Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az egyedüllét iránti igény,...

Az egyedüllét iránti igény, az nem csupán abból adódhat, hogy az ember egyszerűen nem rendelkezik olyan szociális készségekkel, ami lehetővé tenné, hogy jól érezze magát társaságban?

Figyelt kérdés

Pl ma voltam pár srácnál, meg egy két csaj is van, együtt 8-an élnek egy helyen, és minden nap tuti, hogy van valami hang, tehát nincs olyan, hogy egyedül van az egyik ember, és csöndbe elvan, hanem mindenféle háttérhangok vannak egész nap több hónapon át


Ezt én nem bírnám ki, ez genetikus lehet, vagy neveltetés, veletek hogy van?



2015. márc. 1. 22:42
 1/3 Ensam skog ***** válasza:
Én se bírnám ki.
2015. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten igénylem azt, hogy néha egyedül legyek. Tény hogy szociális készségeim nem nagyon vannak, de azért mindig akadna 1-2 ember aki a "nyakamon lóg". De a melóm is olyan hogy emberekkel kell kommunikáljak, emberekkel vagyok körülvéve.


Meg ez nem csak neveltetés, én pl 6 évig voltam kolis, de mégis zavarnak a háttérzajok. Főleg minél idősebb az ember, igényli a nyugalmat, magánéletet. Ráadásul én elég rossz alvó vagyok, nem tudok zajban elaludni, és ha nem pihenem ki magam, akkor a következő napom is előre el van cseszve. És laktam együtt olyan sráccal, aki nappal aludt, este Battlefieldezett, csörgött csattogott, 1-2 hétig alig aludtam, teljesen ki voltam készülve.

2015. márc. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

én attól fogva, hogy elkezdtem egyedüllétemben játszadozni a micsodámmal, 12-13 éves koromban, azóta kívánok egyedül lenni sokszor, persze azóta már nem a fő motiváció az egyedüllétre, hanem egyszerűen szeretnék meditálni, egyszerűen csendbe lenni, mindentől mentesen


2. most én is ilyen helyzetben vagyok, a szobatársam gyakran 4-5ig fentvan, és addig nekem vhogy el kell aludnom, mivel másnap kelek korábban..-_-


egyáltalán mi az, hogy szociális készég? szerinted 2.?

Hogy az embernek sok barátja van és megérti velük magát? Mert ha ez a szociális készség, akkor ez csupán egyenlő azzal, hogy az embernek sok téren olyan érdeklődése van, mint az emberek nagy részének, ebből adódóan az emberek 60-70%-nak "jó szociális készségének" kellene, hogy legyen, de mégsem így van


Neked mi a jó szociális készség?

2015. márc. 2. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!