Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy működik a szomorúság?

Hogy működik a szomorúság?

Figyelt kérdés
Gyászolom a munkahelyem, előtte egy plátói szerelem fájt nagyon. Azt vettem észre hogy borzasztó hullámzó volt, mindig mikor azt hittem túlvagyok visszajött egy emlékkel, egy gondolattal. Hogy működik? Honnan tudhatom, hogy túlvagyok valamit? Miért ránt vissza random ugyanaz? Nálatok hogy szokott lenni, ha nem csak egy napi kudarc ér, hanem egy ilyen nagyobb horderejű dolog? Fáj, és múlik? Vagy hullámzik nálatok is? Mi az a pont amikor túlvagytok rajta?
2019. nov. 26. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Letölthető app-pal.


Hogy "működne"? A szomorúság nem működik, hanem VAN. Pl. a gyász része is.

2019. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fáj és nagyon lassan múlik, ahogyan írtad. Vannak picit jobb napok amikor megkönnyebbülten fellélegezhetek, de aztán kitör megint akár csak egy tűzhányó, elönt mindent a tűzforró láva amely alatt elporlad az összes bizonyosság. Plusz nálam még az aljas féltékenység fanfárjai is felharsannak ilyenkor, kegyetlen és gyilkos érzés, belűlről égeti ki apránként az agyamat mint ahogy a fazekasok az amfórákat szokták. Ott van az a gondolat, hogy Ő most valahol valaki mással boldog és ez lyukacsosra marja szét a szívemet. Olyankor zenét hallgatok vagy megpróbálom valami mással elterelni a gondolataimat, próbálok úgy tenni mintha semmi baj nem lenne, igyekszem normálisnak maradni amennyire csak lehetséges. Habár lehet sokkal jobb lenne ordítva sírni, hiszen végül is ez a szervezet egyik védekező reakciója eredetileg. Férfiként nem annyira könnyű, de be kell látni, hogy sírni néhanapján mindenkinek muszáj, nincs helyett más lehetőség.
2019. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szóval nem vagy egyedül...
2019. nov. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nàlam az érzelmi oldal utàn (gyàsz, tehetetlenség érzés, fàjdalom, elengedés),jobban vagyok, de a racionalis oldal nem engedi el a dolgot. Azaz kudarcnak élem meg es agyalàsok mennek mi lett volna ha, mit tudtam volna tenni, variaciok, kombinalas es megint kijln hogy semmit.

Es ez a kudarc érzés. Ez nem mulik. Nem fàj nem kinoz, ez valami olyan inkabb hogy önbecsülést csinàl ki igazàbol. De béna vagyok, màs nem igy es nem itt tartana a helyemben.



Pl teljesen mas ugy eljönni egy munkahelyröl hogy sikeres voltal de jobb lehetöseged nyilt, mint ugy hogy agyonszenvedted magad es végre van egy masik. Es igazabol nem tölt el büszkeseggel, nem gratulalhatsz magadnak hogy ügyes voltal. Hanem csak megmenekültél.

A platoinal hasonlo. Nekem platoi marad vki aki màsnak meg akàr a férje lesz. Ez is kudarc.


Amikor fel fel jönnek spontan az emlékek ezt a kudarcélményem erösitik, azt sugallva ne feledd nem vagy te senki ne akarj többre vàgyni.ott is elbuknàl. Es hadakozom ellene uj dolgokat probalok, belemegyek màs kapcsolatokba es kezdödik elölröl.


Egyre több a kudarcélmény.

Elöre nem visz az biztos. Inkàbb apàtiàba visz. Igy marad a szönyeg alà söpres tulajdonkeppen. Mint a strucc aki azt hiszi ha nem làtja jobb lesz. Es szinte menekül a multbol felbukkano dolgok elöl.

2019. nov. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!