Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, aki viszolyog a...

Más is van, aki viszolyog a fogxyatékos és mozgássérült emberektől? Nem útálom őket, de pl kapcsolatban iszonyatosan taszítana és barátnak sem tudnám elképzelni.

Figyelt kérdés
Elég rossz tapasztalataim vannak, vagy erőszakosak voltak, nem érették a nbemet, vagy bunkók.... én nem bírom ezeket az embereket, igaz kb 5-6-hoz volt szerencsém, de gyerekként rettegtem is tőlük.
2019. okt. 28. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mozgássérültekkel nem tudom mi a bajod. Szellemi fogyatékosokkal nyilván nehéz barátkozni, én ismerek néhányat, ők nem egyszerű esetek. De ha egy haverom lesántulna nem hiszem, hogy zavarna.
2019. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Mit értesz mozgássérült alatt?
2019. okt. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mit értesz mozgássérült alatt?



tolószékest

2019. okt. 28. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:
6%
En is viszolygok toluk. Nekem meg rossz tapasztalatom sincs, szoval egyaltalan nem tudok megmagyarazni miert van ez.
2019. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Majd ha baleseted lesz, akkor te is toloszekes lehetsz. Ne ítélj el elsőre, ha nem tudod mitől lett ilyen. Nyilván igazad van, hogy bunkóak a szellemi fogyatekosok, azokkal nem tudsz mit tenni...

Ha nem tudod, sokan kedvesek barátságosak...

2019. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne viszolyognom? Azt nem tudom, hogy kapcsolatot vállalnék-e valamelyikükkel, de ennek praktikus okai vannak (még ha nem is hangzik a legszebben), nem valami elemi szintű undor vagy ellenszenv. Simán barátkoznék velük. Lehet, ez valami evolúciós ösztön nálad, visszakívánod a természetes szelekciót, vagy nem tudom.
2019. okt. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos azért érzel így, mert nem természetes a jelenlétük, egyáltalán nem integrálják őket, ami baj. Ők is emberek attól még, hogy nem tudnak járni.
2019. okt. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Simán csak félsz attól, hogy esetleg mi történhet, ha valami történne...
2019. okt. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy olyan barátnőm aki értelmi fogyatékos volt. De nagyon kedves, szeretet éhes lányka, úgyhogy abszolút nem értelek, hogy miért viszolyogsz tőlük. Ok is ugyanugy emberek mint te csak nekik meg kell küzdeni a mindennapjainkban
2019. okt. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A félelem attól,hogy a világ nem tökéletes.

És bizony egyszer te sem leszel az,téged is érhet baj.

Illúzióban élünk,úgy élünk,mintha az élet,az egészség állandó lenne.

És mikor látod,hogy ez nem mindenkinek alapvető,magától értetődő,akkor ez félelemmel tölt el.

2019. okt. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!