Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok miért jönnek azzal a...

Sok miért jönnek azzal a demagóg dumával, hogyha gazdag akarsz lenni, menj politikusnak? Mintha az annyira egyszerű lenne, nem?

Figyelt kérdés
Eleve min. egy közgazdasági, jogi diploma kell minimum hozzá, amelyek alapból nehezek, pluszba utána még a legtöbb politikus publikációkat ír, külföldi tanulmányutakon jár (alias perfekt a nyelvtudásuk). A legtöbb hülyének és primitívnek kikiáltott Fideszes politikus is amúgy a CEU-n végzett, amire csak a baromi okosak jutnak be. A kisemberek meg azt hiszik, hogy a politikusok semmit nem tanultak. És akkor még a soft skillekről nem is beszéltünk: manipulatív, kiváló kommunikációs készség, talpraesett szervezőkészség, emberismeret és még sorolhatnám. Ez mind nagyon kevés emberben van meg. Akkor hogy lehetne bárkiből politikus, aki gazdag akar lenni. Én is az szeretnék lenni, de például egy prezentáción is már összetojom magam, akár egy ember előtt is.
2019. nov. 21. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolati tőkéről már nem is beszélve.

Lehetsz te okos, képzett, nyelveket beszélő, határozott, jól kommunikáló ember, az nem úgy megy, hogy bemész a Fidesz irodába, hogy szeretnék országgyűlési képviselő jelöltként indulni a Fidesz színeibe.

2019. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogyan irtad nem mindenkibõl lehet politikus,Bill Gates sem politikus mégis a leggazdagabbak között van a világon.A nagy szinészek sem politikusok mégis nagyon gazdagok.
2019. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, azért jogi diploma egyáltalán nem kell ahhoz, hogy valaki politikus legyen (sőt, sokszor jobb politikus lesz abból, aki valami "földhözragadtabb" szakott végzett), viszont az igaz, hogy a valódi politikusi pálya azért nem sétagalopp. Egyrészt az ember közszereplő: akinek fáj, ha százan-ezren-millióan szidják, annak nem való a politikusi pálya. Aztán nem árt, ha jók a kommunikációs képességei. Neki meg kell jelenni a nagyközönség előtt, válaszolni kell a legirritálóbb kérdésekre is, méghozzá úgy, hogy az emberek szimpátiáját elnyerje. Emellett rengeteg "láthatatlan munka" is kíséri a politikusi pályát, amiről kívülállók nem is gondolják, hogy létezik. Én belekóstoltam a politikusi életbe, igaz, csak helyi szinten, de aktívabb időszakban egy félállásnyi időmet elemésztette. Volt, amikor 3 napon át, munkából hazaérve elalvásig adatokat elemeztem. Ja igen, ehhez nem árt némi matematikai és informatikai műveltség. Kampányidőszakban nap, mint nap munka után, meg szombaton egész nap menni kitelepülni, és kampányolni is megterhelő feladat, főleg amikor egy órán belül már az ötödik ember küld el a p...ába.

Továbbá addig, hogy valaki ebből profitáljon, elég hosszú az út. Nem úgy megy, hogy belépek a pártba, és másnap otthagyhatom a munkahelyemet, mert dől a lóvé. A kezdeti pár évben még neked kell beáldozni azért, hogy politizálj. Aztán persze ha jól csinálod, egy idő után ez megtérül, de azért nem egyszerű ez az út.

Persze amit írtam, az a valódi, jó értelemben vett politikusokra vonatkozik. Ha végignézel a parlementen, vagy akár a környékeden a képviselők között, nem lesz ám mindenkinek CEU-s diplomája. Sokan vannak, akik apuci pénzén elvégeztek egy gyengébb jogi egyetemet, természetesen költségtérítéses szakon és azért nem szabad hanyattvágnunk magunkat attól, mert valakinek diplomája van. Nem mindegy, hogy amögött valódi tudás, vagy 3 évismétlés, meg egy halom kegyelemkeettes van. Hidd el, jópár olyan ember van, akinek nem teljesen jogos, hogy diplomája legyen.

De nézzük csak meg azt, hogy hány olyan ember van, aki egyszerű biorobot! Nem mindenki fog publikációkon dolgozni éjt nappallá téve. Ott is vannak, akik bábok, akik egyszerűen csak tudták, hogy melyik popót kell nyalni, és beültették oda, hogy parancsra nyomja a gombot. Szóval nem mindenkire igazak azok a politikusi erények, amik egy valódi politikust jellemeznek.

2019. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Mészi Lölö meg Farkas Flóri a CEU-n végeztek? Nem is tudtam...
2019. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy politikusnak lenni egyszerű. Pont ahogyan gazdaggá válni sem.
2019. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne vicceljetek! Még érettségi sem kell ahhoz, hogy országgyűlési képviselő legyen valaki. :)

Agy megy aztán végképp nem kell, amint látjuk, szóval hajrá, szerintem egyetlen kritérium a rugalmas gerinc!

[link]

2019. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A coach-osok is ilyenek: menj el a képzésére, majd a végén jól ráb×l.
2019. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!