Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezd elmenni az életkedvem....

Kezd elmenni az életkedvem. Mit tehetnék ezen túl is?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, idén végeztem az egyetemen, (angol szak) és az ősz kezdete óta elkezdtem dolgozni is, vagyis inkább megpróbálni...

Úgy voltam vele, hogy nem maradok otthon, mivel nincs semmi lehetőség, így aztán átköltöztem egy nagyobb városba, barátnőm is ott van, így jó ötletnek tűnt. Azonban nem jutok előrébb. Sajnos ezzel a végzettséggel nem sok munkalehetőség van, eddig legalábbis nem sok lehetőség adódott, ha mégis volt az borzasztó (különféle tényezők miatt) és a fizetés is elég gyatra a munkához képest. Nyilván, nem álmodom 250-300 ezres fizetésekről, mert az nem reális, de az utolsó munkás minimálbértől mégis többet szeretnék, ha már van egy diplomám.

Már megutáltam mindent, napról napra egyre rosszabb a kedvem, ez a kilátástalanság nagyon rányomja a bélyeget a mindennapokra. Csak az életben maradásért dolgozok, hogy ki tudjam fizetni az albérletet, és ne a szüleimnek kelljen. Nagyon zavar az is, hogy ennyire számít a pénz, de nem tudok mit tenni, újból és újból előjön, hogy mihez fogok kezdeni stb. A barátnőm tartja bennem a lelket, sokszor beszélget velem erről és azon van, hogy nézzem kicsit pozitívabban a dolgokat, de nagyon nem tudom, még ha pillanatnyilag úgy is gondolom. Még az sincs, hogy legalább szeretem amit csinálok, és nem zavar, hogy nincs érte számomra megfelelő fizetés. A nyomorult angolon kívül még beszélek egy nyelvet, de hiába szomszédos ország, nem érek vele semmit (nem, nem a német).



2019. nov. 16. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Kimehetsz Angliába is dolgozni. A fizetésed több lesz, szebb és modernebb hely.
2019. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokan biztos így csinálnak, de én itthon szeretnék tudni megélni. Ráadásul az is csak ideiglenes, ha hazajövök mihez kezdenék. Ugyanitt tartanék akkor is.
2019. nov. 16. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Emberekkel tudsz bánni, megjelenésed kellemes? Ha igen, akkor luxusszállókba add be az önéletrajzodat. És nyugodtan álmodj 250-300ezres fizetésről. Imádni fognak. Komolyan mondom.
2019. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Keress vagy kerestess a szüleiddel ismerősöket a helyi önkormányzatnál. Ott mindenből mindig csurran-cseppen, nem rossz helyek.
2019. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ilyen az élet de sokan ennek is örülnek hogy élhetnek.
2019. nov. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam a luxus szállodákat, de abból sincs sok, szó szerint 2-3, mivel nem Pesten élek. Volt amelyik helyről vissza sem írtak, ahova felvettek és jelenleg is dolgozom ott is, és mindegyik helyen nettó 130 ezret fizetnek, és ennyi, semmi más.
2019. nov. 16. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha angolt oktatnál maszekban gazdag szülők gyerekeinek?
2019. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem ismerek senkit sem még a városban, ráadásul nem tudom... Kicsit biztosabb állásra volna szükségem.

Még most költöztem ide nemrég, de már most elment a kedvem, és haza szeretnék menni.

2019. nov. 22. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!