Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen esetben nem jár együtt...

Milyen esetben nem jár együtt a nagyképűség/felsőbbrendűség érzése a magas intelligenciával?

Figyelt kérdés
2019. nov. 16. 02:38
1 2
 1/14 Blade Bone ***** válasza:
63%
Szerintem ezek sosem járnak együtt, de ez személyes vélemény...
2019. nov. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mi a gondolatmenet emögött az állítás mögött? Az, hogy intelligencia --> pozitív tulajdonság --> az intelligens ember jó ember --> egy jó ember nem lehet nagyképű?
2019. nov. 16. 03:30
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Az intelligens ember, miért lenne jó ember?

Kettőnek nincs köze egymáshoz.


A nagyképű ember sosem jó ember.

Konkrét példa:


Volt egy nagyon jó haver, aki kiment kőműveskedni németekhez. Rengeteg pénzt keres, amitől akkora arca lett, hogy a kétajtós szekrenybe nem férne be.


Vett magának egy szutyok 20eves autót,

És van kb 1 misije. Már az egész családját elüldözte maga mellől.


Viszont,ha Te ,mint idegen leállást vele beszélgetni, az első benyomásod az lesz, hogy hu milyen okos. Szépen beszél,stb.


Majd a harmadik alkalommal, amikor már dicsekszik azzal, hogy veri otthon a feleségét, hol szedi fel a 10en éves fizetős lányokat, rájössz, hogy belülről rohad.

2019. nov. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Az énközpontúság mögött nincs magas intelligencia.


Albert Einstein idézete jó erre:"Minél nagyobb az egó,annál kisebb a tudás,minél kisebb az egó,annál nagyobb a tudás." Az intelligens emberek nem nagyképűnek,hanem szerények,és nagy bennük az alázat mások iránt.

2019. nov. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyképűek '
2019. nov. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
A nagyképű ember sosem jó ember. Van erre egy példám: Ismertem egy egoista embert,de egyáltalán nem egy jó ember. Mindenkivel leereszkedően beszélt,bunkó volt,Másokat lealacsonyított. Egy intelligens,jó ember ilyet nem tesz.
2019. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor nem jár együtt, ha az ember rendben van lelkileg, önbecsülése, önbizalma van. Nem az elért eredményei promózásától várja mások tiszteletét, megbecsülését. Voltam én már olyan helyen, ahol valaki egy várost úgy mutatott be egy csoportnak, hogy nagyon sokat tudott beszélni arról, "ő mit tett", mutogatni a helyszíneket ("ebben is részem volt, hogy itt van a ..." stb), igazgatni magán a kitüntetéseket, látványosan mutatni, hogy milyen előkelőségeket ismer stb... Elismerést várt ezektől és tiszteletet, gondolom. Egyébként is volt egyfajta "nem állok ám szóba akárkivel"-stílusa. Egyébként sok nagytudású embernél tapasztaltam már életem során, hogy egyfajta "tisztelettel vegyes félelem" légköre lengi be őket, amit ők teremtettek meg.
2019. nov. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen esetben nem jár együtt a nagyképűség/felsőbbrendűség érzése a magas intelligenciával?


Szerintem csak akkor, ha az illető nem lát valakiben verseny társat, tehát nem akarja überelni. Ez lehet az a szituáció is, hogy egyáltalán nem is veszi „emberszámba” az illetőt, most sztereotípikus példaként, egy gyári munkással szemben. Vagy ott van például a család, főleg az abban lévő meghatározó személy- általában az anya. Ha jó kapcsolatról van szó, a családban nem voltak konfliktusok, akkor inkább alázatos lesz velük, és az anyjával szemben.


Egyébként függ is attól, hogy az intelligencia alatt pontosan mit értesz? Az, hogy az IQ-ja kimagasló, vagy úgy egyben minden, vagyis talpraesett? Nagyon magas IQ-val rendelkező személlyel is találkoztam már, de Ők mind autisták voltak, másképp szocializálódnak mint egy „normális” ember. Egyáltalán nem voltak beképzeltek, és nem hitték magukat felsőbbrendűnek. Nem Sheldonok, inkább a Murphy kategória.

Ismerek nem egy talpraesett személyt, akik kiváló szakemberek, szülők, stb... náluk sem vettem észre azr, amiről beszélsz, de személy szerint Én többre értékelem ezt a féle adottságot.


Viszont, akik azt hiszik, hogy intelligensebbek mint az átlag, gyakori ez a felállás az egyetemistáknál, na azokra igaz amit írtál (persze vannak kivételek). Ők valamilyen formában, közegben ezt nyomatékosítani fogják, hogy Ők különbek. Ezt nem biztos, hogy egy kívülálló érzékelni fogja, sokaknál van, hogy a közvetlen környezetböl szeretnék a visszajelzést, pl barátnő/barát. Ilyen az is, amikor az illető nem akar azonos végzettségű személlyel összejönni, az egoja nem tudná feldolgozni azt, hogy lehet, hogy a másik sikeresebb az adott területen, vagy szimplán nem nézne fel rá ez miatt. Az is gyakori, hogy olyan pár felé hajlanak, akik sérültek valamilyen szinten, tehát megkapják Tőlük a közvetlen figyelmet, amire vágynak, manipulálhatják az illetőt kedvükre azt generálva, hogy Ők jobbak mint mások, más nem tudja ugyanazt nyújtani. Ezek voltak a durvább példák, szerényebben is megmutatkozhat. Ilyen amikor állandóan belekeveredik a beszédtémába az a terület, ahol okosabbnak találja a másik felet. Demonstrálja is ha kell. Nem hiába van az sem, hogy a gimisek buknak az egyetemistákért, akik ezt ki tudják használni. Mondom, ott bukik a mutatvány, ha a közönség tudja mi a trükk.


Olyan környezetben, amit nem tudhat magáénak az intelligens egyed, ott nyilván visszavesz magából, ha van is tétje annak, hogy Ő ott van. Ilyen lehet egy állásinterjú. Viszont a testbeszédéből is ki lehet venni, hogy unja magát a tájékoztatón, vagy amit a főnök mond az számára hülyeség esetleg egyértelmű.


Szerintem viszont ha az illető ki tudja magát élni, vagyis rendesen le is tudja fárasztani az agyát, és hasznosan tölti az idejét (nem felesleges dolgokról kell írjon publikációt), akkor ez a kényszere csökkenhet, és teret nyernek a számára a másodlagos dolgok, így kénytelen lesz „alsóbbrendű” eszközökhöz nyúlnia.

2019. nov. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Aki agyilag hideg, viszont szív tekintetében meleg személyiség. Azaz: (nem feltétlen, de) gyorsan, jól, logikusan tud dönteni, viszont párhuzamban tud emberséges, megértő lenni is a másikkal.
2019. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A valódi intelligenciával alapból nem jár együtt. Amire te gondolsz, az csak lexikális tudás. Attól, hogy valaki száz könyvet bemagol, még lehet tapló.
2019. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!