Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom megvédeni...

Miért nem tudom megvédeni magam, visszaszólni olyan embereknek, akiknek "tartozom"?

Figyelt kérdés
Alapból határozott és őszinte embernek gondolom magam. Szívesen kimondom a véleményemet, ha kérdezik, de nem ártom bele magam senki dolgába. Mégis, ha olyan emberrel beszélgetek, aki valamilyen kisebb-nagyobb szívességet tett már nekem (kérve vagy kéretlenül), alázatossá válok, mert félek, hogy megbántom, mert nekem hálásnak kell lennem neki... Ezért egy idő után behódolva érzem magam, hagyom, hogy okoskodjanak nekem, mintha egy gyerek volnék, aki nem tudja mit kell tenni, pedig nagyon is tudom és legszívesebben megmondanám, hogy ne nézzen hülyének, de nem merem, mert lekötelezettnek érzem magam azért, mert adott valamit vagy tett valamit értem. Már azzal érzem, hogy hibát követek el, ha szép finoman megfogalmazom, hogy zavar ha beleszólnak a dolgaimba. Hogy lehet ezt úgy kezelni, hogy meglegyen az aranyközépút?
2019. nov. 5. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebbet gondolkodni a dolgokon és kevésbé élni magad bele az érzésekbe. Gondolom ha "helyzet van" (jön az okoskodás veled szemben), jön valami erős érzés, melynek hatására nem szólsz vissza, leblokkolsz, kellemetlennek, kínosnak éreznéd önmagad számára, ha visszaszólnál. Ilyenkor kell ezen érzést kicsit elnyomni és meghúzni határaidat.
2019. nov. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugy lehet, hogy megerted, h nem mindenki varja el, hogy a szivesssegert cserebe te is adj valamit. En ugy kezelnem, hogy: (es akkor ez valahol kozepen van), en is adnek szivesseget a masiknak, ha megker es nekem is belefer. De ha beszol akkor nyilvan kiallok magamert, mert egy szivessegtetel meg nem jogosit fel senkit arra, h megalazzon. Nem turnek el tole tobbet, mint mastol te megjegyeznem, h segitett es ugy allnek hozza.
2019. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Követem, én is ilyen vagyok😟
2020. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kiemelem a kérdést ha eltelik a 36h.
2020. aug. 11. 04:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!