Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy már...

Csak engem zavar, hogy már minden az adományokról, jótékonyságról és környezettudatosságról szól?

Figyelt kérdés
Egymást érik a hírek, megosztások a médiában és a közösségi oldalakon, már mindenkinek gyűjtést akarnak szervezni, annak is akinek nincs szüksége rá, miért lett ilyen túlbuzgó mindenki, mi lesz ebből? Mennyien kapaszkodnak most rá erre, hogy ki lehet használni az emberek jóhiszeműségét? A környezetvédelem kapcsán is egyre abszurdabb életmódváltásokat látok az ismerőseim körében, teljes agymosás megy, vagy mi? Elengedném ezt a témát, de a csapból is ez folyik, és már a hányinger kerülget tőle, ahogy tolják bele az arcomba egész nap, hogy adakozz, stb. Már olyan posztok vannak, ahol vissza se követhető, hogy hiteles-e az információ, meg noname emberek kreálnak kis apróságokat, hogy a befolyt pénzt felajánlják xy javára, és ebben miért olyan biztosak? Észre se veszik az emberek, hogy mindenfélével kihasználják őket, manipulációra használják fel a korábbi sikertörténeteket. Mikor cseng már ez le?
2019. nov. 15. 06:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ok boomer.
2019. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A környezettudatosság nem is lenne gond, ha A, nem a pínzről szólna, B, nem az át×ról szólna...
2019. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a többség értette, hogy nem magával a mások segítésével és a környezetvédelemmel van a bajom, hisz ez nekem is ugyanolyan fontos. És örülök, hogy mást is elgondolkodtat ez az egész, és túllát a rózsaszín ködön.
2019. nov. 16. 08:51
 14/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig kíváncsi vagyok, hogy milyen abszurd életmódváltásokra gondolsz....
2019. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Abszurd életmódváltás: kiköltözik a semmibe, többet nem vesz ételt csak amit megtermel, ruhát nem vesz, csak másodkézből, mert mennyi gyerekmunkás van a ruhaiparban, mindezt kisgyerekekkel úgy, hogy jómódú családról van szó. Kinek hiányzik az, hogy kinézzék a gyereket az iskolából, hogy nem ehet semmit ami szemetet termel, és egyébként dolgozó család, mikor jutna idejük betartani a sok marhaságot amihez tartani akarja magát. Kell egy szemléletváltás ahhoz, hogy megóvjuk magunkat és a környezetünket a mai világ borzalmaitól, de azért mindennek van határa. Akkor ne menjen autóval, ne nézzen tv-t, és főleg ne posztoljon naponta 2-t, és ne vezessen mellette további 5 blogot az, aki többet nem akar venni ruhát meg bármit amit műanyagba van csomagolva. Szerintem kivitelezhetetlen az egész és hülyeség is ekkorát vállalni. Eljutottunk egy szintre, nem hiszem, hogy az a megoldás, hogy radikális váltással visszatér a pottyantóshoz és gyertyát gyújt, miközben a gyereknek nélkülözhetetlen net, és a szüleinek is munkaeszköz. Ja és akkor többet nem ül repülőre, mert egy átlag magyar aztán rengeteget repked, nélküle el se indul a gép. Sokan felhasználják ezt a hullámot arra, hogy felkeltsék a figyelmet, vagy arra, hogy ő aztán most totál környezetbarát lesz, vagy a rettentő környezetbarát, de ezért jó drágán kínált portékáira.
2019. nov. 19. 19:10
 16/17 anonim ***** válasza:

Őszintén nem értem, ezekben mi a nagy cucc...

Sokan öltöznek turiból, jó cuccokat lehet találni, most halál komolyan mi bajod vele? :D

Az meg hogy valaki nem akar eldobható műanyagot használni, szerintem pont hogy a praktikus megoldás. Én is nyomatom, nem is feltétlenül a környezet miatt, bár pozitívum az is hogy "zöldebb" megoldások vannak, de JOBBAK is, amiket sokkal jobb használni... Eszem ágában sincs visszatérni a nejlon borzalmakhoz, ha fizetnének se. :D

Ha lenne pénzem normális körülményeket kiépíteni, én is költöznék az erdő közepére, szeretem a csendet, nyugalmat, az emberek távolságát.

Az tök oké hogy valaki nem érzi a sajátjának ezeket a dolgokat, de miért lenne irreális?

2019. nov. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már így eltértünk a témától, én pl. nem környezettudatosságból nem szeretem az új cuccokat, hanem az ár/érték arányuk miatt. Egyszerűen nincs az a rongy, ami 10E Ft-nál többet ér. A minőségibb, márkás cuccok kb. akkor érik el a reális árukat, amikor már használt ruhaként adják. Az is igaz, hogy semmi kedvem átnézni ennyi cuccot, hogy találjak egyet, úgyhogy egyre kevesebb ruhát veszek. Valójában rendelek alap dolgokat, amik használódnak, a többi ruhám 5-10-15 éves. Azt vettem észre, hogy így is rengeteg ruha halmozódik fel embereknél, és 1-2 év után a 10ezres cuccok is csak rongyok. Néha meglátok egy kirakatot, és már csak a szemetet látom. Minek ennyi? Nem csak kajából termelünk túl, hanem minden szarból.

És ez is baj. Hogy a rengeteg felesleget átküldjük nagy "jótékonyan" a nélkülöző országokba, vagy csak olyan településekre ahol azért olyan szegények, mert nincs munkájuk, és ezzel tönkre is vágjuk a gazdaságukat, mert senki nem fog helyben megvenni semmit, amit megkap másoktól ingyen. Nem vesznek ruhákat, alap élelmiszereket, nincsenek termelőüzemeik, gyáraik, nem lesz munkájuk sem. És ez azért is van, mert nálunk meg akkora lelki szegények az emberek, hogy a cipőtől, ruhától, kiegészítőktől érzik magukat értékesebbnek az emberek, amikre 1 éven belül ráunnak és küldik tovább, igaziból mindegy kinek mert nálunk már szemét, de ha szegényebbeknek megy akkor adománynak nevezhetik. Szóval duplán, vagy triplán jobb embernek érezhetik magukat. Egyszer jobbak másoknál mert megvehetik, aztán jobbak másoknál, mert odaadják, és közben még azt is képesek elhinni, hogy jót tesznek a dolgozókkal meg a gazdasággal amiért vásárolnak.

2019. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!