Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire drasztikusan állok az élethez?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy folyamatosan elemzem, kívülről nézem magam. Olyan érzés, mintha minden egyes másodperccel el kéne számolnom valami gyóntató vagy nem tudom, milyen autoritás előtt. Plusz valahogy túl sokat látok bele helyzetekbe. Nem nagyon volt sose társaságom, barátaim. Amikor úgy érzem, hogy elfogadnak, akkor szinte meghatódok és rettegek attól, hogy mit gondolnak mások, abszolút kis semmiségek miatt is. Pl. ilyenek, hogy egy társaság már ideje nem látott engem, és mit fognak szólni, ha legközelebb felbukkanok, hogy hol voltam eddig. Vagy pl. továbbtanulásnál is teljesen kiegyensúlyozatlan voltam érzelmileg, és nem is a tanulás érdekelt, hanem hogy az egész "hogy néz ki" kívülről, mit szólnak hozzám, milyen a társaság, tudok-e velük eleget lenni. Mintha az életem múlna rajta.
2019. okt. 31. 17:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen úgy érzem, mintha az egész életemmel tartoznék valakinek, és nem is magamnak élném. Vagyis igen, de olyan, mintha az a valaki vagy valami, akinek tartozom vele, a fejemen belül lenne. Tehát nem arról van szó, hogy belém verték, hogy márpedig én orvos leszek vagy hasonló, hanem olyan, mintha ez valahonnan a fejembe került volna, és túlműködne a felettes énem.
2019. okt. 31. 17:51
 2/3 anonim ***** válasza:
Akár én is írhattam volna... Az utóbbi időben a depresszió szélén állok. Igyekszem elfojtani, elterelni a figyelmemet a negatív gondolatokról, de ez csak rövid ideig működik. Mindennapossá váltak nálam a hangulatingadozások.
2019. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy megfelelni,hogy kívülről-belülről (Tehát pl. a barátaidnak,családodnak illetve neked is érdekeltséged vagy tetszik-e.)

Ha tetszik de kívülről nem akkor probáld meg leszarni (Én is ilyen voltam) mert nem ők a fontosak hanem te.

2019. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!