Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar angoltanárok miért...

A magyar angoltanárok miért nem tanítják meg rendesen az angol kiejtést?

Figyelt kérdés
Rengeteg amúgy angolul jól tudó ember van Magyarországon, akik hiába beszélnek jól, megfelelő szókinccsel és hibátlan nyelvtannal, nem tudják a különbséget például a v és w között, és nem tudják, a határozott névelő nem "dö". Nem az elsők között kéne legyen nyelvórán, hogy begyakoroltatják a magyarhoz képest idegen hangokat? A W-t és a zöngés/zöngétlen th-t?
2019. ápr. 21. 22:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
Mert nem mindenki olyan agytröszt, mint te és örül, ha még bírja azt is tanulni, hogy "dö"
2019. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Mert ha beszélsz egy külföldivel akkor simán megérti, hogy "dö" a többi meg majd úgyis rád ragad.
2019. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
A do-vel nem tom mi bajod. Bocs, angol telom van (Angliában elek.)a kiejtes meg egy masik tortenet. Ha a fene fenét eszik akkor se tudom kiejteni angolosan a szavakat angolul, pedig van 2 gyerekem, mindkettő itt született, első 8 eve, én magam már 11 eve itt elek.
2019. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
akentusról hallottál már drága kérdező?
2019. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Mert millióféle angol dialektus létezik, és mindegyik ugyanolyan helyes és elfogadott. Feltételezem, hogy az RP Englisht érted "rendes" kiejtés alatt, de az is csak egy a sok közül, és a való életben szinte senki sem azt beszéli, max a tévében. A különféle területekre jellemző kiejtésekkel már nem a sima angoltanárok, hanem a dialektológusok foglalkoznak.
2019. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%
Ha ki tudnak mondani akcentus nelkul, akkor anyanyelvuek lennenek.
2019. ápr. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

szerintem igen is jogos a kérdés. Nem véletlenül kell begyakorolni bizonyos hangok kiejtését, ami a magyarban nincs meg, ugyanis maga a szó is mást jelenthet.


Pl nem mindegy, hogy "thank", vagy "tank"

"row", vagy "rove"

"with", vagy "wit"

"heart", vagy "hearth"


Nyilván a mondatból tudni fogják, hogy mire gondolsz, de azért senki se mondja, hogy nem zavarná, ha magyarban történne ilyen. Fekete Pákó is folyton a viccek célpontja volt annó, mert pocsék a kiejtése.

2019. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
18%

"mindegyik ugyanolyan helyes és elfogadott"

LOL, you wish, ESL pleb. Ha úgy beszélsz, mint egy ni gger a hoodból, az nem ugyanúgy elfogadott, pedig anyanyelvi vagy. Külföldiként jobb is meg rosszabb is a helyzet. Nyilván több mindent elnéznek az emberek, de ne higgyük azt, hogy nem indul hátrányból az, akinek echte külföldi a kiejtése.

2019. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Itt nem akcentusról van szó, az mindenkinek van. Arról van szó, hogy vannak hangok, amik persze a magyarban nincsenek, de nagyon hamar begyakorolhatóak, mégis a nyelvoktatásban nem kapnak szerepet. Tudom, én is sokáig tanultam angolt, de mégis csak később youtube oktatóvideókból tanultam meg a rendes kiejtést. Csak azt nem értem, hogy erre miért nem helyeznek hangsúlyt az oktatásban.
2019. ápr. 22. 14:56
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Én értem, miről beszélsz, és igazad van. Angoltanár vagyok, gimnáziumban tanítok, és nagyon fontosnak tartom a megfelelő kiejtést. Ettől függetlenül sajnos egyszerűen nincs időm többet foglalkozni vele órán, mivel a legtöbbeknek 3-4 angolórájuk van egy héten, a tanulókat meg alapból nem érdekli a kiejtés. És még így is többet foglalkozok valószínűleg vele, mint a legtöbb kolléga. Hozzátesz a dolghoz az is, hogy a gyerekek b asznak használni a nyelvet órán kívül, magyarul van a p icsájuk alá tolva minden, mert itt ebben a pöcegödörben nincsenek hozzászokva, hogy amúgy a világ másból is áll, és a lényeg elsősorban az, hogy legyen nyelvvizsga.
2019. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!