Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pszichopaták hogy rendelkezn...

A pszichopaták hogy rendelkeznek fejlett szociális készségekkel, ha nincsenek érzéseik?

Figyelt kérdés
Az érzéseinknek azért elég nagy szerepe van abban (szerintem) hogy hogyan és milyen kapcsolatokat építünk ki. Hogy lehet az, hogy ők bármilyen társaságba betudnak illeszkedni, ha akarnak valamit? Tudatosan tanulnak szocializálódni vagy ösztönösen jön nekik?
2019. okt. 28. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Vannak érzésiek.
2019. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak eljátszák, amit másoktól látnak, adott mintát, viselkedést.
2019. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Figyelik és elemzik, melyik szituációban mire reagálnak pozitívan és mire negatívan az emberek, ez szerintem ösztönös náluk. A mimikát viszont tükör előtt gyakorolják tudatosan. Ha ismeretlen szituációval találkoznak, asszocioatív módon próbálják kitalálni, mi a helyes megnyilvánulás, pl amikor gyurcsány sírást színlelt a kamerák előtt valami random vonatbeleset halottait "gyászolva"
2019. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Érzéseik mélységét ellensúlyozza az önérdek fokozott jelenléte, tehát az önzetlenség, mint olyan, hiányzik.
2019. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Eltanulják ezeket a készségeket.
2019. okt. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, de én szivesen lennék pszihopata. Ez nekem rossz, hogy vannak érzéseim.
2019. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2,3,5 jól írja.
2019. okt. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És hol tanulják el ezeket, ha később válnak pszichopatává? Már bizonyított, hogy nem feltétlenül így születnek, szóval ha mondjuk valaki az első 30 évében "normális", de nem kiemelkedően társasági ember, majd valami tragédia miatt átesik a spektrum túloldalára a "pszichopata" kategóriába, akkor ezek hol tanulják el azokat a szociális készségeket, amiket az első X évükben nem sikerült? Gondolom társaságban azért csak észreveszik, hogyha valami nincsen rendben velük, szóval akkor marad az internet nekik?
2019. okt. 28. 20:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Csak próbálom megérteni őket.
2019. okt. 28. 20:02
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, az antiszociális személyiségzavar alakulhat ki súlyos érzelmi trauma nyomán, pszichopatának "születni kell". Szívesen elolvasnám a tanulmányt, ami ezt cáfolja, és szerintem mások is, akik erre a kérdésre válaszoltak.
2019. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!