Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a spúr...

Mi a véleményetek a spúr emberekről?

Figyelt kérdés

Eleggé ilyen vagyok, talán a családi háttér az oka, szüleim elképesztő körülmények között nőttek fel (földes talajú ház), így minden egyes forintot beosztottak, hitelt soha nem vettek fel.


Jelenleg nincs rossz munkám, nem keresek rosszul, igaz jól sem, albérletben élek 4 másik emberrel, hogy minél kevesebb legyen a lakhatási költség, magamra fözök, 4* is átgondolom, hogy mit és hol veszek (40 forintért átmegyek a másik boltba...). Elromlott a régi, 7 éves laptopom, hónapokig böngésztem, hogy melyiket vegyem, a legjobb árkategórián belül, és a legjobb feltételekkel.


Azt érzem, hogy átestem a ló túloldalára, hobbim nincs, társaságba se nagyon járok, a gyógyszereket sem váltom ki, mert "drága". Még egy kávézót sem akarok megejteni, mert elönt a víz, hogy 1000 forintot kell kiadni egy olyan termékért, amit én 100 forintból kihozok, hasonló minőségűre. A fizetésem jelentős hányadát befektetem, szinte a minimumon élek, de ez egyáltalán nem normális.


2019. nov. 25. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez sokkal egészségesebb mint akik költenek.


Annyival egészíteném ki hogy én spúr családban nőttem fel és meg kellett tanulnom hogy sokszor az olcsóbb hosszú távon drágább ha tartós termék kell. Így sok dolgom márkás, de mind tapasztalat alapján választva és időre leosztva olcsóbb.


Én úgy vagyok vele alapból hogy nem az számít mennyi van, hanem hogy ki hogyan osztja be.

2019. nov. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló voltam de azert nem ennyire, miután párszor simán meghalhattam volna akkor mondtam kire fogom hagyni a pénzt ? Azert fogok koplalni, hogy valaki más felélje. Most is felreteszek mert azert szükseges, hogy az ember eltegye fizetese egy részét, de többet magamra költök. Évi 3 kirándulást betervezek tavasz, nyár, ősz. Mindenki maga tudja, hogy hogyan hogyan akar élni stb., nem velemenyezem a szituaciodat mivel sokat athoz az ember a gyerekkorból főleg amikor sokat nélkülöz. Te tudod mi jó neked.
2019. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki maga dönti el, hogyan él, én nem ítélkezem ilyen téren mások felett. Viszont nekem ez már túlzás. Mi is spórolósak vagyunk, de az életet és élvezni kell. Arany középút a legjobb. Van megtakarítás, befektetés, anyagi stabilitás, de utazunk és egy-egy kávé is simán belefér. Anyagilag semmivel nem leszünk jobb helyzetben, ha nem ülünk be egy kávéra vagy sütire, de a komfortérzetünk sokat romlik. A pénzt a sírba már nem viheted magaddal, hiába lesznek millióid, milliárdjaid. Az leszel, amit megéltél, átéltél.


Erről egy hír jut eszembe, amit pár éve hallgattam egy testvérpárról, akik egy ócska házban éltek, önkormányzati segélyekből. A haláluk okát a megfagyás okozta a házukban. Nos ezután kiderült, hogy 70 millió spórolt pénzük volt a bankszámlán. Megérte?

2019. nov. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, de ez nem egy jó hozzáállás.


Nem akarsz lesz sok pénzed/fogsz jól élni, ha minél jobban spórolsz, hanem ha minél jobban keresel.


Igen, valóban meg lehet spórolni 40 forintot, ha elmész a fél órával arrébb lévő boltba (meg össze lehet szedni a földön lévő sörösdobozokat és elvinni visszaváltani őket), de abban a fél órában tanulhattál volna (például) angolul is, vagy bármit, ami előbbre vinné a karriered.


A lényeg, hogy úgy kell kezelni az életed, mintha az egy befektetés lenne.

Most befektetek X órát és Y ezer forintot, és ezzel majd N év múlva M százalékkal többet fogok keresni.


Persze, nyilván a spórolásnak is van létjogosultsága, mert aki ész nélkül költ mindenre, annak sose lesz pénze, de alapvetően ha jól/kényelmesen akarsz élni, ahhoz nem a spóroláson keresztül vezet az út.

2019. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó, ha beosztod amid van, de ha megteheted, élvezd jobban az életet, ne ess át a ló túloldalára
2019. nov. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Ciki.
2019. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen tulvannak árazva a sok tárgy, néha gondolkodom a coca cola mitöl 360 forint, egy vacak egészségtelen kofeines cukros lötty, de nem csak ez alig akad valami, amiért érdemes pénzt adni van pl tévé 3 millióért, és pl. egy pc game vagy xbox game amin több százan dolgoznak 3-5 évig, meg csak pár ezer, pár tizezer forint. egy jó cipő igen éri az árát ha évegig cipő marad, a telok is csillagos összegmek ember több havi fizetése, röhej mi megy itt.
2019. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!