Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyankor mi van ha a főnök...

Olyankor mi van ha a főnök egy szóbeli ígéretet nem tart be? Ilyenkor nem lép közbe a „gentleman“ magatartás hogy ilyet nem csinálunk mert gerinctelen?

Figyelt kérdés

Nyáron elment valaki a cégtől és félbehagyott egy fontos határidős melót. A főnök behívott engem és azt mondta az idő rövid nem tud felvenni senkit máról holnapra, végezzem én el ezt a félbemaradt melót és ezért 2 hét extra szabit kapok a nov decemberi időszakban. Tehát plusz pénzt azt nem de szabit igen.

Még rá is kérdeztem külön hogy jól értem a szokásos éves szabin túlmenően 2 hét extra szabi pont az ünnepi időszak elején? Igen, így van.

Belementem.

A nyár elmúlt a nov vége itt van bementem a főnökhöz hogy akkor bezséljük meg mikor megyek az extra szabira. Milyen extra szabira? Ő ilyet sose mondot. Miről beszélek? Szó se lehet semmi extra szabiról.

Mivel ez egy szóbeli ígéret volt papírom nincs róla-de nem ilyenkor kéne belépni a gentleman magatartásnak? Hogy adott szónak értéke van? És nem lehazudjuk eltagadjuk?

Úgyse tudok mit tenni, de magammal viszem azért a főnök „jó hírét „sok helyre.

de milyen ember az ilyen?


2019. nov. 22. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs mit tenni, a szó elszáll az írás megmarad.

Ebből megtanultad, hogy hasonló esetben leírod a megállapodást és azon frissében-melegében aláíratod.

2019. nov. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elképzelhetőnek tartom, hogy nem szándékos a dolog. Sok cégvezetővel vagyok kapcsolatban és azt veszem észre, hogy teljesen szétszórtak. A saját érdekükben álló dologra sem képesek emlékezni, egy-két hét elmúltával.


Ha a te esetedben szándékos a főnök eljárása, akkor javaslom várj, amíg eljön a Te időd.

Lesz még munka, ami nagyon sürgős lesz.

2019. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igazad is van és nincs is. Mert ha a főnök nem akarja betartani akkor papírral se fogja. Most képzeld el ha erről lenne papír és a főnök azt mondaná nem érdekel a papír nem mész el és pont.

Akkor mit tehetnék? Azt amit most. Semmit.

2019. nov. 22. 10:23
 4/13 anonim ***** válasza:
A szóban kötött szerződés is szerződés, nemcsak az, ami írásban jött létre. Volt esetleg fültanúja ennek a beszélgetésnek?
2019. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Volt. nem is egy. De megjósolom az összes azt mondaná ő nem hallotta nem emlékszik. Senki se fog mellém állni a főnök szavával szemben. Én se tenném a helyükben.
2019. nov. 22. 10:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se tudsz tenni, max ha van másik biztos hely ahova mehetsz.

Az en új főnököm is ilyen, tucatnyi szóbeli igerete falra hányt borsó.

Meg ígérte hogy nem csökken a fizu, megis 20 ezret levagott, munka maradt a régi. Mikor rakerdeztek akkor annyi volt a reakció hogy a 20 ezer apropénz, mit sírunk.

2019. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miből jön le a 20 az a kérdés.

Mert ha nettó 120ból az gáz. Ha 500 nettóból az kit érdekel.

2019. nov. 22. 12:09
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha nettó 120ból az gáz. Ha 500 nettóból az kit érdekel.

A 250-bol.

Es ha az 500-bol jonne le, akkor sem a kit erdekel kategoria.;

2019. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És ilyenkor jön be az alap kérdés hogy és mit keresel még ott? Az első lehúzáskor miért nem kented pofán a főnököd és jöttél el?


Tőlem is ilyeneket kérdeznek.

Nem lenne jobb egy olyan helyen ahol nem kapsz 250-et (- 20...) hanem csak 230-at de azt fixen átverés nélkül?

2019. nov. 22. 18:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert ha eljovok innen más helyen jó ha 180-at kapok. Joval több munkáért. Hasonló helyre meg ritkán van lehetoseg atmenni.

Érvényes szerződéssel meg semmiképp sem ajánlott verekedni.

Se nekem, se neki. Ő többet tud veszíteni ha elsőnek üt.

2019. nov. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!