Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bírom ha hozzám érnek?

Miért nem bírom ha hozzám érnek?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy ha valamilyen állat vagy ember hozzám ér vagy ahhoz ami az enyém, mondjuk felveszi a nadrág szíjamat szóval ha hozzám ér akkor kezet mosok letörlöm a kezemmel meg ilyesmik, kellemetlen számomra ha hozzám érnek, olyan mint a szürke ötven árnyalata filmben Cristian Grey oly módon zavar ha hozzám ér valaki, de ha olyan ér hozzám vagy ahhoz ami az enyém akit már a szívembe zártam azzal nincs semmi bajom, de idegenekkel mondjuk kezet fogni sem szoktam és nem akárkivel vagyok hajlandó beszélni sem, nagyon szigorú elveim vannak arról hogy mit szabad és mit nem, hogy mit hogyan kell csinálni és meg is tudom indokolni hogy miért úgy kell csinálni és csak úgy lehet csinálni az én szemembem amíg egy olyan akit a szívembe zártam meg nem beszéli velem részletesen hogy miért kell máshogy csinálni, mindent úgy csinálok ahogy nekem megfelel és elvárom hogy ha valaki közel szeretne kerülni hozzám akkor ő is úgy csináljon mindent, ha egy olyan személy akit nem zártam a szívembe, felveszi mondjuk a nadrág szíjamat úgy érzem hogy semmibe vette hogy az enyém és nem érdekli hogy csak az érhet a dolgaimhoz akinek megengedem, múltkor a húgom elvette az egyik rubik kockámat, többször megkértem szépen hogy adja vissza és ne keverje össze, de mintha mit se hallott volna ebből, csak röhögött és csinálta, kivettem a kezéből és úgy hozzá vágtam hogy szinte szét robbant rajta,felvette a nadrág szíjamat is egyszer mert állítólag nem tudta hogy az enyém, de ki a frászé lett volna? Biztos nem anyámé, szóval van egy ilyen gondom, arra lennék kíváncsi hogy milyen szavak fedik le ezt a viselkedést és mi lehet az oka és hogy normális dolog e úgy hozzá érni más dolgához, mint mondjuk a húgom tette a rubik kockámmal, milyen vagyok? Velem van a baj? Esetleg nincs velem baj? Kérlek segítsetek

2019. nov. 1. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Én egy hasonló személyt ismerek, neki a diagnózisa paranoid schizofrénia. De így távolból és ismeretlenül ...!?

Kezd el egy pszichológussal.

2019. nov. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én kórházi okok miatt nem szeretem az érintést. Szerintem érdemes lenne pszichológussal megvitatnod ezt.
2019. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok skizofrén, nincsenek téveszméim. beszéltem már erről pszichológussal, azt mondta hogy csupán perfekcionista vagyok, de én úgy gondolom hogy más is lehet a háttérben
2019. nov. 1. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Lehet kényszerbetegség.
2019. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fura, hogy nem ismételgetsz dolgokat. Én se zárnám ki a paranoid sk
2019. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fura, hogy nem ismételgetsz dolgokat. Én se zárnám ki a paranoid skizofréniát, de az alapján, hogy nem szereted hogy hozzád érnek, vagy a cuccaidhoz, az alapvetően szerintem kényszerbetegség.
2019. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kényszer betegség, lelki oka van, kiskoromban bántalmaztak
2019. nov. 2. 13:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Esetleg magasan funkcionáló autista is lehetek?
2019. nov. 2. 14:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Kiskoromban lehajtott fejjel halkan elismételtem a nevemet amikor tanórán felszólítottak, és általában átlag felett teljesítek ha jól érzem magam vagyis mindig amikor jól érzem magam annyira jól hogy meglepődnek a tanárok is a szakmai vizsgámon már technikusi vizsgára való kérdéseket is tudtam de rászólt a vizsgaelnök a vizsgatisztre hogy rendben van hogy tudom de nem elvárás, és amikor osztották a szakmai vizsga eredményeit oda jött hozzám az egyik vizsga tiszt és elmondta hogy tíz éve nem látott ilyen vizsgázót
2019. nov. 2. 14:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor is zavarna az érintés ha nem bántalmaztak volna?
2019. nov. 2. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!