ami miatt évek óta depresszióval/szorongással küzdök? Egy-egy vizsgám előtt 5-7 kilót fogytam és naponta hánytam az idegességtől, felborult az anyagcserém az állandó éjszakázás miatt (nem fogott annyira a fejem mint másoknak). Az egyik szóbelim során összeestem és azonnal vittek a sürgősségire a kiérkező mentősök. Utána senki nem kérdezte meg, hogy szeretem-e vagy sem. Egy év csúszás után lett csak meg a tárgyam.
2019. okt. 28. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!