Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire spórolnak ennyire?

Mire spórolnak ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család, akik minden lehetséges túlóra lehetőséget megragadnak.

Gyárban dolgoznak gyártósoron, 200 + visznek haza fejenként + túlórapénzek.

Viszont ettől függetlenül semmire nem költenek.

Ha nyaralni mennek, akkor visznek egy utazótáskát konzervekkel meg egy sátrat, abban alszanak és abból főznek.

Tehát egy nyaralás költségei kb. a 15 ezer Ft-os tesco bevásárláson, a benzinköltségen és az ingyenes kempingeken ki is merül.

Természetesen az autó olyan, hogy ne fogyasszon szinte semmit, klíma ilyesmit nem kell elképzelni.

Ha boltba mennek, akkor is mindenből a legolcsóbbat veszik.

Ellenben ha valami rokontól örökölni lehet vagy ingyen elvinni, akkor rögtön ott állnak az ajtóban, főleg a feleség.

Egyébként hiteltartozásuk nincsen.

Dolgozni is busszal járnak, mert azt fizeti a cég, de volt olyan is, hogy eladták a bérletet és biciklivel jártak, mert az ingyen van.

Mi lehet az oka az ilyen mértékű spórolásnak?


Bárhogy számoltam kb. 50-60 ezerből meg van egy heti nyaralásuk kettőjüknek, természetesen nulla komforttal.

A környező országokba mennek, mert oda autóval el lehet jutni, és gy tudnak kaját vinni (konzervek). Ha hatszáz km.-rel számolok az oda 20-22 ezer Ft, vissza szintén ennyi benzinnel kalkulálva.

Tehát 40-44 ezerből meg van az út, legutóbb 15 ezerér vásároltak a tescoban kaját, mindenből a legolcsóbbat az útra.


Emellett mindenkit megszólnak, aki nem él ilyen életet és próbálnak tanácsot adni, hogyan lehetne spórolni.

Na ez az, ami engem igazán zavar.


Valakink már volt ilyen tapasztalata?


Miért leheli ki a lelkét valaki a szalag mellett túlórában, ha igazából semmire sem költ?


És ne mondja senki, hogy ketten havi 500-600 ból nem tudnak megélni, mert azt nem hiszem el.

Mielőtt valaki kérdezné nincsen hitel tartozásuk, ezt ők maguk mondták,de már évekkel ezelőtt is.

Telefonjuk is ha 20-30 ezres kategóriát elérte újonnan sokat mondok.

Szemüveget is szupermarketben vettek 1000 HUF alatt,mert az olcsóbb.


2019. nov. 4. 12:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"Na ez az, ami engem igazán zavar."


Na ez ez amit nem értek. Mi a fenéért zavar téged, hogy más emberek hogyan élnek?

2019. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%
Most, te vagy az egyik gyerek, hogy ilyen pontosan belelátsz. Vagy tán valamelyik kolléga a gyártósorról, aki puhatolozik és sárgul az irigységtől, hogy nekik van félr tett pénzük. Láttám/találkoztam, sok egyedek akiknek a saját kis unalmas életük nem elég és mindig más életében vájkálnak/puhatoloznak, mert amúgy, "no life" emberek, vagyis nekik nincs is életük, amivel foglalkózanak, ezért kell más. Volt aki megkérdezte, miért nem tudok olyan lenni, mint a többi, ember(normális). Miért is legyek sablonos, úgy élem az életem, ahogy nekem tetszik, nem mondja meg senki, persze sokan vannak akik megpróbálnak bele ugatni.
2019. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%

Nos, minden ember más, ha annyira kíváncsi vagy, hogy miért úgy élnek, ahogy, akkor kérdezd meg tőlük. Én is ismerek ilyeneket. Az nem érdekel, hogy spórolnak, meg mit mennyiért vesznek, mennyit keresnek, de a potyázás az nagyon bosszantó, amikor másokon élősködnek.

szerintem ia hülyeség gyűjteni és ülni a pénzen úgy, hogy közben nem élsz igazán, de ha nekik így jó, semmi közöd hozzá. Ha nem akarsz nekik adni semmit, akkor ne adj.

2019. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
88%

Aha, szóval téged zavar, hogy ők face-to-face adnak (kéretlen) tanácsot, ezért te inkább ezerszer sunyibb módon a hátuk mögött szidod őket...Igazán szép cselekedet, sokkal különb vagy náluk:)

A teljesség igénye nélkül az (eddig is említett) opciók:

1. Gyerekeiket, (leendő) unokáikat támogatják. Attól még, hogy a gyerekeik is gyárosok, rászorulhatnak az anyagi segítségre. Ne mondd, hogy te ezt is kizárhatod, mert annyira vágod a pontos pénzügyi helyzetüket:) vagy majd annak idején azzal a tudattal szeretnének elmenni, hogy elegendő pénzt hagynak hátra nekik.

2. Maguknak gyűjtenek, mert

a, a nyugdíj egyre kevesebb, sanszos, hogy meg is szűnik, ők viszont szeretnék magukat biztonságban tudni, nem pedig annak idején kölcsönkéregetni

b, mégiscsak van hitelük, amiről Őfelségedet nem tájékoztatták

c, valóban betegek, magánkezelésre spórolnak, de ezt sem kötik az orrodra, mert semmi közöd hozzá

d, egyszerűen csak öregkorukban habzsi-dőzsizni szeretnének, mindenfelé utazgatni a világon, esetleg kiköltözni mondjuk a Kanári-szigetekre


Egyik sem elítélendő, és egyikhez sincs közöd. Az általad lenézett kempinges nyaralásról meg csak annyit, hogy egyrészt nem mindenki szeret idegen ételeket kóstolni (ezt sincs jogod elítélni), rendes lakomát varázsolni meg nem olyan egyszerű egy sátorban, másrészt bizonyára túrázni, hegyet mászni, horgászni, egyéb természetközeli programokra járnak, ehhez pedig sokkal egyszerűbb, praktikusabb egy erdei, hegyi, vízparti kemping, mint egy drágább szálloda, apartman, airbnb lakás stb.

2019. nov. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Lehet szimplán sóherek + miért foglalkozol azzal hogy ők hogy élnek?! Nekik így jó kész. Fogadd el. Inkább a saját életeddel foglalkozz. Az hogy ők megszólnak mindenkit aki nem így él... Akkor meg küld el a fenébe őket, és kerüld a társaságukat. Felesleges hülyeség az idődet olyanokra pazarolni akik irritálnak.
2019. nov. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!