Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire spórolnak ennyire?

Mire spórolnak ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család, akik minden lehetséges túlóra lehetőséget megragadnak.

Gyárban dolgoznak gyártósoron, 200 + visznek haza fejenként + túlórapénzek.

Viszont ettől függetlenül semmire nem költenek.

Ha nyaralni mennek, akkor visznek egy utazótáskát konzervekkel meg egy sátrat, abban alszanak és abból főznek.

Tehát egy nyaralás költségei kb. a 15 ezer Ft-os tesco bevásárláson, a benzinköltségen és az ingyenes kempingeken ki is merül.

Természetesen az autó olyan, hogy ne fogyasszon szinte semmit, klíma ilyesmit nem kell elképzelni.

Ha boltba mennek, akkor is mindenből a legolcsóbbat veszik.

Ellenben ha valami rokontól örökölni lehet vagy ingyen elvinni, akkor rögtön ott állnak az ajtóban, főleg a feleség.

Egyébként hiteltartozásuk nincsen.

Dolgozni is busszal járnak, mert azt fizeti a cég, de volt olyan is, hogy eladták a bérletet és biciklivel jártak, mert az ingyen van.

Mi lehet az oka az ilyen mértékű spórolásnak?


Bárhogy számoltam kb. 50-60 ezerből meg van egy heti nyaralásuk kettőjüknek, természetesen nulla komforttal.

A környező országokba mennek, mert oda autóval el lehet jutni, és gy tudnak kaját vinni (konzervek). Ha hatszáz km.-rel számolok az oda 20-22 ezer Ft, vissza szintén ennyi benzinnel kalkulálva.

Tehát 40-44 ezerből meg van az út, legutóbb 15 ezerér vásároltak a tescoban kaját, mindenből a legolcsóbbat az útra.


Emellett mindenkit megszólnak, aki nem él ilyen életet és próbálnak tanácsot adni, hogyan lehetne spórolni.

Na ez az, ami engem igazán zavar.


Valakink már volt ilyen tapasztalata?


Miért leheli ki a lelkét valaki a szalag mellett túlórában, ha igazából semmire sem költ?


És ne mondja senki, hogy ketten havi 500-600 ból nem tudnak megélni, mert azt nem hiszem el.

Mielőtt valaki kérdezné nincsen hitel tartozásuk, ezt ők maguk mondták,de már évekkel ezelőtt is.

Telefonjuk is ha 20-30 ezres kategóriát elérte újonnan sokat mondok.

Szemüveget is szupermarketben vettek 1000 HUF alatt,mert az olcsóbb.


2019. nov. 4. 12:30
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Gyerekek már rég nem velük élnek, szintén gyárban dolgoznak, kicsit mellé nyúltál.
2019. nov. 4. 13:18
 12/25 anonim ***** válasza:
94%
Lehet csak félnek, hogy valami elromlik, és akkor arra már ott van a spórolt pénz, pl.: mosógép, hűtő. Nem kicsi kiadás, és már lassan 5 évente venni kell ezeket a háztartási cikkeket. Meg az is lehet-amit mondtak-hogy a gyerekeiknek gyűjtik. Vagy el szeretnének költözni. Akár mi is áll a háttérben, az teljesen mindegy rád nézve. De most megyek és én is felteszek egy kérdést a gyakorira, hogy vajon ő miért nem spórol és miért frusztrálja, ha más emberek igen. Tudod, én is szeretek más ember bizalmas dolgaiba beszólni és közkincsé tenni. :D
2019. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
Ha leírtad volna a gyerekek helyzetét, akkor nem említettük volna. Ezzel most mellényúltál. Ja és még egy ötlet: lehet betegek, de ezt nem fogják hirdetni...
2019. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%
Lehet a nyugdíjas éveikre gyűjtenek.
2019. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
58%

Valószínű magáért a tudatért, hogy van félretett pénzük. [link] Sok idős ember megélte a világháborút, ahol éhezni volt kénytelen. Látta a nélkülözést egész fiatalkorában. Az a tudat hogy biztonságban vannak, bármikor kiadhatnának pénzt erre, arra kellemes életérzést ad nekik.


Nézegetik a banszkszámlájukat és arra szeretkeznek. Persze ez veszélyes, mert gazdasági hanyatlással jár. Pörgetni kell a gazdaságot, folyamatosan vásárolni jobbat és jobbat. Ez a szabad életszemlélet. Ez a zsír

2019. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Persze, minden lehet. Lehet, hogy 50 milliós műtétre van szükségük, nem?
2019. nov. 4. 13:40
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

Attól még, hogy valakiknek felnőtt, akár családos gyerekeik vannak, még segíthetik őket, ahogy rengetegen teszik is.

Zárójelben elmesélném neked, hogy nekem az orvos által felírt 80ezres szemüvegben fájt a fejem és hányingerem volt. "Meg kell szokni!" mondták, amikor visszamentem, hogy nem jó. Próbáltam, nem ment. Egyszer aztán a Rossmann-ban vettem egy szemüveget 2000-ért, ennek 3 éve és semmi gondom azóta. Teljesen jól látok vele és a fejem sem fáj.

2019. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sokkal összetettebb dolog és csak egy-egy részét feszegetitek.

Egyrészt mindenkinek más az az életszínvonal amit elfogadhatónak érez. Valószínűleg nekik így megfelel az életük. Megvan mindenük ami a szükségleteiknek megfelelő minőségben meg tudnak venni. Ami ezen felül marad azt félreteszik ami biztosítja neki azt az összeget amivel fedezni tudják a felmerülő költségeket, segíteni tudják a gyermekeiket illetve anyagi biztonságban érezhetik magukat mind a jelenben mind a jövőben.

2019. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%
Mi közöd hozzá? Miért zavar hogy nekik van önkontrolljuk? Neked nincs, mi?
2019. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
89%

Pontosan tudják, hogy állami nyugdíjat semmit nem fognak kapni, és hogy addigra az egészségügy is romokban fog heverni, pedig idős korukban lesz rá a legnagyobb szükségük. Vagy arra készülnek, hogy tartanak 2-3 év munkaszünetet, elmennek egy világ körüli útra stb. Vagy korai nyugdíjba vonulást terveznek, amihez kell egy vagyonalap. Vagy többet akarnak keresni, ehhez tovább kell tanulniuk, de a tanulás alatt majd kevesebbet tudnak dolgozni, ezért tartalékot gyűjtenek.


De persze az is lehet, hogy csak benne ragadtak a spórolásban, mert így nevelték őket, és nem mernek kiengedni.


Mindenesetre egyikhez sincs közöd, és te nem leszel attól sem értékesebb, sem kevésbé értékes, hogy hozzájuk hasonlítgatod magad.

2019. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!