Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet beletörődni,...

Hogyan lehet beletörődni, hogy nem leszek senki az életben?

Figyelt kérdés

Mások szerint (család, tanárok) kivételes eszem van. Általánosban és középiskolában is kitűnő tanuló voltam, már arról ment a beszélgetés, hogy melyik budapesti egyetemre menjek és hol lakjak majd. Aztán Anyukánk beteg lett és halasztottam egy évet a felvételivel, a bátyám meg otthagyta az egyetemet (titokban). Meggyógyult, de kiújult. Sajnos egyedül maradtunk (legközelebbi élő rokon a testvére, aki 15 évvel idősebb volt nála és kétszer láttuk életünkben, persze a temetésen kívül semmiben nem segített). Még egy évet halasztottam, miért is ne? Közben a bátyámról kiderült hogy nem jár egyetemre, dolgozik és én is elment oda a pénz miatt. Eltelt újabb 3 év. Megismertem egy lányt, Budapestre költöztem miatta, de kellett a pénz így tovább dolgoztam. Újabb 2 év. Jelenleg egy multinál vagyok scanninges (a papír alapú iratokat “scanneljük” be hogy a gépeken tudjanak vele dolgozni)

Valahogy jobb sorsot szánt mindenki nekem és én is magamnak. Sokáig álmodoztam hogy beiratkozok az egyetemre és egyszer majd vállalatvezető lehetek. Így hogy látok egy ilyen céget, már tudom hogy 30 felé már nincs erre esély. Nem leszek már nagy ember akire emlékezni fognak. Csak egy egyszerü valaki. Lélekben foggal körömmel ragaszkodom ehhez a dologhoz, álmodozom róla! Azt képzelem hogy majd egyszer összejön hipphopp minden. Hogyan léphetnék ezen túl végre? Hogyan lehet “okosként” beletörődni a középszerbe? A bátyám alkesz lett aztán, most egy gyárban dolgozik vidéken, a szülői házban él egyedül. Pedig ő is kivételesen okos volt.


2019. nov. 25. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért akarsz ebbe beletörődni?

Lehetsz még valaki. Kezd el az egyetemet, ha úgy érzed ez szükséges a sikeredhez. Akar levelezőn is, ha csak úgy jönne ki.

Vagy tervezz újra. Gondolkodj más tervekbe. De ne hagyd magadból kihalni ezt az ambiciót.

2019. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valaki 90 évesen ült be az iskola padba.
2019. nov. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szóval ez alapján te simán senkinek nézed az emberek egy jó részét?
2019. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A barátnőm házassággal, gyerekkel foglalkozik már, ahhoz meg sok pénz kell. Ezért nem merek beiratkozni egy drága egyetemre.


Nem nézek senkit le, magamhoz képest mondom. Most szerinted a bátyámnak aki 5-ös tanuló volt végig, nyelvvizsgája van, egy gyár sori munkája való? Ennyi jutott neki pl? Szerintem nem

2019. nov. 25. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

látod ennyire okosak voltatok mégis semmire nem viszitek, mert nem tudtok iskolába járni


a te felfogásoddal van baj, mégsem lehetsz te annyira okos, ha neked az iskola a minden és anélkül senki vagy


sok olyan ember van akinek nincs komolyabb iskolai végzettsége mégis sokat elért, vagy épp boldog életet él


az a gond, hogy te csak az iskolában vagy okos, a papír és tesztek szerint, de a való életben, mint a példa is mutatja nagyon kevés vagy és a gondolkodásod is elég buta

igazából amíg nem jön meg az eszed és így látod a világot, addig ne is csodálkozz, hogy csak ennyire futja, hisz te álmodozol és vársz, pedig a lehetőségek a jobb életre ott vannak előtted és nem az iskolapadban


te a tudást és a "valaki létet" összekötöd az iskolával és a papírral, pedig otthon/munkahelyen is rengeteget tanulhatsz és fejlődhetsz

tudod van különbség aközött, hogy valaki okos és hogy valaki 5-ös tanuló


a papír forma szerint te okos vagy, de mellette mégis szinte életképtelennek tűnsz a fentebb írtak alapján, kicsit gondolkodj el azon mit tudnál tenni azért, hogy valóban okos, talpraesett legyél és hogyan érhetnéd el az általad áhított életet akár iskola és papírok nélkül

ha a képességeid megvannak, akkor sokra viheted

2019. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyesírásod alapján már jobb vagy, mint az átlagmagyar. Szóval én azt tudnám javasolni, hogy bátran jelentkezz levelezős képzésre!

Akár mérnöknek, vagy bármire, ami érdekel!


Szóval a tavaszt érdemes lenne azzal tölteni, hogy pluszpontokat szerzel felvételire. Tehát egy nyelvtanfolyam és egy emelt érettségi jól fog jönni.


A határidő végesen közeleg! Január végére mindenképp dűlőre kell jutnod, és valamikor februárban van a szeptemberben induló képzések jelentkezési határideje.


Szóval abszolút abban a helyzetben vagy, hogy csak te vagy az, aki eldöntöd, hogy mi akarsz lenni. Csak dönts!!


Diplomán kívül is van élet. Rengeteg szakma vár, jó kereseti lehetőségekkel, külföldi munkavállallással. Ezek is jó képzések, és lehet menni levelezősön/estin munka mellett. A te eszeddel simán kereshetsz még itthon is havi félmilliót pl. Villanyszerelőként, autóvillamosságisként, víz-gáz-gőz es wgyéb keresett hiányszakmákkal. Külföldön meg 1-1,5 milliót is.

2019. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha beletőrődsz,akkoe mindig szomorú leszel,és depressziós.
2020. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!