Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ki a jó ember?

Szerintetek ki a jó ember?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságai vannak, miben különbözik az átlagtól? Hogy határoznátok meg? Vagy létezik erre elfogadott meghatározás?

2019. nov. 20. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőt kiegészíteném még Teréz Anyával, a Dalai Lámával is.
2019. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem relatív dolog s inkább jelzőkkel tudnám körül írni szerintem kilehet ez az idea ...

de legyen önzetlen,okos,ravasz,szerény,higgadt,bölcs,kitartó,erős,emberszerető, jóindulatú, segítőkész ... ne benne rossz ösztön .... Bizonyos írásokban a zsidóknál olvastam h cáddik mint igaz ember archetípusa s a lényege a rossz ösztön hiánya ....

2019. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobban szeret adni mint kapni. Önzetlenül segít. Az utolsó falat kenyerét is megosztja mással.
2019. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első kettő jókat írt, de ma már nincs ilyen.
2019. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akire az jellemző, hogy mások életét pozitívan befolyásolja, anélkül hogy ezért cserébe elvárásokat támasztana.
2019. nov. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A jó/rossz ember fogalma relatív. Hisz tegyül fel vam egy gyilkos aki támogatja az állatmenhelyet, na ő most rossz mert gyilkolt de jó mert a pénzt amit ellopott állatmenhely segítsésére szánja. Ezért nincs ilyen fogalom, csak a társadalom találta ki.
2019. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!