Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem értem meg rendesen...

Miért nem értem meg rendesen még a magyar dalszövegeket sem? Létezik, hogy valaki a saját anyanyelvét se tudja rendesen beszélni?

Figyelt kérdés

Már korábban is gyanakodtam amúgy arra, hogy angolból is azért nem jutottam el normális B2 szintre, mert még a magyar is sokszor nehezen megy.


Nemrég szólt egy hazai rádióban a Kft együttes egy száma... https://www.youtube.com/watch?v=Zz1IPGP7ff0

...és szinte alig tudtam megérteni, hogy mit énekelnek benne, annyira nem tudtam kivenni a szöveget a fülemmel. Más daloknál is előfordult már ez ahogy az is, hogy teljesen spontán belökött szöveget nem tudtam agyban feldolgozni és hirtelen nem értettem, hogy a másik mit mondott. Természetesen angol dalszövegekből meg akkor is csak 1-2 szót tudok kihámozni ha baromira rákoncentrálok. Vagy lehet, hogy inkább ennyire rossz a fülem és a felfogóképességem?



2019. nov. 6. 13:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy az a baj, túl keveset kommunikálsz?"


Egészen biztos, hogy közrejátszhat, mert a szüleimen kívül senki mással nem beszélek. Viszont videókat így is napi szinten nézek szerte a neten. Létezhet egyébként, hogy valaki olyan erős szociális izolációban van, hogy azáltal elfelejti az anyanyelvét?

2019. nov. 6. 17:41
 12/21 Miss Endzsi ***** válasza:
Én trauma miatt olyan szavakat felejtettem el, mint szék, asztal, mindent "izének" mondtam. Két évig nem nagyon kommunikáltam. Teljesen megromlott a szociális készségem. Ezt folyamatosan a 10 év alatt próbáltam feljebb tornázni. Nem tökéletes, de sokkal jobb.
2019. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Jajj nalam is ez van. Masok mindig mondjak, hogy mennyire szeretik egyes dalok szoveget, es hogy ez mennyire fontos. En meg orulok, ha egy-egy osszefuggo mondatot megertek belole. :/ filmeket szinten feliratosan nezek. Anno neztuk exemmel az Eminem eleterol szolo filmet, amiben ugye rappel egy csomoszor, exem a film vegen odavolt, hogy milyen jok voltak a szovegek, en meg csak helyeseltem... 😬
2019. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok,

Nem tudom, én nem érzem magam izolálva, sok emberrel kommunikálok (próbálok).

Hú, olyan nekem is volt egyetemen, hogy úgy kellett lenyomnom egy tárgyat, hogy az egész félév során egyetlenegy szót se (nem túlzó kifejezés, hanem szó szerint) értettem abból, amit a tanár mondott, csak valami mormogást-motyogást. Élmény volt. :(

2019. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján amit írsz ez lehet receptív nyelvi zavar, vagy pedig túlzott fülzsír termelődés. Az is okozhatja ha túl sokszor és túl mélyre nyomkodod a fültisztító pálcikát.
2019. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#15: És ezt a receptív izét, hogy/hol lehet magánúton kivizsgálni? Háziorvoshoz természetesen ezzel nem megyek, mert képen röhög ilyen piti dolog miatt, mikor ct-re meg kardiológiára is akkor ad beutalót, ha kis túlzással félig a sírban vagyok.
2019. nov. 7. 15:17
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valamiféle enyhe beszédfeldolgozási zavar. Próbálj meg úgy gyakorolni, hogy valakit megkérsz: beszéljen, te pedig megpróbálsz minden szót megérteni, utána mondani. Szájról olvasás nem tudom mennyire lehet alternatíva, megpróbálhatod megtanulni.
2019. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező: Elvileg a pszichiátria foglalkozik vele.
2019. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy beszédfeldolgozási zavarokkal a pszichiátria szakterülete bármilyen módon is foglalkozna.
2019. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem (talán) hasonló van. nagy zaj mellett emberi hangot már nehezen hallom, értelmezem.

Aztán, ha nem tudom normálisan értelmezni, számomra idegen szót mond, agyam nem egyszer behelyettesíti más, számomra értelmes szóval.

Ha szerencséd van, lehet fejleszteni.

2020. jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!