Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tud egy brutálisan buta...

Hogy tud egy brutálisan buta ember mesterszakos diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Félre értés ne essék, ez nem egy felsőoktatást, diplomát fikázni akaró kérdés akar lenni. Én örülnék ha tudnék szerezni egy diplomát, de nem hiszem hogy elégségesek lennének a képességeim ehhez.


Viszont ismerek olyan embert, aki le tudott rakni egy mesterszakos diplomát, de úgy, ahogy az élethez olyan szinten világtalan hogy az kimondhatatlan. Nem tudom hogy magyarázzam el, egyszerűen olyan ember akivel ha beszélgetsz vagy bármi szociális interakcióba kerülsz, az lesz a benyomásod hogy ez az ember mérhetetlenül sötét. De még is meg tudott szerezni egy diplomát. Most mondhatjátok azt hogy valami bűfészak vagy akármi, de ott is olyan mennyiségű agysorvasztó lexikonokat kell bemagolj, amikben az átlag értelmes ember is max csak a kötőszavakat érti.


Szóval teljesen érthetetlen a számomra. Az se játszik hogy protekcióval vagy hasonlóan szerezte, nem hinném hogy lennének bármiféle ilyen kapcsolatai?


De akkor mi a magyarázat erre?


Tényleg létezik ilyen, hogy valaki nagyon jó képességgel tud anyagot beseggelni, de bármiféle praktikus képességei azok a béka feneke alatt vannak?


2019. nov. 19. 14:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

@14:31


Nem gondolnám.


Irigynek szerintem akkor nevezhetném magam, ha egy olyan ember diplomás mivoltát akarnám elvitatni, aki ténylegesen egy kiemelkedő figura.

2019. nov. 19. 14:39
 12/15 anonim ***** válasza:
97%

Lehet az adott ember nem buta, csak te hiszed annak.


Pl.: Rengeteg okos ember van, aki szociális helyzetekben szoronganak, így első beszélgetés alapjá kicsit lassúnak, butának tünhetnek, de amúgy jó felfogású átlagnál okosabb emberek.


Lehet szorongás miatt nem tud választékosan beszélni és picit lassabban reagál, mert izgul az adott helyzetben, de bármikor lazán levezet egy Másodrendű lineáris állandó együtthatós inhomogén differenciálegyenletet (ez nem nehéz,de menő a neve azért ezt írtam :D).


Meg sokszor a buta szót nem az megértés sebességre értjük. Simán lebutáznak magam IQval rendelkező embereket is pár furcsa döntés miatt.



Amúgy nem kell óriási IQ, hogy valaki elvégezzen egy egyetemi szakot.


Azt átlag IQ,


Bsc-n: 113


Msc-n: 117 (ezt kérdezted)


Phd-n: 124.


Nyílván ez szaktól függ.


Pl.: Mérnöki szakokon a Bsc-n már 120 körül mozog az átlag IQ.


Az "átlag" meg nyílván nem azt jelenti, hogy mindenkinek pontosan ekörül van az IQja, szóval egy átlagos 90-110-es közötti IQval is lazán elvégezhető egy egyetemi szak akár Phd szinten is.


Itt inkább az IQ a megértés nehézségét befolyásolja, az információ feldolgozás gyorsaságát, így alacsonyabb IQval rendelkező személy lassabban több munkával fogja ugyan azt megcsinálni mint egy átlagon felüli.



Szóval az egyszerű válasz a kérdésre: Kemény munkával...

2019. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is arról van szó, hogy nem buta az emberünk, csupán furcsán reagál társas helyzetekre. Úgy, mint az autisták, Aspergeresek. Őket sem mondanád okosnak, inkább furcsa különcnek neveznéd őket, mert ha társaságban kell megnyilvánulniuk, azt többségében elég szerencsétlen módon teszik.

Mégis elmélyednek egy szakterületben, olyannyira, hogy profivá válnak abban.


Az egyetem is ilyen. A diploma nem azt jelenti, hogy mindent tudni fogsz, hanem azt, hogy egy bizonyos szakterületen szerzel kiemelkedő(bb) tudást. Ettől persze nem biztos, hogy az életben is talpraesett leszel.


Én is valami hasonló vagyok: sosem voltam a társas interakciók mestere, írásban például ezerszer könnyebben kommunikálok, mint szóban. Sokszor alkalmazok más megközelítést, mint ami másoknak kézenfekvő lenne.

Szerencsére a környezetem nagyrészt így is okosnak tart, de kaptam már elég sértő kommenteket is. Sosem feledem, amikor irodalom órán elbambultam, és ezért nem tudtam onnan folytatni az olvasást, ahol az előttem lévő abbahagyta. Az akkori tanárom azt beszélte akkor a tanáriban, hogy én valami fogyatékos vagyok, mire a többi tanár megvédett, ezt visszahallottam.

Szerencsére ez a csávó maximum félévig tanított minket, utána új tanárnőt kaptunk. 92% lett az érettségim. Egyébként is imádom az irodalmat, még ma is szoktam olvasni. :)

2019. nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
15%
a diplomához csak sok pénz kell, hogy éveket tölthess bármi hasznos tevékenység nélkül, egy teremben ücsörögve, valami nagyképű hlye pofázását hallgatva, hogy ő milyen zseniálisan okos. utána te is lekörmölsz egy csomó felesleges oldalt arról, hogy milyen ügyes nagyfiú/nagylány vagy már, és erre kapsz egy "borzasztóan-fontos-übermensch-vagyok" papírt. az egyetem azoknak való, akik képtelenek bármi hasznosat csinálni. baromságokat beszélni meg mindenki tud
2019. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

14#


Igen, az orvosok, ménrökök, jogászok csak unatkozni járnak be az órára.


Meg semmit sem tudnak kezdeni így lekicsinyisedtek az egyetem szintjére.


Nagyon jól megfogalmaztad :)

2019. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!