Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés szegénynek lenni?

Milyen érzés szegénynek lenni?

Figyelt kérdés

Havi kb 1 százezres vagy az alatti fizetésről beszélek.Nincs autó,ha mégis,akkor valami szar,izgulás hónap végén,koplalás,stb


Én örülök,hogy nem ilyen életet élek.



2019. okt. 30. 15:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Minket sokan szegénynek tartanak, de én nem érzem magam annak. Szegénység az szerintem, ha nincs kiút a nélkülözésből. Mi sokszor nélkülözünk, de az alap dolgaink megvannak. Szakadt autónk van az igaz, izgulás is van hó végén az is igaz, de koplalni manapság már nem hinném hogy szoktak. Nem tudom megvenni azt a kaját amit szeretnék, nem tudunk nyaralni menni, nem tudjuk azonnal megjavíttatni ha valami elromlott, földhöz vágnak a váratlan kiadások, ilyenek vannak. Nem élem meg tragédiának a helyzetet, bár szokott veszekedés lenni a pénz miatt. Viszont a nehéz helyzetek fejlesztik az ember kreativitását és segít kikerülni a komfortzónából. Lehetne máshogy is, de hosszabb távú terveim vannak, azt meg ki lehet bírni hogy nem járok étterembe, nincs új autóm, és nem futja tengerpartra. Meleg van, tisztaság, folyik a csapból a melegvíz, van étel, szélessáv, a kávé az egyetlen amire néha ráfüggök, de valahogy kibírom ha nincs. Szerintem ez nem szegénység, csak minden ismerősünk 10x annyiból él mint mi, szóval ők láthatják annak.
2019. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!