Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen önvédelmi szerszámot...

Ti milyen önvédelmi szerszámot visztek magatokkal ha elmentek valahova?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy a belvárosban (Keleti és Blaha között) találtam munkát. Ma volt az első napom és nem volt jó érzés végigsétálni.


A villamoson úgy éreztem magam, mintha külföldön lennék, volt egy pasi, aki fennhangon üvöltözte a telefonba, hogy ezután is lopni fog és bárkit pofánver, akinek ez nem tetszik.


Tele van minden hajléktalannal, munkaképes felnőtt emberek kérnek cigit vagy pénzt, pont az utcában ahol dolgozom, ott meg fura alakok isszák a sarkon a felest napközben.


Nem vagyok ilyen környékhez hozzászokva, nagyon nem éreztem jól magam amíg ott sétálgattam a munkahelyemre. Este 7-kor végzek, sötétben kell mennem haza és nem vagyok ezzel kibékülve.


Nem vagyok nagyon elveszett, egy pontig meg tudom magam védeni, de nem szeretném, hogy erre sor kerüljön. 1x támadtak már meg az utcán.


Ti mit csináltok ilyenkor? Van nálatok valami gázspray? Ér valamit?


28N


2019. nov. 15. 16:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azon a környéken elég a határozott viselkedés. Zsebre dugott kézzel, lazán érdemes ott közlekedni. Kirívó, füllel együtt vihetően nagy fülbevaló, pulóveren kívül hordott, szembetűnő nyaklánc, tehetős társadalmi státuszt hangsúlyozó, díszes táska, méregdrága telefon mutogatása nem ajánlott. De semmi más nem szükséges - már csak azért sem, mert a Chicago -n manapság már élő adásban tudsz végigmenni, annyira be van kamerázva. A kapualjaknál azért nem árt, ha körültekintően mész el, de a kapuk többsége is már relével zárt. A zsebre dugott kéz pedig nem arról szól, hogy fázik-e a kezed vagy sem, hanem arról, hogy elbizonytalanítsa a rossz szándékú embert abban, vajon önvédelmi eszközt szorongatsz-e a kezedben, vagy sem. Elég, ha egyik kezed van a zsebedben, így a másik még mindig szabad, - ha úgy kell reagálnod valamire.

A kameráknak köszönhetően most már inkább a zárt kapuk mögött folynak a piszkos dolgok, ez egy olyan környék, ahol kénytelenek is nézegetni a rendőrök a kamerák által továbbított adatokat és viszonylag gyorsan is reagálnak.

Amennyiben nem esik nehezedre, próbálj meg magabiztosságot, határozottságot kisugározni. Nem kell provokatív módon közlekedni, de ne éreztesd a külvilággal, hogy támadható vagy! Ha állandóan, szemmel láthatóan gyanakodva vizslatsz körbe-körbe, az sem az igazi, látszólag lazán kell megelőlegezni a "bizalmat" a környezetnek.- Az a jó, ha csak te tudod, de nem látszik, hogy nem bízol az ottani környezetben. Ami a sprayt illeti, könnyen ellenséggé válhat! A spray szabad levegőn eléggé kiszámíthatatlan. - Nem biztos, hogy nem a támadás iránya felől fog fújni a szél, amikor annak használatára elszánod megad és ki is üthetik a kezedből, el is vehetik és ellened is fordíthatják. (Szoktam is mosolyogni azokon, akik hencegnek az általuk hordott spray erejével: "A negyedikről leesik a galamb az ablakpárkányról, ha felé fújok ezzel!" - Igen? És mi van ha elveszik tőled?!...)

Csak ésszel, mint ahogy az önvédelemnek is csak úgy van értelme! Hosszú embert szűk, alacsony helyen - és így tovább. Sok olyan pont van az emberen, amelyikre nem képesek az emberek gyúrni - és ha ököllel "stimulálod", akkor minimum két percig "adásszünetet" eredményez.

2019. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)


Nem nagyon méregettem senkit igazából, csak próbáltam végigsietni a helyen és közben emlékezetből menni, mert nem nagyon akartam elővenni a telefonom a navigáláshoz.


Nem látszik rajtam szerintem, hogy félve mentem (siettem) végig az utcákon, meg nem kerültem feltűnően nagy ívben az embereket, csak bennem volt, hogy "Úristen, milyen hely ez?!".


De akkor megjegyeztem paprika spray zsebben. :) a táskámban nekem is maradt (véletlenül) egy metszőolló, de egyrészt szurkálni nem akartam senkit, másrészt meg ahhoz közel kell menni a másikhoz, hogy használni tudjam. :D

2019. nov. 16. 11:39
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát, igen, a metszőollo használata is csak bizonyos esetekben logikus. Például mutogatós bácsival szemben elrettentő hatással lehet.
2019. nov. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A mutogatós bácsitól nem félek, maximum kiröhögném és odébbállnék. :D
2019. nov. 16. 12:15
 15/16 anonim ***** válasza:

Ilen helyre fekete/barna egyeb nemfeltuno szinu es fazonu kabatot,taskat. Semmi ekszer lathato helyen. Telefont ne vedd elo.

Cipodben futni tudj,ha kell.


Ha nincs rajtad draganak kinezo holmi sem feltuno,akkor senki se vesz eszre.

2019. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű dezodor is megteszi, ha a szükség úgy kívánja. Hosszabb távon az tesz jót az emebr egészségének, ha minél előbb talál egy olyan helyet, ahol nem kell rettegnie mikor az utcán közlekedik. (belülről öli az embert ez az állandó idegeskedés).
2019. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!