Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem tartjátok kényes...

Ti nem tartjátok kényes témának és kicsit tolakodónak, hogy már a 3. SMA kisgyereknek írtak ki adománygyűjtést?

Figyelt kérdés

[link]

Ne értsetek félre, nem sajnálom és jó lenne, ha ők is megkapnák a készítményt, de ez a Leventés adomány-kampány csak egy lavinát indított el és most már minden beteg ember el fogja hinni, hogy akármilyen betegséggel számíthat az emberek sajnálatára és ha mégsem jön össze akkor csalódott lesz, mert x-nek adományoztak, nekem bezzeg meg nem. Miért nem hoznak létre inkább egy nemzetközi alapítványt minthogy magánszemélyként kelljen összeharácsolni ezt a rengeteg pénzt, arról nem is beszélve, hogy a közszereplők ebből erkölcsileg nem fognak jól kijönni. "Mága Zoltán, Szalai Ádám adományozott most miért nem, meg a Mészáros Lőrinc nem akarja őt is megsegíteni...? stb."

Eleve hol volt eddig ez a sok SMA beteg ember és miért most hallani csak róluk?

Amúgy ti adományoztatok korábban?



2019. nov. 1. 14:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul írtam, szóval ez a Zente-kampány indította el ezt az adományozós folyamatot. Utána volt Levente és most Noel.
2019. nov. 1. 14:15
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerencsére te nem vagy beteg így nem értem miért nincs jobb dolgod hogy ezzel foglalkozz. Szerintek aki beteg az kapjon kezelést tb alapon akkor is ha drága.
2019. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Talán eddig azért nem hallottunk róluk, mert senki se gondolta volna, hogy 700 millió forintot össze tudnak hozni a kezelésekre?
2019. nov. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Én leszarom ki mire és mennyit kér, mert úgysem adok. Hogy másnak mennyit adnak össze, teljesen hidegen hagy (szép is lenne, ha háborognék 😃 ). Amelyik híresség meg annyira kétségbeesve vágyik random idegenek dicsérő szavaira, hogy többmillió forintot ad érte rendszeresen, hát egészségére.
2019. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább attól tartok mikor fognak erre ràakaszkodni a csalók, ha még nem tették...
2019. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit furának tartom én is, hogy hirtelen beindult ez a dolog, illetve, hogy kiderült, hogy mennyi embert érint, de ez szokott lenni.
2019. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Nem - és örülj, hogy nem tudod, mit jelent egy ilyen kicsi gyerek szüleinek ez. "hogy akármilyen betegséggel számíthat" - nem, itt arról van szó, hogy PONT MOST megtalálták a genetikai módszert, a gyógyítást, most született meg a lehetősége ennek. Az empátia hiányának a kezelése még nem nincs meg, az talán nem is lesz.
2019. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Létezik rengeteg kevésbé ismert és ritka genetikai betegség. Ezekre általában akkor csodálkoznak rá, mikor valaki feldolgozza egy ilyen ember életét vagy maga a személy válik közszereplővé, vagy közszereplő válik beteggé (pl. Lou Gherig-kór vagy ALS, ami előtte is létezett, de miatta lett híres).


A szülők megpróbáltak támogatást szerezni, és sikerült, ráadásul sok ember ugrott az ügyre, hogy szerezzen egy kis társadalmi elsimerést. Szerintem nem meglepő, hogy más szülők is megpróbálnak a nyomukban járni. Elvárás feléd egyébként nincs.


Én nem adományoztam, őszintén szólva egyetlen cikket vagy facebook posztot sem olvastam az esetről, csak eljutott hozzám még így is, mert a csapból is ez folyt.

2019. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Leszarom :D
2019. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem sajnálom tőlük a 700 milliót. Azt sajnálom, hogy sok más beteg gyerekeknek sokkal de sokkal kevesebb pénz is elég lenne az állapotjavuláshoz, értük mégsincs ekkora mértékű megmozdulás, összefogás, kampányolás.
2019. nov. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!