Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Annyira de...

Mit csináljak? Annyira de annyira rosszul esik!?

Figyelt kérdés

Folyamatosan csalódok az emberekben. Akiket jónak hiszek,mindig kiderül,hogy igazából nem olyan jók. És én meg belehalok a fájdalomba minden egyes alkalommal, mert nagyon megszeretem őket, legyen az szerelem, barát stb. Annyira tudok hozzájuk ragaszkodni, hogy az már durva. És sajnos van 1-2 olyan ember, aki meg engem szeret nagyon,de hozzájuk valamiért nem tudok annyira ragaszkodni.Persze, bármit megtennék értük is, de nincs meg az a mély,lelki kötődés. Ennek mi lehet az oka?

Illetve mit kéne tennem, hogy ne essenek rosszul ezek a dolgok, és ne szeressek meg embereket? Hogyan lehetnék kőszívűbb és keményebb? 24N


2019. nov. 28. 08:39
 1/7 pelgrim ***** válasza:
100%

Semmi baj azzal, hogy szereted az embereket, a ragaszkodás az, ami helytelen. A ragaszkodással olyan elvárásokkal terheled az embereket, melyeket nem tudnak vagy nem kívánnak teljesíteni és ez előbb utóbb fájdalommal jár. Ragaszkodásoddal azt teszed azokkal akiket te „szeretsz”, mint az az 1-2 akik téged szeretnek veled teszik. Elvárod tőlük hogy ragaszkodjanak hozzád, mint ahogy te ragaszkodsz őhozzájuk.

Engedd el azokat akiket szeretsz, add meg nekik a szabadságot, hogy szabadon, elvárás nélkül szerethessenek !

2019. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindig is pont ilyen lány barátra vágytam, mint te.
2019. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es, én mibdig is ilyen fiúra vágytam mint te! Ilyen rámenősre! :P 40/f
2019. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Feltételezd mindig mindenkiről a legrosszabbat. Ne bízz meg senkiben. Ha ezt eleget gyakorlod, akkor akár még olyan cinikus, mizantróp ember is lehet belőled, mint én vagyok.
2019. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én megtudlak érteni teljesen! Az emberek önzők, gyengék, azt gondolják baj, ha vki kötődik. Szerintem ez gusztustalan.
2019. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kötődéssel semmi gond nincs hogyha az viszonzást nyer.
2019. nov. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mi lélektársak lehetünk, mert én is ezt tapasztaltam meg.

Durvák voltak velem az emberek, de én mégis jót tettem velük, nekik.

Nem tudtam úgy megsérteni őket, mint ahogy ők engem bántottak korábban.

Mit tehetnék, hogy jobb legyen a helyzet? Adjak vissza = viszonozzak mindenféle bántalmazást? Ne higgyek és ne bízzak meg senkiben sem?

Tényleg nem lehet már az emberekben megbízni?

2021. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!