Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek visszaszólni senkinek?

Figyelt kérdés

Ha valaki beolt engem, akkor nem tudom visszaoltani, meg semmi.

Olyan megalázó sokszor, amikor beszólnak és nem tudok rá semmit mondani.



2019. nov. 6. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Gyakorolj egy jóbaráttal, képzelj el szituációkat. Próbáld nembeleélni magad az érzésbe, ami felbukkan amikor "helyzet van" és reagálj. Pszichodráma is nagyon sokat segíthet.
2019. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell visszaszólni annak aki nem tud valami vicceset vagy frappánsat vagy nincs elég testi ereje ahhoz, hogy jól behúzzon a verbális bántalmazónak.

Nem születtünk egyformának, van akinek a hallgatás a fegyvere.

2019. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Véleményem szerint ne szólj vissza neki, mert saját magát minősíti. Fejben szólj vissza, fejben elképzelve rugdosd agyon párszor. :D Attól is függ persze mit szólnak be. Ha nagyon fájó valamit mond, visszakell azért szólni, mert hozzászokik hogy a durvábbakat is eltűrőd. Nem kell trágár módjára, el lehet valakit küldeni a k.anyjába anélkül is hogy csúnya szavakat használnál.
2019. nov. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
1×, 2× kell kipróbálni, hogy nyugodtan, de erélyesen kifejezni, hogy ezt ne tedd, vagy hasonló, és onnantól már könnyebben fog menni.
2019. nov. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nem tudjuk a konkrét szituációt. Ha a haverok ugratnak, az is más, ha normálisak, akkor meg lehet beszélni velük, ha semmibe vesznek, akkor nem is haverok. Ha nem muszáj válaszolnod, szerintem ne szólj vissza. Sokszor az erőfölényüket akarják bizonyítani a beszólók maguknak, vagy másoknak, vagy ezt kapják otthon, sok oka lehet. Ha beszólsz, egyrészt kifejezed, hogy elérte, amit akart, másrészt alul is maradhatsz. Maradj higgadt, ha lehet, ne alacsonyodj le. Tudom, a többség nem így látja, de ha nem reagálsz, az fogja a leginkább bosszantani. Engem elég sokat csúfoltak tinikoromban, akkor sokszor kívántam, hogy legalább fizikailag bántana, hogy megvédhessem magam, erősebb volt, de megtörni nem tudott volna, sok körülmény között meg lehet őrizni a méltóságot, végső esetben el kell játszani, hogy "lerázod" magadról az egészet. A lényeg, hogy vagy nem reagáltam, vagy csak röviden. Ha már bántásról, komolyabbról van szó, akkor a helyedben - ha mindenképp meg kell szólalnod - kissé gúnyos, de maximálisan higgadt lennék, ha ismered, aki beszól ilyeneket is lehet: ha te mondod/persze-persze ( mintha hinnél neki)/már mondtad, nem kell kétszer mondani/nem érek rá, van jobb dolgom/bizonyára sokan hisznek neked, de nekem van saját véleményem, nem tartozom közéjük stb. Illetve lehetne firtatni, hogy miért viselkedik így (fél, dühös, és rajtad vezeti le, féltékeny, mások hergelik, és úgy érzi, meg kell felelnie), de nem javaslom, szerintem agresszívebb lenne, ha ráhibázol. Szerencsére a többség kinövi ezt a marhaságot.
2019. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!