Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdhetném le a szorong...

Hogyan küzdhetném le a szorongásomat?

Figyelt kérdés

Elég régre nyúlik vissza, annyira, hogy az okára nem emlékszem. Már óvodás koromban is szorongtam. Csapatjátékokban soha nem vettem részt ha csak nem volt "kötelező", az óvónőkkel se kommunikáltam csak maximum akkor ha kettesben voltunk. Emlékszem voltak olyan játékok, hogy körbe kellett ülni és mindenkinek mondani kellett valamit és én akkor se szólaltam meg. Ugyanezt vittem magammal iskolába csak ahogy nőttem, úgy be kellett látnom, hogy ezt nem lehet. Bár még középiskolás koromban is volt, hogy makacskodtam és ami nagyon kellemetlenül érintett, az alól valahogy kihúztam magam. Volt, hogy tesi órán talán bukfencezni kellett volna de én nem tudtam és nem akartam, hogy mindenki engem nézzen, ezért megtagadtam. A tanár már kiabált velem és azzal fenyegetett, hogy megbuktat. Én mégsem csináltam, mert szorongtam.


Most már felnőtt vagyok, dolgozom és mai napig együtt élek ezzel a dologgal pedig annyiszor próbáltam már tenni ellene. Romlott is a helyzet, már az is megállapítja rólam, hogy szorongok aki nem is érti a testbeszédet. Ha a főnökömmel, munkatársaimmal vagy csak a takarítónővel (nem lenézem) beszélek akkor mindig piszkálok valamit a kezemmel, forgatom a gyűrűmet, gyakrab elnézek mert nem tudok folyamatos szemkontaktust tartani, a kezemet magam elé teszem és azt piszkálom, próbálom elrejteni a testemet mások elől és még ezerfelé dolog ami jellemző. Ugyanakkor teljesen idegen emberekkel mindenféle gátlás nélkül képes vagyok szóba állni. Azt is tudom, hogy a környezetemben lévő emberek se gondolnak rólam semmi rosszat és mégis szorongok ha csak a közelemben vannak. Én se gondolok magamról rosszat, sőt igazából jó embernek tartom magam.


Ezerszer próbáltam már leküzdeni magamtól de soha nem sikerült. Nem segítenek az új ruhák, új haj stb mert ettől komolyabb dologról van szó. Egy időben azt hittem hogy ha vékonyabb lennék több önbizalmam lenne de ez nem igaz. Amikor vékonyabb voltam akkor is ugyanilyen voltam.


Hogyan tudnám leküzdeni a saját hülyeségemet? Megkeseríti a mindennapjaimat.


23/L


2019. okt. 28. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom Barkó Judit - Antiizgulin című könyvét!
2019. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológust, pszichiátert tudnék ajánlani. Nekem sokat segített, hátha neked is fog.
2019. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdöttem/küzdök annyi különbséggel, hogy az évek során erősödött bennem a "lesz ami lesz" felfogás, és hacsak nem egy nagyobb dologról van szó, amiért esetleg felelősségre vonhatnak akár munkában, akár máshol, vagy egy ellenkező nemű borzasztóan bejön, és első randira készülődöm, vagy épp csak beszélek vele, igyekszem úgy felfogni a dolgokat, hogy nem fogok belehalni, legyen akárhogy is. Mert rajtam kicsit ilyen érzés lett úrrá mindig, a kasszában ha vásároltam úgy pakoltam el a dolgaim, mintha késésben lennék valahonnan, csakhogy ne tartsam fel a sort, ha új embereket kellett megismernem, napokkal előtte kattogtam a dolgon, de még az áruházakban is úgy mentem át a kapun, hogy ha becsipog, ott helyben lefekszem és úgy maradok.


Persze ennek egy része, hogy nagyobb vagy kisebb én sem tudom eldönteni, de megmaradt, viszont magamon érzem, hogy már nem minden apróságon vakaródzom, és már nem minden élethelyzettel vagyok úgy, hogy mindenki menjen a fenébe, én ezt nem csinálom, és míg évekkel ezelőtt tényleg minden egyes jelentéktelen dolgon leizzadtam, mostanra normalizálódott, aztán az már egy másik kérdés, hogy ez még javítható-e jobban, vagy egyszerűen ilyen vagyok és kész. Ami nekem talán segített, az a kinti lét. Egyedül vagy mással, sétálgatva vagy padon ülve, de szokd az embereket. Még ha minden nap is látod a munkatársaid, interakcióba lépsz másokkal, tömegközlekedsz naponta, még ennél is jobban próbáld erőltetni azt, hogy kint vagy és tudatosan ott vagy fejben. Én egy kisvárosban élek, viszont a fővároshoz közel, így néha felmentem találkozni pár ismerősömmel, de volt, hogy egyedül bóklásztam órákig, és pesten azért akarva-akaratlanul is megszólítják az embert, pénzt kérnek, vagy iránymutatást, esetleg csak próbálnak rád sózni valamit a plázák bejáratainál, a lényeg, hogy minél több időt tölts azzal, hogy szokod az embereket, az idegeneket magad körül, elgondolkozz azon, hogy tulajdonképp nincs mitől tartanod, mert ha szétnézel köztük, ugyanolyan emberek, mint amilyen te vagy, ha bármelyikhez... vagyis a többséghez odamennél, és megkérdeznéd, hogy merre találod a postát, kedvesen segítene, és nem szúrna beléd kést, hogy miért tegezted le.


Bocsánat a kisregényért, grafomán is vagyok :D

26/F

2019. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En hasonlo küzdelmekben elkezdtem azt kiprobalni milyen lenne ha belém szàllna valami oldott fesztelen ember lelke. Szoval kb ha kicserélhetném a belsömet.

Eröszakosan vettem ezt magamra azaz tudatosan indultsm el mindenféle babralni valo, meg taska egyeb kiegeszitök nélkül, egyenes testtartas (amit csak otthon merek),elegedettseget tükrözö fej, ami megint csak otthoni arcom, szoval ledobtam a szönyeg alatt osonos alàzatos stylt, probaltam elkepzelni ugy se velem foglalkozik senki, végre egyszer megadom magamnak azt hogy nem lesütött fejjel görnyedve megyek hanem "rendesen normalisan". Mivel elinteztem ezt azt igy beszelnem kellett, akik velem szembe jöttek telibe bàmultak, en annyi attrocitast beszolast addig soha nem kaptam mint azon az egy napon.


Szoval ez nem jött be..

De remelem lesznek még itt ötletek.

2019. okt. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is a pszichológust ajánlom
2019. okt. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem olvastam, más mit írt. Szociális fóbia is lehet, de talán most más elnevezése lett. Egyrészt jó pszichológus, és jó alatt nem feltétlen a legszimpibbet értem, hanem szakmailag legyen jó, de magadért is tehetsz. Lásd, hogy te mit miért teszel, elemezd magad, hogy segíthess magadon, de gondolj bele a másik helyzetébe, koncentrálj rá, tudnod kell, hogy hogyan kellene viszonyulnod hozzájuk, a problémád nélkül hogyan viselkednél, aztán próbáld azt követni, uralkodni magadon, az eszeddel. Nem könnyű, nem baj, ha mást érzel, de az agyaddal tudd. Ne légy paranoiás se, ne aggódd túl, hogy vajon mit gondolnak, ha firtatja valaki, egy részét elmondhatod, hogy nem szereted a tömeget, befelé forduló vagy... Ne várj, menj szakemberhez. Nekem több gondom is volt anno, nem jutottam el középiskolás koromban, de aztán később se mentem, nem mondom, hogy nem múlik valamennyire, de nálam van, ami megmaradt, ráadásul nagyon sok időt elvett az életemből. Minden jót!
2019. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!