Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nincs semmilyen életkedvem,...

Nincs semmilyen életkedvem, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Úgy kezdeném, hogy rájöttem egy dologra, amit nem tudok igazán megmagyarázni, vagy szavakba önteni. Talán olyasmi lehet, hogy ki milyen elvont, mennyi fantáziája van az illetőnek, mennyire sötét a szeme körül az elvontságtól.. Erre csak nagyon kevesen jöttek rá, és gondolom, hogy most csúfolódó megjegyzések sora fog jönni, hogy mi a bajom, de aki nem érti talán ne beszéljen. Mert nincs olyan elvont szinten, hogy megértse.

Abban az évben, amikor erre rájöttem, egy nagyon jó évem volt. (Tavaly.) De idén, már elkezdtem másokat is nézni, másokhoz is viszonyítani ezt a dolgot.. Én már nem tudtam olyan 'jó' szintre kerülni, mert egyszerűen képtelen voltam rá. Idén mindenki olyan boldog volt, csak én voltam az, akinek pocsék volt ez az év. Lelkileg! Mert igazából mindenem megvan, amit szeretnék, de egyfolytában elégedetlen vagyok magammal. Állandóan ezek az őrjítő gondolatok köröznek a fejemben, amitől képtelen vagyok megszabadulni. Mindig is egy gondolkodós ember voltam, és akár hosszú órákra, vagy napokra magamra tudtam maradni a gondolataimmal, de ez az állandó féltékenység, elvontság iránti vágy, mindenkinek megfelelni vágyás kikészített.

Már egészen kiskoromtól kezdve olyan kis szomoú voltam, de soha nem tudtam, hogy miért is.

Boldog akarok lenni, és elégedett olyan, akit mások irigyelnek!


2011. júl. 4. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Terápia? megtudhatod, hogy mi ennek a régről fakadó szomorúságnak az oka és hogyan tedd elviselhetőbbé az 'őrjítő gondolatokat'.
2011. júl. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodhatnál még egy kicsit, mert amit leírtál, abban egy értelmes, értékelhető mondat vagy gondolat sincs.
2011. júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


...akkor írásod szerint te még nem vagy elég elvont...mint ahogy én sem! :)

2011. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pont az a bajod, hogy túl sokat gondolkozol, napokat meg órákat. Társaság mellet is lehet gondolkodni. Csak valszeg félsz a változástól, hogy akkor már nincs ez az egy fajta biztonság. Mert amíg magadban vagy nem zavar azt csinálsz amit akarsz.


De igen kapcsolatok kellenek. Az persze már nehezebb lehet pl nulláról, akkor vagy jó helyzetben ha vannak jó barátaid és akkor csak vissza kell olvadnod közéjük. Egyébként is szükség van társaságra, ha normális akarsz lenni.

2011. júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. Milyen terápia?

utolsó: vannak barátaim, de nem olyanok mint én. Illetve egy van, aki olyan mint én, de akárhol vagyok, akármit csinálok, egészen a legapróbb dolgokra gondolok itt, akkor is állandóan ezek a magmagyarázhatatlan dolgok járnak az eszemben..

És igen, nagyon félek a változásoktól, egy ún. családi burok vesz körül, ahol nem történtek rossz dolgok, de képtelen vagyok kiszakadni ebből a láthatatlan burokból.

2011. júl. 5. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia.
2011. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!