Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » MBTI leírást keresek, amin el...

MBTI leírást keresek, amin el lehet indulni. Milyen anyaggal kezdjem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 24. 07:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Olyan anyag érdekel, ami valóban jó. Ami bevált. A Google-n önellentmondásos és hamis anyagok is találhatóak az első 20-ban. Ami kevés.
2019. nov. 24. 09:18
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Ugye tudod, hogy többször megcáfolták már ezt a kategorizálásos témát és semmi értelme
2019. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a legjobb magyar oldal.

Ez a cikk elég jól összefoglalja a müködését az MBTI-nek. Az oldalon van teszt is meg vodeok.


[link]

2019. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy megcáfolták. Eddig amiket csináltam, azok mindegyik más eredményt hozott ki. És érdekel a dolog, hogy kinek vált be. Az "azt hallottam, hogy megcáfolták" nekem kevés. Az "én kipróbáltam és nekem nem vált be, mert ez-meg-az teljesen máshogy van a tapasztalásaim szerint, amik ezek-meg-azok" - na azok érdekelnek. Ha ilyet tudsz, szívesen olvasnám. A pletyi része nem izgat, ez nem jóga. :)


Köszi a linket, olvasgatom.

2019. nov. 25. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor szokott mindig eltérő eredmény kijönni ha valaki rosszul ismeri magát illetve a tesztek se pontossak.

Például rébbeb gondolkodonak hittem magam pedig érző vagyok. Az embernek könnyen lehet tévképzete magáról mert magunkkal szemben elfogultak vagyunk.


Ha megérted a kognitív fubkciókat és a cikkben leírtakat, akkor megérted az egész müködését. Sokkal jobban fogod érteni magad és másokat is.

Persze elsőre túl sok új és nehezen érthető info lehet.


Az MBTI-t nem de a kognitív funkciókat Clar Gustav Jung írta le. A személyes tapasztalatom magamról és másokról hogy nagyon jól müködik a gyakorlatban és használható az MBTI.

2019. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Különböző teszteken más jött ki.

Azonos teszteken még fél év múlva is nagyon közeli eredmény jött ki. Ha több teszt több eredményt ad, akkor a mögötte lévő tudományt kérdőjelezem meg. De akkor Jung-ot elkezdek olvasni.

2019. nov. 28. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

A tesztek állítolag nem pontossak de nekem mindegyiknél ugyanaz jött ki.

Ha érted a rendszert nem kell teszt hogy megállapitsd a tipusod.

2019. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!