Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy a magyarok...

Miert van az, hogy a magyarok irigyek masok sikerere?

Figyelt kérdés

Regota foglalkoztat ez a jeleneeg es ma reggel is osszefutottam vele. Most Egy jatekrol van szo, de igazabol barmi mas is lehetne, ez most nem annyira lenyeges. Egy amerikai forumon tok sok embertol latom, hogy szerencset kivannak a masiknak olyan dologban, ami nekik mar megvan, a masik fel meg tok jol fogadja ezt a gesztust.


Mi magyarok meg kb. olyanok vagyunk, hogy ha megdoglott a lovunk, akkor a szomszed lova is dogoljon meg, nem tudunk orulni a masik ember sikerenek.


2019. nov. 27. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Magyar mentalitás miatt van.
2019. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Miért várod el, hogy örüljenek egy olyan országban mások sikerének, ahol zömében megy az agymáson való taposásból való jövedelemszerzés, meg mindenféle illegális pénzszerzésből, stb.

Ehhez asszisztáljanak a becsületes emberek?

Megvan az a réteg is, akik saját erőből, és nem mások kizsákmányolásából lesz valaki, de nagyon elenyésző.

Illetve rengetegen megtehetnék, hogy felhagynak az eddigi kényelmesre berendezkedett életmódjukkal, és nekiállnak hajtani a zs-t.

De nem akarják, jól elvannak így is.

Azt meg nem irigységnek hívják, amikor lehurrognak olyan feltűnési viszketegségben élő embereket, akik mindenféle fórumon reklámozzák elért sikereiket, vagyontárgyaikat.

A kivagyiságra, meg a kihaénnem stílusra általában nem irigyek szoktak lenni az emberek.

2019. nov. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Pontosan a MAGYAR mentalitás végett,ez az ország egy pöcegödör tele lúzer,buta,ostoba emberrel(akinek nem inge).


Nem divat az önfejlesztés ezért ilyenek,egyszer hallgasd meg a Himnuszt is tömény pesszimizmus meg önsajnálat pont ezekben profi a magyarság sajnos,mindig ujjal mutogatás de nem néznek önmagukba nem tartanak önvizsgálatot,nem fejlesztik magukat mert ahhoz felelősséget kellene vállalni.

Sajnos ez is a kádárizmus mocska,teljesen lezüllött az ország és hiába van kapitalizmus fejekben még mindig a kommunizmus megy.

2019. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"hogy szerencset kivannak a masiknak olyan dologban, ami nekik mar megvan, "


Mert magyaroknal nincs meg.


Pl mondjuk gürizel hogy legyen egy robogod. Szàmolgatod hogy tàn jövö nyarra meg is lesz. Erre kigurul eléd haverod a fatertol a legujabb Audival. Biztos majd' kiugranal a börödböl örömödben.

2019. nov. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es én gratulálnék neki,és büszke lennék rá,hogy ilyen haverom van.

Tudod kapcsolat,komoly munkát,állást is szerezhetsz általa,berak a cégükbe plusz adhat neked tudást,ötletet is mondjuk.

2019. nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Es azert kell lepontozni a masikat?

En csak probaltam megmagyarazni a kerdesre a valaszt. Nem magamrol irtam.


A legeslegtöbb irigyseg abbol ered hogy a masiknak nincs. Mi màsbol??

2019. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem erkölcsösen és becsületesen szerezte meg akkor irigy sem vagyok rá hanem mélyen szánom őt. Ellenkező esetben pedig miért ne örülnék neki?
2019. nov. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert mindig a másikat figyelik, a másikhoz mérik magukat.
2019. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
25%

Ez ag a jelenség, amikor valaki úgy akarja fényezni magát, hogy a másikat leszólja.

Pl nézd xy ember még ennyit se tud. (bezzeg én)


Ennek a fotdítottja az hogy valaki jobb valamiben, ezért irigykedik mert nem tudja fényezni magát. Magyarokra ez nagyon jellemző

2019. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!