Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van köztetek aki...

Más is van köztetek aki szereti a komor, sötét késő őszi, télies időszakot és ilyenkor előtörnek belőle valamilyen rusztikus, klasszikus orosz érzések?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez depresszió vagy túl szentimentális vagyok, de szeretem ezt az időszakot, mert elképzelem magamban, hogy milyen lehetett egy XIX. századi északi orosz településen szegényen, de háborítatlanul és nyugodtan élni. Nem tudom ez valamilyen vibe, de ilyenkor ezek a képek, zenék ihletnek meg.

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=Xwkt4jRO_ZU

https://www.youtube.com/watch?v=9cNQFB0TDfY

https://www.youtube.com/watch?v=m9JtNijl5ts

A tavaszt/nyárt gyűlölöm, mert akkor minden életre kell, mindenhol a pörgést és a hedonizmust érzem, de ilyenkor minden nyugisabb még a hagyományos gondok mellett is. Ráadásul ilyenkor legalább elegánsabban is tudok öltözködni, nyáron meg csak az izompólós, napszemüveges nagyképű bunkó palik, meg p***anadrágos ri***cok maradnak meg az emlékezetemben. Ilyenkor viszont jobban el tudok vonulni magamba (hamarabb is sötétedik) és például elképzelni milyen érzés lehet télen Szent Péterváron egy páremeletes kívül omladozó klasszicista polgári lakásban élni.


Ti is szeretitek ezt az időszakot vagy csak én vagyok ilyen vak művészlélek és valójában az ősz/tél egy hideg, kellemetlen, kibírhatatlan időszak?



2019. nov. 6. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy Móric Móricka Mórickovics a klasszikus orosz valóságot elképzeli! Olvasgasd Dosztojevszkij Fedor Mihálytól a "Feljegyzések az egérlyukból", vagy az "Ördögök" című műveit, és megváltozik a véleményed! (Vagy nem.)
2019. nov. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem vak művészlélek vagy hanem egy idióta és fingod sincs a nyomorról ami a XIX századi orosz településen általános volt.


"szegényen, de háborítatlanul és nyugodtan"

Realitás / történelemtudás = 0

2019. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Az ősz a kedvenc évszakom, nekem is más a hangulatom, de nem ilyen dolgokhoz kötöm.
2019. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem te csak irigyled az izom pólós kockahasú pasik életét akik napi szinten dugnak phicsanadrágos lányokat
2019. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A telet imádom, Oroszország is vonz, a nyüzsgést, én se szeretem, de a többi amit leírtál, az nem igaz rám. De minden ember más, te ilyen van és kész.
2019. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Én is szeretem a telet (az őszt mondjuk egyáltalán nem, halálom a reggeli 5, délutáni 25 fok), a hideget sokkal jobban bírom, míg melegben olvadok, nagyon izzadok stb. Télen több lehetőségem is van csinosan öltözködni, sminkelni, míg nyáron még pucéran is megsülök, a smink meg felesleges, úgyis leizzadom.

Viszont azért nem nevezném a telet feltétlen csendes, nyugodt időszaknak. Decemberben a karácsony, szilveszter miatt nyüzsög mindenki, januárban a munkába visszatérés, egyetemi vizsgaidőszak, újévi fogadalmak be(nem)tartása miatt, februárban meg már mindenki a tavaszt várja szinte:) mondjuk én szeretem ezt, megütne a guta, ha semmi élet nem lenne körülöttem.

2019. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!